Ostapenko jaunnedēļ debitēs WTA ranga pirmajā pieciniekā

19. martā jaunu rekordu WTA rangā sasniegs Latvijas labākā spēlētāja Aļona Ostapenko, kura pakāpsies uz 5. vietu. Tas kļuva zināms pēc Indianvelsas "Premier Mandatory" sērijas turnīra pusfināliem.

Lai arī Ostapenko šogad WTA turnīros sakrājusi tikai četras uzvaras, viņa pirmo trīs mēnešu laikā rangā var pakāpties pat sliktas formas gadījumā, jo arī pērn viņai šajā sezonas posmā dižu rezultātu nebija, tāpēc nav lielu punktu zaudējumu. Tikmēr dažām konkurentēm ir citādāka situācija.

Konkrēti - šobrīd vēl 5. vietā esošā Karolīna Pliškova pirms gada gan Indianvelsā, gan pēc tam notikušajā Maiami turnīrā tika līdz pusfinālam. Šogad pirmais no diviem lielajiem "Premier" turnīriem viņai beidzās ar zaudējumu ceturtdaļfinālā jeb vienu kārtu agrāk, kā rezultātā Pliškova parīt būs spiesta atkāpties rangā.

Čehijas tenisisti pēc viņas izstāšanās provizoriski apsteidza 6. vietas īpašniece Ostapenko, kuru šajā nedēļas nogalē apdzīt varēja vairs tikai Venusa Viljamsa, taču viņai bija grūts uzdevums - jāizcīna Indianvelsas tituls. Amerikāņu veterāne paklupa pusfinālā, kur pēdējā setā nenosargāja breika pārsvaru un visā mačā ar 6:4, 4:6, 5:7 piekāpās Darjai Kasatkinai. Viljamsa Dašai 2:48 stundas ilgajā cīņā palīdzēja ar 63 nepiespiestajām kļūdām, kamēr Kasatkinai daudz kvalitatīvāks teniss, pašai kļūdoties tikai 35 reizes.

Ostapenko vienaudzei pēdējās pusotras nedēļas laikā Kalifornijā ir karjeras spožākais turnīrs. Viņa pieveikusi trīs Top 10 tenisistes - pirms Viljamsas izslēgtas arī Karolīna Vozņacki un Andželike Kerbere, kā arī apspēlēta otrajā desmitā esošā "US Open" čempione Slouna Stīvensa. Kasatkina ceturto reizi (1-2) spēlēs WTA finālā, kas viņai būs lielākais fināls. Visi trīs iepriekšējie viņai bija "Premier 700" līmenī.

Šobrīd 19. vietā esošā Kasatkina ar tikšanu līdz Indianvelsas finālam nopelnījusi 650 reitinga punktus (tas ir vairāk nekā viņa pērn saņēma ar Čārlstonas titulu (470)) un jaunu rekordu rangā ar 11. vietu. Ja viņa finālā pieveiks Naomi Osaku, Daša debitēs Top 10, ieņemot 9. vietu.

Osaka otrajā pusfinālā tikai 63 minūšu laikā ar 6:0, 6:3 sagrāva 2015. gada čempioni Simonu Halepu, kurai ilgāk par stundu izturēt izdevās, pateicoties Osakas problēmām mača finišā,- Naomi mača izservēšanai bija nepieciešamas deviņas minūtes.

Osaka rumāniete bija zaudējusi visās trīs iepriekšējās spēlēs, tiesa, divās spēja Simonu pabiedēt ar vienu paņemtu setu. Šoreiz Japānas tenisiste savu spēcīgo uzbrukumu prasmīgi izmantoja visa mača garumā, mačā pret pasaules pirmo numuru svinot karjeras lielāko uzvaru.

Osakas līdz šim lielākais panākums bija 5. vietā esošas tenisistes uzvarēšana, tam notiekot divreiz - pagājušā gada oktobrī Honkongā pret Venusu Viljamsu un šonedēļ Indianvelsā pret Pliškovu. Osaka uzvarējusi četros no pēdējiem sešiem mačiem pret Top 10 spēlētājām, pirms tam startējot ar 0-9 bilanci.

Svētdien Indianvelsā būs divu 20 gadus vecu spēlētāju fināls, kurā abām tenisistēm būs karjeras nozīmīgākais fināls. Kasatkinai lielāka pieredze, jau izcīnot vienu titulu, kamēr Osaka tikai vienreiz spēlējusi finālā, 2016. gadā Tokijā zaudējot Karolīnai Vozņacki. Kasatkinai un Osakai parīt finālā būs pirmā tikšanās.