Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

"Spurs" bez Bertāna palīdzības pagarina sēriju

© scanpix.ee

NBA izslēgšanas spēļu turnīra pirmajā kārtā Sanantonio „Spurs” ar 103:90 pieveica Goldensteitas „Warriors”, panākot sērijā 1-3. Dāvis Bertāns šoreiz nospēlēja tikai trīs minūtes un punktus neguva.

„Warriors” spēli uzsāka pavirši, vairākas reizes zaudējot bumbu ar neprecīzām piespēlēm. „Spurs”, kuru atkal vadīja Etore Mesina, aizvietojot Gregu Popoviču, arī nebija izcils sākums, jo neizdevās realizēt savus metienus, taču pēc tam Sanantonio uzlaboja savu rezultativitāti un panāca 30:22.

Otrās ceturtdaļas sākumā neveiksmīgs izgājiens laukumā sanāca Dāvim Bertānam, kurš uzreiz pazaudēja bumbu un pārkāpa noteikumus, bet pēc tam netrāpīja tālmetienu. Viņš tika nomainīts pēc tikai trim nospēlētajām minūtēm un vairāk laukumā netika sūtīts.

„Spurs” sastāvā vajadzīgo pienesumu uzbrukumā deva Dežonte Marejs, kurš nav pazīstams ar savām snaipera dotībām, taču pirmajā puslaikā viņš trāpīja visus trīs tālmetienus. Kamēr „Warriors” joprojām cīnījās ar savu kļūdu skaitu, „Spurs” pirmajā puslaikā iekrāja 14 punktu pārsvaru (56:42), taču tas varēja būt vēl lielāks, ja ne „Warriors” dominance cīņā par atlēkušajām bumbām.

Trešajā ceturtdaļā „Spurs” ar punktu gūšanu klājās jau atkal tik grūti kā sērijas pirmajās spēlēs, taču šeit lieti noderēja Lamarkusa Oldridža divi precīzie tālmetieni. Pamazām gan „Warriors” pietuvojās, rezultatīvi spēlējot Kevinam Durentam, un pēdējās ceturtdaļas sākumu „Spurs” sagaidīja vairs ar tikai 77:71.

„Warriors” aizsardzība pamazām palika arvien ciešāka, un „Spurs” atkal radās grūtības ar uzbrukumu noslēgšanu. Pēc Durenta tālmetiena „Warriors” pietuvojās līdz 86:88, taču „Spurs” četras minūtes pirms beigām izdevās veiksmīga atbilde, Oldridžam uzbrukuma pēdējās sekundēs trāpot zilo tālmetienu. Svarīgu tālmetienu iemeta arī Džinobili, bet Oldridžs divas minūtes pirms beigām ar pustālo metienu pāri divu sedzēju rokām panāca jau 98:90. Viļņa virsotnē joprojām bija arī Džinobili, kurš guva komandas pēdējos piecus punktus, palīdzot Sanantonio uzvarēt ar 103:90.

Oldridžs pabeidza spēli ar 22 punktiem, kamēr Rūdijs Gejs pievienoja 14 punktus un parādīja teicamu sniegumu aizsardzībā. Džinobili guva 16 punktus un iekrāja +/- rādītāju plus 18, kā arī veica piecas rezultatīvas piespēles. Lielāko daļu savu punktu (desmit) mūžam jaunais Manu guva tieši pēdējā ceturtdaļā. „Warriors” rindās ar 34 punktiem tikmēr labākais bija Durents, kuram arī 13 atlēkušās bumbas, bet Dreimondam Grīnam deviņi punkti, deviņas piespēles un veselas 18 atlēkušās bumbas. Kopumā atlēkušo bumbu ziņā „Warriors” bija pārāka ar 61:34, bet „Spurs” 15 trāpītie tālmetieni un divreiz mazāk pieļautās kļūdas tomēr ļāva uzvarēt Sanantonio.

"Warriors" un "Spurs": 3-1