\\Sports
Jonasam kvalifikācijā kritiens un tikai 19. vieta
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Šodien Nīderlandē startēja pasaules motokrosa čempionāta priekšpēdējais posms, kurā cīņu par titulu MX2 klasē turpina Pauls Jonass. Latviešu cerībai gan kvalifikācija padevās neveiksmīga un finišs sasniegts vien 19. vietā.

Uz Asenes trasi "Red Bull KTM Factory Racing" komandu pārstāvošais Jonass ir ieradies ar 40 punktu pārsvaru pār šveicieti Džeremiju Sīveru no "Suzuki World MX2" vienības. Nedēļas nogales sākums gan viņam iesācis ne uz tās labākās nots.

Jau pirmajā aplī Jonass krita un zaudēja daudz laika. Pakāpeniski viņš progresēja, no 27. pozīcijas pirmā apļa beigās paceļoties līdz 19. vietai finišā. Kopumā uz starta MX2 klasē izgāja 33 sportisti.

Uzvaru izcīnīja amerikānis Tomass Kovingtons, aiz kura finišēja Tomass Kjers Olsens un Konrāds Mjūzs - visi pārstāv "Rockstar Energy Husqvarna MX2" komandu. Ceturto vietu izcīnīja Sīvers, kurš vēl cer pārspēt Jonasu cīņā par 2017. gada pasaules čempiona titulu.

Kvalifikācijā par punktiem cīņa nenotiek, līdz ar to svarīgākās būs finālsacīkstes, kas gaidāmas svētdien. Ja Jonass divos braucienos spēs iekrāt pietiekoši lielu pārsvaru pār Sīveru, jau Nīderlandē viņš priekšlaicīgi var tikt kronēts par čempionu.

 
Komentāri Skatīt