Lukaku rekordi un Beļģijas astotdaļfināls

Pasaules čempionātā futbolā dienas pirmajā spēlē Beļģijas izlase jau pirmajā puslaikā nokārtoja sev uzvaru un kārtu pirms grupas turnīra beigām nodrošināja sev vietu astotdaļfinālā.

Beļģija un Tunisija 5:2 (3:1)

Azārs 1:0 (6-11m), Lukaku 2:0 (16), Bronns 2:1 (18), Lukaku 3:1 (45+3), Azārs 4:1 (51), Bashuaji 5:1 (90), Hazri 5:2 (90+3)

Kad Azārs jau sestajā minūtē guva pirmos vārtus, tapa jauns čempionātu rekords. Proti, šī ir jau 27 spēle pēc kārtas, kurā gūti vārti. Iepriekšējais rekords (26 spēles) noturējās kopš 1954. gada. Tāpat Azāra gūtie vārti ir otrie ātrākie Beļģijas izlases vēsturē (pēc nospēlētām 5:59 minūtēm). Vēl ātrāk vārti gūti 1954. gada čempionātā, kad mačā pret Angliju piektajā minūtē izcēlās Leopolds Anouls… Azāra 11m soda sitiens bija jau 13 pendela šajā čempionātā. Pirms četriem gadiem 64 spēlēs bija tikai 12...

Jau līdz ar pirmo puslaika izskaņu Lukaku veica labojumjus Beļģijas izlases vēstures lappusēs. Viņš kļuva par pirmo beļģi, kurš vienā čempionātā guvis četrus vārtus. Ieskaitot iepriekšējo čempionātu, viņa kontā ir jau pieci vārtu guvumi jeb tikpat cik iepriekšējam rekordistam Markam Vilmotam. Tāpat Lukaku kļuvis par pirmo spēlētāju izlasē, kurš skaitot kopā arī Eiropas čempionātus, guvis septiņus vārtus.

Lukaku tagad var līdzināties pašam Maradonam un Garijam Linekeram, jo viņš ir pirmais kopš 1986. gada, kurš vienā čempionātā divas spēles pēc kārtas gūst pa diviem vārtiem.

Beļģijas izlase no pēdējām 15 starptautiskā līmeņa spēlē desmit mačos guvusi vismaz trīs vārtus.

Pēdējo reizi abām komandām trīs vārtus gūt pirmo 18 minūšu laikā bija izdevies 2006. gadā, kad to paveica Vācijas un Kostarikas izlases.

Kad tika gūti arī piektie vārti, Beļģijas izlase tika vēl pie viena rekorda - šī ir pirmā reize pasaules čempionātos, kad vienā spēlē gūti pieci vārti.

Beļģija 2 2 0 0 8:2 6

Anglija 1 1 0 0 2:1 3

Panama 1 0 0 1 0:3 0

Tunisija 2 0 0 2 3:7 0