Ārsti brīdina par suši esošiem parazītiem

scanpix
  • scanpix
1 / 1

Raidorganizācija CNN, atsaucoties uz "BMJ" ziņojumu, vēsta, ka rietumu valstīs aizvien izplatītāka kļūst Anisakiāze - slimība, kuru izraisa zivīs un citās jūras veltēs mītošie parazīttārpi.

Ziņojuma autori atklāj gadījumu, kurā kāds 32 gadus vecs vīrietis nonāca slimnīcā ar spēcīgām sāpēm vēderā, ilgstošu vemšanu un drudzi. Džoana Karmo, kura ir Lisabonas slimnīcas ārste, šim vīrietim veica asinsanalīzes un vairākas citas pārbaudes, lai noskaidrotu, kas vīrietim kait. Vienā no izmeklējumiem tika konstatēts, ka vīrieša vēderā atrodas vairāki parazīti - tārpi.

Izmantojot īpašu medicīnisko procedūru no vīrieša organisma tika izņemti visi tārpi. Līdzko tas tika izdarīts, pazuda gan spēcīgās vēdersāpes, gan vemšana. Sarunā ar ārstiem vīrietis atklāja, ka pirms neilga laika esot ēdis suši. Arī ārsti apstiprina, ka vīrieša organismā atrastie parazīti parasti dzīvo laša gaļā, siļķes gaļā, kā arī citās jēlās jūras veltēs.

Pirmais šīs saslimšanas gadījums ir konstatēts Dānijā 1960. gadā. Savukārt mūsdienās šī slimība no Āzijas valstīm ir izplatījusies arī rietumu valstīs, kurās japāņu tradicionālais ēdiens suši kļūst aizvien populārāks.

Komentāri [6]

 
formāts
Ne jau tāpēc, ka tās zivis un citas jūras veltes ir ieliktas suši, tie parazīti tur uzrodas. Bullšits. Ja jūras veltēs ir parazīti, tos var dabūt arī citādā formātā.
14.maijs 2017, 20:21 Atbildēt
Pilsone
Vajag ēst latviešu nacionālos ēdienus, tad nebūs parazītu. Suši negaršo un neēdu@par sanitāro normu ievērošanu nēesmu pārliecināta.
15.maijs 2017, 6:21 Atbildēt
Palīgā
Džoanai Karmo nupat konstatets dzemdēs vbēzis? Tas grauž, grauž, Grauž !!!
14.maijs 2017, 20:11 Atbildēt
kā tur ir
Vai tad sagatavoti suši ir no jēlām zivīm?
14.maijs 2017, 19:55 Atbildēt
ir tā
protams! un kā tu domāji?
14.maijs 2017, 20:05 Atbildēt
Skatīt visus 6 komentārus >

Kaut kas traks!