Ķirurgs vairākiem pacientiem kļūdaini izgriež nepareizos orgānus

Attēlam ir ilustratīva nozīme /scanpix
  • Attēlam ir ilustratīva nozīme /scanpix
1 / 1

59 gadus vecai ķirurgs Lavals Haruna sliktās redzes dēļ kādai sievietei izgriezis olnīcu, lai gan operācija bija paredzēta apendicīta likvidēšanai. Turklāt šis nav vienīgais gadījums, kad ārsts izgriezis nepareizo orgānu, vēsta portāls "The Telegraph".

Sieviete slimnīcā ieradās ar stiprām sāpēm vēderā. tika konstatēts, ka viņai ir jāveic apendicīta likvidācijas operācija. Tomēr tā vietā tika izgriezta sievietes olnīca un olvads. Turklāt šī bija tikai viena no vairākām nepareizi veiktajām operācijām divu gadu laikā.

Tiek vēstīts, ka kādam citam pacientam arī apendicīta operācijas laikā tika izgriezts tauku slānis. Savukārt vēl kādam pacientam cistas vietā tika izgriezts ādas gabals.

Attēlam ir ilutratīva nozīme / scanpix

Lavals skaidro, ka visi notikušie gadījumi ir briesmīga kļūda. Viņš stāsta, ka, piemēram, olnīcas izskata ziņā atgādināja apendicītu un arī atradās tā tuvumā, tāpēc tās bija viegli sajaukt ar slimo orgānu.

Tomēr pēc visu notikumu izmeklēšanas, Lavalam tika atņemta ārsta licence un viņš vairs nedrīkst ārstēt pacientus. Lavals ir atvainojies visiem pacientiem, kuriem kļūdaini izgrieza nepareizos orgānus: "Es vēlos atvainoties saviem pacientiem. Visas operācijas noritēja veiksmīgi, lai gan es izgriezu nepareizos orgānus. Es tikai pēc tam secināju, ka izgrieztie orgāni nav īstie. Bet pats operācijas process noritēja veiksmīgi."

Komentāri [7]

 
lapa
uz saimu vinu jalaiz.
16.maijs 2017, 20:38 Atbildēt
Gu
Es pirms vairākiem gadiem arī biju klāt vienā operācijā Gaiļezerā, kur kādai sievietei vajadzēja izgriezt vienu olnīcu. Daktere aizrāvās ar žurnālistu informēšanu par to kā to darīs un demonstrējot saspieda, savainoja to olnīcu. Tad bija neveikla pauze un viņa saprata, ka tā nav īstā, ka otru vajadzēja operēt ārā... Sieviete palika bez abām olnīcām! Uz manu jautājumu - bet viņai tad bērnu vairāk nevarēs būt?! Viņa atbildēja: Nekas, viņai jau 4 ir! Tā kā nekas pārsteidzošs tas nav!
15.maijs 2017, 23:38 Atbildēt
zardela
Hmm..nezināju,ka tauki un ādas gabali arī ir ORGĀNI...Tagad zināšu..Tātad-tauku orgāns un ādas orgāns..Paldies par vērtīgo informāciju
15.maijs 2017, 23:23 Atbildēt
nu
āda ir pats lielākais cilvēka orgāns, tā ja.
16.maijs 2017, 0:34 Atbildēt
Skatīt visus 7 komentārus >

Kaut kas traks!