Baltkrievija kā Koreja - septiņas spēles, septiņi zaudējumi

Pasaules čempionātu hokejā Dānijā ar septiņiem zaudējumiem septiņās spēlēs noslēgusi Baltkrievijas valstsvienība, kas A grupas pēdējā spēlē ar 4:7 piekāpās Slovākijas hokejistiem.

Lielas nozīmes šai A grupas spēlei vairs nebija pēc tam, kad dienas pirmajā spēlē Šveice ar 5:1 pārliecinoši pieveica Francijas hokejistus un tādā veidā garantēja vietu ceturtdaļfinālā, atņemot jebkādas iespējas uz to slovākiem. Baltkrievija savukārt jau iepriekš bija zaudējusi visas iespējas saglabāt vietu Elites divīzijā.

Diezgan brīvā hokejā šī spēle arī sākās, un jau 18. sekundē slovākus vadībā izvirzīja Martins Bakošs - 1:0. Kopumā spēles pirmā trešdaļa aizritēja diezgan līdzīgā spēlē, abām komandām bija iespējas vairākumā, bet 11. minūtē slovāki dubultoja rezultātu uz tablo, kad ar precīzu metienu vairākumā izcēlās Tomāšs Jurčo (2:0). Ar šādu rezultātu arī noslēdzās pirmās 20 minūtes.

Otrā perioda sākumā slovākus pievīla spēles disciplīna komanda nopelnīja divus noraidījumus, tomēr interesanti, ka pirmos vārtus Baltkrievija atguva skaitliskajā mazākumā, iespēju izmantojot Aleksandram Kitarovam (1:2). Trešdaļas beigu daļā otros vārtus baltkrieviem guva Čārlzs Linglets, tādējādi pēc 40 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 2:2.

Atklāts hokejs turpinājās arī spēles trešajā trešdaļā - no sākuma Bakošs sniedza 3:2 handikapu slovākiem, bet tad īsā laikā divus bezatbildes vārtu guva Baltkrievija, pirmos reizi spēlē izvirzoties vadībā (3:4). Perioda otro daļu baltkrievi gan aizvadīja pagalam neveiksmīgi - slovāki ātri guva trīs vārtus pēc kārtas, bet 18 sekundes pirms spēles beigām Mihals Krištofs ar metienu tukšos vārtus pielika punktu spēlei - 7:4.

Baltkrievija - Slovākija 4:7 (0:2, 2:2, 2:5)
Vārti: 00:18 Bakošs (Naģs, Sekera) 0:1, 10:07 Jurčo (Bakošs, Naģs, vair.) 0:2, 32:24 Kitarovs (Drozds, Falkovskis, maz.) 1:2, 35:00 Linglets (Levša, Plats, vair.) 2:2, 47:53 Bakošs (Naģs) 2:3, 48:37 Koviršins (Suško, Pavlovičs) 3:3, 50:18 Vorobejs (Šarangovičs, Plats, vair.) 4:3, 51:17 Jurčo (Bakošs, Naģs) 4:4, 54:57 Hovorka (Krištofs) 4:5, 55:48 Daloga (vair.) 4:6, 59:42 Krištofs (Jurčo, Naģs, tukšos vārtos) 4:7
Metieni: 24:46
Soda metieni: 8:12