ŠAUSMINOŠI: Sirmgalvi pārbiedē nelūgti viesi

Ekrānuzņēmums no video/ Bez Tabu
  • Ekrānuzņēmums no video/ Bez Tabu
1 / 1

Sirmgalvis Kārlis Lielpēteris 20. marta naktī piedzīvojis pamatīgu izbīli, kad neilgi pirms pusnakts viņa mājās Kubulu pagastā ielauzās divi vīrieši un viena sieviete, apgalvojot, ka esot no policijas, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Tajā vakarā Kārlis esot aizgājis gulēt laicīgi - ap plkst. 22.00. Tomēr neilgi pirms pusnakts viņu pamodinājusi trokšņošana mājas ārpusē. "Baigi sāka sist pie logiem un durvīm un spīdināja logos baterijas. Kā es attaisīju durvis, tā viņi uzreiz iesprāga - trīs gabali iekšā. Mani pielika pie skursteņa un pirmais bija jautājums, ka es pulksten 11 esmu šāvis, lai es atdodu šaujamo," stāsta Kārlis. Vīrietis kādreiz ir bijis zemessargs, un daļa no ekipējuma vēl ir saglabāta, tomēr ieroču viņam nav.

Iespējamie policijas darbinieki pavadījuši Kārļa mājās veselu stundu, cītīgi pārmeklējuši visas maliņas, arī pagalmā esošās garāžas un automašīnas. Tad, neko neatraduši, devās prom. Pensionārs pēc tam vairs nav varējis aizmigt, arī strauji uzkāpis asinsspiediens, un kopš tās nakts lieto medikamentus.

Kārlis ir sašutis, jo neviens no iespējamajiem policistiem neesot uzrādījis personu apliecinošu dokumentu vai policista apliecību. Viens no trijotnes tikai esot teicis, ka ir no policijas, bet nekādus sīkākus paskaidrojumus nesniedza. Tāpēc Kārlis ar iesniegumu ir vērsies atbildīgajās varasiestādēs.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins stāsta: "Valsts policija šādu iesniegumu ir saņēmusi un, izvērtējot visus apstākļus, kas tika minēti iesniegumā, tas tika nosūtīts Latgales reģiona pārvaldes vadībai, lai tiktu noskaidroti konkrētās lietas apstākļi un tiktu izvērtēts, vai policisti rīkojušies atbilstoši likumam." Policija arī informē, ka 20. marta vakarā esot saņemta anonīma ziņa par iespējamu noziedzīgu darījumu. Ziņā teikts, ka agrāk tiesāts vīrietis uzvedas agresīvi, glabā pie sevis ieroci un, iespējams, pie sevis tur jaunu sievieti.

Atbildība var iestāties arī pašam ziņotājam, ja viņš apzināti sniedzis nepatiesu informāciju. Bet tad ir jāpierāda, ka tā tiešām bijusi apzināta maldināšana, nevis vienkārši aizdomas par iespējamu likuma pārkāpumu.

Komentāri [13]

 
BET
Menti rīkojas kā bandīti - tiesāt neliešus!
17.aprīlis 2017, 12:30 Atbildēt
Juris
Ne tikai šis fakts, bet tādu ir ne viens vien, kad policija izrāda patvaļu un nekādu atbildību neuzņemas. Te būtu jārīkojas prokuratūrai, jo policija savu policiju izmeklēt nedrīkstētu un neizmeklēs savējos. noslēps visus pierādījumus. Bet prokuratūra ir gļēva un pasaka - prokuratūra krimināllietas neizmeklē, to pēc likuma uzlikts pienākums policijai.
Es nezinu kas notiktu, ja policija naktī lauzos iekšā manā mājā - es šautu un tas būtu pilnīgi likumīgi - jo šeit, kā izskatās pieļauta pilnīga vardarbība, ļaunprātīga rīcība - nav vismaz prokurora sankcijas. Vai šeit ir oficiāls iesniegums par pamatu šādam nakts apmeklējumam, reģistrēts, saskaņots ar policijas vadību? Neizskatās.
Un neceriet, nekāds sods nesekos policijai. Mūsu laikos varas patvaļa ir augstākajā līmenī.
16.aprīlis 2017, 20:58 Atbildēt
xyz
Tiešām šausminoši - policija ierodas pārbaudīt aizdomīgu cilvēku, par kuru saņemta sūdzība! Nu kā tā drīkst rīkoties?
16.aprīlis 2017, 20:24 Atbildēt
Skatīt visus 13 komentārus >

Kaut kas traks!