ABSURDS: Mazdārziņu vietā iedzīvotājiem tiek ierādīta izgāztuve

Ekrānuzņēmums no video
  • Ekrānuzņēmums no video
1 / 1

Latvijas galvaspilsētā Rīgā, Ķīšezera krastā ir iespējams nomāt mazdārziņus, tomēr Rīgas iedzīvotāji, kuri labprāt tiktu pie sava mazdārziņa ir sašutuši, jo pašvaldībai piederošā teritorija vietām izskatās pēc izgāztuves, ne mazdārziņiem, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Raidījuma ''Bez Tabu'' rīcībā nonākusi mazdārziņu teritorijas karte, kā arī saraksts ar brīvajiem dārziņiem. Lai tos atrastu, filmēšanas komanda uzrunā vairākus dārzkopjus, taču arī tie nespēj palīdzēt. Mazdārziņu teritorijā nav uzstādi orientieri, kas palīdzētu apjaust atrašanās vietu.

Ierodoties vienā no brīvajām mazdārziņu vietām, raidījuma žurnālisti pārliecinās, ka tā izskats patiesi nav glaimojošs. visa teritorija ir piemētāta ar atkritumiem un veciem būvgružiem. Var novērot, ka dārziņu teritorija ir maksimāli degradēta un tā pamazām tiek pārvērsta par izgāztuvi.

Ekrānuzņēmums no video/ Bez Tabu

Rīgas domes Ziemeļu izpilddirekcijas pārstāvis Māris Zviedris stāsta: "Tie cilvēki, kas tos atkritumus dārziņu teritorijā aizved un izgāž, viņi, protams, gāž gan uz privātā, gan uz pašvaldības. Mēs no savas puses ir kā mēģinām novākt. Bet ja pus kaudze vai lielākā kaudze paliek uz privātīpašuma, tad mēs neesam tiesīgi vākt. veicam pārrunas ar īpašniekiem. Mēs savu iespēju robežās cenšamies šo vietu sakārtot, bet diemžēl situācija ir tāda, kāda ir." Pašvaldībai pagaidām nav līdzekļu lai labiekārtotu teritoriju.

Komentāri [10]

 
nu
savāks atkritumus bez maksas
18.maijs 2017, 10:26 Atbildēt
Ninna
Nu tad darzins un + vel ari manta un var but ka vel varetu ari iedzivoties
18.maijs 2017, 10:17 Atbildēt
ome
Ja tā gribas mazdārziņu, tad nav jāslinko un jāraksta sūdzības, bet rokās dakšas un lāpstu un marš, pie darba. Kamēr gatavojāt sūdzības, pa to laiku varējāt jau novākt tos atkritumus un labu gabalu uzrakst. Dārzeņu sējas laiks negaidīs.
18.maijs 2017, 8:24 Atbildēt
...
Ome ja saucies, gudraakai buutu jaabuut! Taadaa vietaa nebuutu ieteicams ko Edamu vispaar audzeet!
18.maijs 2017, 16:18 Atbildēt
Skatīt visus 10 komentārus >

Kaut kas traks!