Nadals viegli uzvar finālā un iegūst trešo "US Open" titulu

© USA Today Sports/Scanpix

Trešo "US Open" titulu, kas viņam ir 16. "Grand Slam" trofeja, svētdien Ņujorkā izcīnīja pasaules pirmais numurs Rafaels Nadals, kurš ar 6:3, 6:3, 6:4 pieveica pirmoreiz "Grand Slam" finālā spēlējušo DĀR tenisistu Kevinu Andersonu (ATP 32.).

Andersona nolemtība finālā bija skaidri redzama jau pašā sākumā. Kevinam uzņemšanā iespēju nebija, trīs setos tā arī nespējot dabūt kaut vienu breikbumbu, bet savas serves geimos nācās strādāt ļoti smagi. Vienīgā cerība uzvarēt kādā setā būtu tikt līdz taibreikam. Brīžos, kad punktu neizdevās gūt ar pirmo vai otro sitienu, garākās izspēlēs to izdarīt bija daudz grūtāk, jo tādā tenisā krietni pārāks bija spānis.

Nadals pirmajā uzņemšanā tika līdz "vienādi". Nākamajās divās servēšanas reizēs Andersonam bija 10 minūšu ilgas mocības, gan trešajā, gan piektajā geimā atspēlējot divas breikbumbas. Kevins septītajā geimā beidzot neizturēja, kad breikbumbas izspēlē, izskrienot pie tīkla, izsita autā.

Aiznākamajā geimā Nadalam kārtējā breikbumba bija setbumbas vērtībā. Rafa ar asu "forehand" sitienu pa līniju izkārtoja sev vieglu uzbrukuma noslēgumu pie tīkla. Andersonam 1. setā bija pieci serves geimi. Vieglākais no tiem bija pats pirmais, kur uzvarēts ar "vienādi". Pārējos četros Nadalam bija viena vai divas breikbumbas.

2. seta sākums DĀR tenisistam deva viltus cerības. Pateicoties produktīvai spēlei ar pirmo servi, viegli izdevās uzvarēt pirmajos divos serves geimos, bet trešajā tika piedzīvota sakāva, kad Nadals visus četrus punktus ieguva, esot pārāks garajās izspēlēs.

Lai arī pēdējā setā Andersons ieguva vairāk geimus nekā pirmajos divos, 3. setā viņam apziņa ar to, ka piedzīvots nenovēršams zaudējums iestājās visagrāk - jau pirmajā geimā, kad viņš ar neprecīzu tenisu izsēja 40:15 pārsvaru. Mača atlikušajā daļā Kevins nosargāja servi, bet, tā kā uzņemšanā viņš neko nespēja izveidot, nācās samierināties ar loģisku zaudējumu.

Nadals Andersonu uzvarējis visos piecos mačos, tajos zaudējot tikai vienā setā, kas notika 2015. gada sezonas izskaņā Parīzes "Masters 1000" turnīrā ar rezultātu 4:6, 7:6(6), 6:2. Uz "Grand Slam" skatuves abi sacentās otro reizi. Arī pirmais mačs beidzās ar Nadala 3-0 uzvaru, kad spānis ar 7:5, 6:1, 6:4 bija pārāks 2015. gadā "Australian Open" 4. kārtas cīņā.

Nadalam "Grand Slam" tituls bez pretiniekiem no Top 20

Nadals ceturto reizi spēlēja "US Open" finālā (3-1). Pirmie trīs viņam bija pret Novaku Džokoviču, kurš tika uzvarēts 2010. un 2013. gadā, bet 2011. gada finālā pārāks bija Serbijas tenisists.

Nadalam Ņujorkā bija 23. "Grand Slam" fināls, izcīnot 16. titulu. Abos rādītājos viņam priekšā ir tikai Rodžers Federers, kuram 29 fināli un 19 tituli.

Spānijas tenisistam ceturtā sezona ar 2+ "Grand Slam" tituliem. 2008., 2013. un 2017. gadā viņš ieguva divus "major" titulus, bet visproduktīvākais viņam bija 2010. gads, kad Rafa paņēma trīs no četriem tituliem, nespējot uzvarēt tikai Austrālijā.

Uzvara Ņujorkā māla karalim Nadalam dod pirmo "hard" seguma titulu kopš 2014. gada janvāra, kad viņš uzvarēja Dohā. Rafa kopš tā laika uz šī seguma bija nospēlējis 34 turnīrus, astoņas reizes zaudējot finālā.

Nadals par "US Open" čempionu kļuva, ne reizi septiņos mačos nesacenšoties ar Top 20 spēlētājiem. Rangā augstāk esošais pretinieks viņam bija 28. numurs Huans Martins Del Potro, kurš turklāt nebija ar labu veselību (gripa).

Nadals tādējādi izcīnīja ļoti vieglu "Grand Slam" titulu, pārspējot Pīta Samprasa gājienu 2000. gadā Vimbldonā. Arī amerikānim toreiz nebija neviena Top 20 sāncenša. Tiesa, spēcīgākais bija labāks par Nadala stiprāko pretinieku. Samprass toreiz finālā četru setu mačā uzveica 21. numuru Patriku Rafteru.

Nadals kļuva par sesto spēlētāju ar 3+ "US Open" tituliem. Dalītā 1. vietā ar pieciem atrodas Džimijs Konorss, Samprass un Federers, četri ir Ivanam Lendlam, bet trīs Nadalam un Džonam Makinrojam.