Nosaukti čempionāta labākie. Vērtīgākais spēlētājs - Keins no ASV

Patriks Keins © scanpix.ee

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) paziņojusi Dānijā notikušā pasaules čempionāta hokejā izcilniekus. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP atzīts ASV valstsvienības uzbrucējs Patriks Keins.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Čikāgas ''Blackhawks'' uzbrucējs Patriks Keins pasaules čempionātā desmit spēlēs izcēlās ar astoņiem vārtiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. ASV pusfinālā piedzīvoja graujošu 0:6 zaudējumu pret Zviedriju, bet turpinājumā izcīnīja bronzas medaļas, pēdējā spēlē ar 4:1 pieveicot zvaigžņoto Kanādas izlasi.

Par turnīra labāko vārtsargu tika nosaukts Dānijas izlases vārtsargs Frederiks Andersens, kurš turnīra gaitā turnīra gaitā vidēji spēlē ielaida vien 1,65 ripas un atvairīja 94,4 procentus pretinieku izpildīto metienu pa vārtiem. Jāpiemin, ka Dānija mājas čempionātā netika ārā no grupas, izšķirošajā spēlē ar rezultātu 0:1 piekāpjoties Latvijai.

Jons Klinberjs no Zviedrijas izlases saņēma labākā aizsarga balvu. Klinberjs desmit spēlēs iekrāja vienus vārtus, piecas rezultatīvas piespēles, četras soda minūtes un lietderības koeficientu plus seši.

Savukārt par labāko uzbrucēju nosaukts Somijas valstsvienības spēlētājs Sebastians Aho. 20 gadus vecais Aho astoņās spēlēs guva astoņus vārtus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles. Somija gan piedzīvoja neveiksmi jau turnīra ceturtdaļfinālā, kad spraigā spēlē atzina Šveices pārākumu.

Turnīra "All-Star'' komandā tika Zviedrijas vārtsargs Anders Nilsons aizsargi Adams Lāšons un Olivers Ekmans-Lāšons (abi Zviedrija), kā arī uzbrucēji Rikards Rakels (Zviedrija), Patriks Keins (ASV) un Sebastians Aho (Somija).

64 spēļu laikā pasaules čempionātu Dānijā kopumā apmeklēja 520 481 skatītāji, kas pasaules čempionātu vēsturē ir septītais visu laiku labākais rādītājs.