Porziņģis ar 34 punktiem kaldina "Knicks" uzvaru pret Sakramento

© AP/ SCANPIX

Latviešu zvaigzne Nacionālajā basketbola asociācijā Kristaps Porziņģis šonakt izcēlās ar kārtējo rezultatīvo spēli, gūstot 34 punktus Ņujorkas "Knicks" (7-5) uzvarā pār Sakramento "Kings" (3-9).

Pēc vienas spēles izlaišanas Kristaps Porziņģis atgriezās Ņujorkas "Knicks" sastāvā ar laukumā pavadītām 26:37 minūtēm, kuru laikā liepājnieks guva 34 punktus (1p. 8/9, 2p. 7/15, 3p. 4/6), savāca piecas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, kā arī divreiz bloķēja pretinieku metienus. Porziņģim statistikā arī divas personīgās piezīmes, bet latvieša +/- koeficients +31 bija pārliecinoši labākais starp visiem spēles dalībniekiem.

Mača pirmajās minūtēs vienīgā pozitīvā darbība "Knicks" vienībai bija Porziņģa bloķētais metiens, pārējais komandas sniegums bija briesmīgs, ļaujot Sakramento "Kings" izvirzīties vadībā ar 10:0. Tomēr spēles sākuma krīzi Ņujorkai izdevās pārvarēt ar tīrs precīziem tālmetieniem pēc kārtas, ceturtdaļas vidū izlīdzinot rezultātu - 13:13. Pirmā ceturkšņa otrajā pusē "Knicks" jau spēja pārņemt spēles vadību, bet Porziņģis perioda pēdējā minūtē viens pats guva astoņus punktus pēc kārtas, sasniedzot rezultātu 32:23.

AP/ SCANPIX

Otrās ceturtdaļas ievadā, nespēlējot liepājniekam, Sakramento samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Drošāku pārsvaru Ņujorka atguva pēc Porziņģa atgriešanās laukumā. Viesu komandas aizsardzība pirmajā puslaikā nespēja atrast nekādus argumentus latviešu basketbolista apturēšanai, Porziņģim individuāli noslēdzot spēles pirmo pusi ar 24 punktiem. Puslaika pārtraukumā "Knicks" devās ar rezultātu 64::49.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Porziņģis, realizējot savu ceturto trejaci, sasniedza rezultātu 71:51. Ceturkšņa vidū divas reizes pēc kārtas groza apakšā neapturams bija Eness Kanters, bet Porziņģis, turpinot spēlēt rezultatīvi, astoto reizi sezonā guva vairāk kā 30 punktus, četras minūtes pirms ceturtdaļas noslēguma savā statistikā pierakstot 34. gūto punktu. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm Ņujorka atradās vadībā ar 90:66.

Noslēdzošajā ceturksnī abas komandas spēlēja nepiespiesti, jo "Knicks" 30 punktu vadība neradīja jautājumus par spēles gala iznākumu. Spēles pēdējā ceturtdaļā "Knicks" līderis Porziņģis nemaz nedevās laukumā, lielāku spēles laiku laukumā varot pavadīt Vilijam Ernangomesam. Tomēr visspilgtāk mača beigās izcēlās Damjens Datsons, paspējot izcelties ar 14 punktiem. Spēle noslēdzās ar "Knicks" dominējošu uzvaru 118:91.

Sezonas rezultatīvāko spēli izdevās aizvadīt Kortnijam Lī, kura rēķinā 20 punkti, palīdzot "Knicks" izcīnīt septīto uzvaru šosezon.