Kanāda grupas turnīru pabeidz ar sauso uzvaru

© scanpix.ee

Gūstot vienus vārtus katrā trešdaļā, Kanādas izlase svinēja uzvaru pār Vāciju ar 3:0 pasaules hokeja čempionāta spēlē un garantēja sev vietu ceturtdaļfinālā, kurā pretī stāsies Zviedrija vai Krievija

Šajā spēlē Vācijai neko nevajadzēja, jo Marko Šturma komandai nebija pat teorētisko iespēju iekļūt izslēgšanas spēlēs, bet Kanāda uzvaras gadījumā ieņemtu trešo vietu B grupā. Pirms kanādiešu uzbrukums noslēdzās ar vārtu guvumu - Breidens Šēns jau 20. sekunde ar precīzu metienu atklāja rezultātu - 1:0. Tik labs spēles sākums varētu nozīmēt, ka kanādieši mēģinās izgāzt dusmas par vakardienas nevārīgo spēli pret Latviju un pierādīt sev un citiem, ka viņi var spēlēt agresīvi un graut ne tikai Dienvidkoreju. Tomēr turpinājums nesekoja un pirmā trešdaļa noslēdzās ar minimālo pārsvaru.

Vienus vārtus izdevās gūt arī otrajā periodā - Konors Makdeivids atstāja ripu Raienam Ņūdžentam-Hopkinsam, kurš ar stipru metienu panāca 2:0. Vācijas spēlē bija vērojams motivācijas trūkums, kamēr Kanāda tā arī nespēja iesaistīties spēlē uz visiem 100 procentiem.

Desmit minūtes pirms mača pamatlaika beigām Vācijas izlases vārtos ielidoja trešā ripa, taču tā bija formalitāte, jo spēles uzvarētāja jau bija zināma krietnu laiku pirms vārtu guvuma - Taisons Josts saņēma piespēli no laukuma stūra un no tuvās distances guva kanādiešu trešos vārtus - 3:0. Atlikušajā laikā vācieši palika mazākumā, kas tika veiksmīgi izturēt, bet gūt kaut vienu reizi pārspēt Kanādas vārtsargu Darsiju Kemperu komandai tā arī neizdevās, mača laikā izdarot vien 12 metienus.

Kanāda pēc uzvaras garantēja sev trešo vietu B grupā un savu ceturtdaļfināla spēli aizvadīs Kopenhāgenā, bet pretiniece kļūs zināma tikai pēc tām, kad noslēgsies vakara cīņa starp Krieviju un Zviedriju.

Pasaules čempionāts hokejā, 15. maijs

Kanāda - Vācija 3:0 (1:0; 1:0; 1:0)
Vārti: 0:20 Šēns (Ņūdžents-Hopkinss, Makdeivids) 1:0, 28:14 Ņūdžents-Hokpinss (Makdeivids, Ekblads) 2:0, 49:48 Josts (Edmundsons, Eberlē) 3:0
Metieni: 29:12
Soda minūtes: 4:6
Vārtsargi: Kempers - Treutle