Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

"Dinamo" ielaiž divus vārtus divās minūtēs, nespēj atgūties un zaudē

© F64

Trešo neveiksmi pēc kārtas piedzīvojusi Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas ar 1:4 atzina Kazaņas ''Ak Bars'' pārākumu. Karls Stolerijs spēles sākumā izvirzīja ''Dinamo'' vadībā, taču viesi turpinājumā guva četrus bezatbildes vārtus, svinot pārliecinošu uzvaru un nostiprinot savu vadību Austrumu konferencē.

Maču veiksmīgāk uzsāka rīdzinieki, ceturtās maiņas hokejistu aktīvā spēle ļāva tikt pie diviem vairākumiem pēc kārtas. Ja pirmo neizdevās izmantot, tad otrajā piegājienā ''Dinamo'' izdevās atklāt rezultātu - no zilās līnijas meta Salmela, vārtsargs Emils Garipovs ripu atsita, no burzmas vārtu priekšā tā aizslīdēja līdz malā esošajam Karlam Stolerijam, kurš raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī - 1:0.

Pēc vārtu zaudējuma uzbrukumā aktivizējās ''Ak Bars'', perioda beigās Vladimiram Tkačovam 18 minūtē panākot 1:1. Kazaņas hokejists izmantoja acīgu partnera piespēli no aizvārtes un divu Rīgas aizsargu aplenkumā pamanījās izdarīt visai brīvu metienu. Viesu ofensīva turpinājās, un jau minūti vēlāk ''Ak Bars'' izvirzījās vadībā. Viduszonā ripu saņēma Antons Landers, pasīvi nospēlēja Rīgas aizsargi un zviedrs situāciju izmantoja - 1:2. Vārtu zaudējumā neveiksmīgi nospēlēja arī vārtsargs Jānis Kalniņš, kuram neizdevās ripu savaldīt.

Otrajā trešdaļā abas komandas cīnījās ar disciplīnas neievērošanu, četrus noraidījumus nopelnot ''Dinamo'', savukārt divus - ''Ak Bars''. Rīdziniekus virs ūdens turēja Jānis Kalniņš, kurš spēja glābt savu komandu šķietami bezcerīgās situācijās. Ģirta Ankipāna vadītajiem hokejistiem uzbrukumā pie vārtu gūšanas iespējām izdevās tikt vien ar individuālu centienu palīdzību. Šajā ziņā izcēlās Miķelis Rēdlihs, kura metienu no uzbrukuma zonas vidus ar lielām pūlēm atvairīja Garipovs.

Pēdējās spēles pamatlaika 20 minūtes mājinieki uzsāka mazākumā, taču vārtus spēja nosargāt neskartus. Perioda gaitā ''Dinamo'' spēja pārņemt mača iniciatīvu, arvien agresīvāk lienot uz vārtiem. Divas labas iespējas izlīdzināt rezultātu radās Jerofejevam, taču abus metienus atvairīja Garipovs. Ļoti aktīvs bija Makmilans, kurš lika lietā savu ātrumu un tika gar labo flangu līdz vārtiem, taču kritienā neizdevās raidīt ripu virs vārtsarga kājsarga.

Skaitliskajā vairākumā vārtu pārliktni norībināja Karls Stolerijs. Visa mača gaitā ļoti aktīvi ar tiesnešiem diskutēja ''Dinamo'' galvenais treneris Ģirts Ankipāns, kurš, tāpat kā uz maču sanākušie skatītāji, nebija mierā ar tiesnešu pieņemtajiem lēmumiem. 54. spēles minūtē Kazaņas hokejisti izmantoja arī pirmo vairākumu spēlē, no kreisā iemetiena apļa trāpot Džastinam Azevedu - 1:3. Taču punktu spēlei pielika somu aizsargs Ate Ohtamā, no zilās līnijas nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām ietriecot pēdējo naglu ''Dinamo'' zārkā un panāca 1:4.