Salaspilī ir, iespējams, nedrošākais un muļķīgākais krustojums Latvijā

Ekrānšāviņš/skaties.lv
  • Ekrānšāviņš/skaties.lv
1 / 1

Salaspilī uz A6 šosejas atrodas kāds krustojums, kas samulsinājis ne vienu vien autovadītāju. Par to stāstīja raidījumā "Zebra".

Krustojums atrodas vietā, kur tā dēvētā Daugavpils šoseja krustojas ar Rīgas ielu. Krustojums atrodas vietā, kur tā dēvētā Daugavpils šoseja krustojas ar Rīgas ielu. Raugoties uz to, it kā jau ir kārdinājums veikt labo pagriezienu - luksofors atrodas nedaudz tālāk, bet pirms tā ir nogriešanās josla uz Salaspili.

Aptaujājot iestādes, kuras spētu izskaidrot to, kā jābrauc šajā vietā, “Zebra” saņēma pārsteidzoši dažādas atbildes, no kurām nekas skaidrāks nekļuva - “drīzāk jā”, “drīzāk nē”, “iespējams, ka jā” un “varbūt, ka nevajadzētu”.

Pie krustojuma atrodas luksofors un stoplīnija ar visu “Stop” zīmi. Tas nozīmē - ja luksoforā deg sarkana gaisma, ir jāapstājas pie stoplīnijas. Taču luksoforā uz katra signāla stikliņa ir uzzīmēta bultiņa, kas nozīmē, ka tas regulē to, kā jābrauc taisni. Loģiski domājot, sanāk, ka arī apstāšanās līnija ir domāta tikai tiem, kuri brauc taisni, bet tiem, kuriem vajag griezt pa labi, šis luksofors neko neregulē.

Svarīgākais šajā vietā ir drošība un īpaši svarīga tā ir, domājot par gājējiem. Ja otrajā vai trešajā joslā apstājusies kāda lielāka mašīna, šoferi varētu arī neredzēt tos, kuri pie savas zaļās gaismas nolēmuši šķērsot ielu. Šādā situācijā nebūtu droši griezties pa labi, kad pārējās automašīnas ir apstājušās.

Raidījuma veidotāji secina, ka šis ir vēl viens muļķīgs krustojums, jo to viegli var pārprast un tas nav drošs. Šoferiem ieteicams pie sarkanās gaismas labāk stāvēt - tas būs drošāk gājējiem. Ja nu kāds mēģinās ieviest to, ka pie sarkanās gaismas var griezt pa labi, atliks vienam, kurš brauc taisni, stāvēt pirmajam labajā joslā un visi tie, kas vēlēsies nogriezties pa labi dabūs uz to gaidīt.

Komentāri [20]

 
bikas
Тарифы за электричество уже слишком высоки, но,к счастью, есть вариант как платить в двое меньше! Эту хитрость узнал из статьи инженера-электрика abrevia.me/savingbox Поставил себе, счет реально уменьшился, при том же потреблении! b
23.februāris, 1:28 Atbildēt
Aldis
lta runā pareizi. Ja būtu vēl viena luksoforu grupa, pirmā, tieši aiz (jeb virs, kā nu tur būtu pareizāk...) stop līnijas, un lai to varētu arī redzēt protams, tad tiem, kuri vēlās nogriezties pa labi, tas noņemtu daudz nevajadzīgas spriedzes un stresa.
10.februāris, 19:11 Atbildēt
ivars
Vai tik tiešām šeit un daudzās citās vietās būtu tik sarežģīti uztaisīt apli - autiņu paliktu nesadauzīti un arī cilvēki nesakropļoti un nenogalināti??? daudzviet ārzemēs šie apļi ir pat pisētās, bet, ja pie mums taisa apli, tad uztaisa tādu, puspilsēta jānograuj...
5.februāris, 17:38 Atbildēt
Skatīt visus 20 komentārus >

Kaut kas traks!