Stradiņa slimnīcā noticis nepatīkams incidents; mācītāju neielaiž pie pacienta

F64
  • F64
1 / 1

Nepatīkams incidents aizvadītajās brīvdienās noticis Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Kāda smagi slima pacienta tuvinieki vēlējušies veikt reliģisku rituālu, tomēr dežūrārsts mācītāju nav pie slimnieka laidis, vēstīja "LNT Ziņas".

Noslēgtais līgums starp Svēto Krēslu un Latvijas valsti paredz, ka garīdzniekiem ir iespēja brīvi piekļūt slimnīcām, cietumiem, bērnu patversmēm, sociālajām un medicīniskajām iestādēm, kur ticīgajiem ir nepieciešama pastorāla klātbūtne. Šādi gadījumi neesot nekas neparasts un notiek bieži, tomēr aizvadītajās brīvdienās Rīgas Kristus draudzes prāvests Stradiņa slimnīcā ielaists netika.

Prāvests lmārs Tolstovs atklāj, ka sākotnēji viss esot bijis sarunāts:

"Pa dienu ārsts teica - jā, nav problēmu, bet, kad sestdien es tur ierados, tur bija jau nomainījies ārsts un teica, ka nekādā gadījumā - ir karantīna un tā… Es saprotu, ir karantīna, bet tajā brīdī, ja cilvēkam ir smags veselības stāvoklis…"

Garīdznieks esot minējis, ka slimniekam ir nepieciešams tikties ar Dievu, bet dežūrārsts atteicis, ka slimnīcā Dievs esot viņš. Mācītājs rituālu esot bijis spiests novadīt caur logu.

Slimnīcā atzīst, ka šāds gadījums tiešām bijis. Situācija neesot viennozīmīga, jo lēmumu pieņem dežūrārsts, un, iespējams, tajā brīdī šis lēmums ir bijis pareizs.

Baznīcas un slimnīcas pārstāvji jau esot sazinājušies un vienojušies situāciju atrisināt. Tikšot noskaidroti visi apstākļi un meklētas iespējas, kā šādas situācijas nepieļaut.

Komentāri [12]

 
Sofi
a ko, caur logu uzreiz neskaitas? dievs tacu ir visur, aiz loga, pirms loga, pats logs ari Dieva dalja. vajag filozofiskak to uztvert.
14.aprīlis, 4:49 Atbildēt
Ivars
2Tesalonīkiešiem2:4!
13.aprīlis, 16:11 Atbildēt
HA
....nu labie, dīvainie ļautiņi - piesargāties vajag, bet - ja Dievs gribēs, vīruss (vai nez kas vēl) īstenos Viņa gribu, un viss! Jo visa šī pasaule ir Dieva radīta. Vai tad Darvins, kādi tur citi zinātnieki, mērkaķi ;-)..., vai tas labais dakteris radīja šo pasauli? Nē! Mēs neviens neesam pat paši sevi radījuši (un arī mūsu vecāki tajā ir tikai piedalījušies, ne ko noteikuši)......Tā, lūk, tas ir. Dievs ar visu.
:-)
11.aprīlis, 18:04 Atbildēt
Skatīt visus 12 komentārus >

Kaut kas traks!