redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Bertānam trīs punkti un svarīgas spēles minūtes, "Spurs" zaudē papildlaikā

© scanpix

NBA "play-off" pirmās kārtas sērijā "Spurs" ļoti saspringtā spēlē ar 108:110 papildlaikā zaudēja "Grizzlies". Dāvis Bertāns 10 nospēlētajās minūtēs guva trīs punktus, fantastisku sniegumu nodemonstrēja abu komandu līderi Kavai Lenards un Maiks Konlijs, bet uzvaras grozs pēdējā sekundē Markam Gazolam.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja desmit minūtes, ieskaitot vairākus svarīgus brīžus pēdējā ceturtdaļā. Viņš guva trīs punktus (2p 0/1, 3p. 1/2), ieguva vienu atlēkušo bumbu un divreiz bloķēja "Grizzlies" spēka uzbrucēja Zeka Rendolfa metienus. Abus blokus Dāvis izdarīja pēdējā ceturtdaļā, palīdzot komandai atspēlēties no -10.

Bertāns spēli pabeidza ar +/- rādītāju plus trīspadsmit, kas bija otrs labākais "Spurs" sastāvā aiz lieliskā Kavai Lenarda, kuram plus astoņpadsmit. Lenards spēli pabeidza ar 43 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un sešām pārtvertām bumbām, kamēr Memfisas sastāvā Maikam Konlijam 35 punkti.

"Spurs" sastāvā šoreiz nebija apslimušā centra Diveina Dedmona, un Bertāns uz brīdi devās laukumā jau otrajā ceturtdaļā. Puslaika pašā izskaņā, deviņas sekundes pirms beigām Dāvis izcēlās ar precīzu tālmetienu, un "Spurs" pārtraukumā devās ar nelielo deficītu 51:55. Memfisa saglabāja vadību lielāko daļu trešās ceturtdaļas, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā arī ar 83:73.

Pēdējā ceturtdaļā spēlēja arī Bertāns, kurš īsā intervālā divreiz aizsardzībā apturēja pretinieku uzbrucēju Rendolfu, bloķējot viņa metienus. Bertāns pats pa grozu meta divreiz, abas reizes neveiksmīgi. Rezultātam esot 80:88, spēli pārņēma Lenards. Lenards pamatlaika pēdējās sešās minūtēs guva 16 (!) "Spurs" komandas punktus pēc kārtas, apbrīnojamā aukstasinībā realizējot tālmetienus un regulāri tiekot pie pārtvertajām bumbām. Taču pēdējā pamatlaika sekundē viņš kļūdījās potenciālajā uzvaras metienā, kas noveda pie papildlaika.

Jāpiemin, ka uz pēdējo pamatlaika pusminūti, ieskaitot izšķirošo uzbrukumu, laukumā tika sūtīts arī Bertāns. Savās iepriekšējās divās "play-off" spēlēs Bertāns arī bija devies laukumā mača izskaņās, bet toreiz rezultāta starpība bija krietni lielāka un spēles intensitāte šoreiz bija pavisam citā līmenī.

Papildlaikā "Grizzlies" sāka veiksmīgāk un pēdējā minūtē pēc Maika Konlija metiena ieguva vadību 105:102. "Spurs" iepriekš bija lieliska iespēja pagriezt visu pretējā virzienā, taču ātrajā uzbrukumā tika bloķēts Petija Milza metiens, un "Grizzlies" uzreiz tika pie 2+1 laukuma pretējā galā. 43 sekundes pirms beigām Lenardam tika atņemta bumba, bet nākamajā uzbrukumā viņš pārkāpa noteikumus, kas ļāva Konlijam panākt 106:102.

"Spurs" gandrīz zaudēja bumbu, pārejot uzbrukumā, bet to savāca Lenards un 24 sekundes pirms beigām ielidināja vēl vienu tālmetienu "Grizzlies" grozā. Memfisa ar diviem soda metieniem atkal atjaunoja +3, bet "Spurs" pacietīgi izspēlēja līdz brīvam Lenardam tālmetieniem, un viņš nepievīla. 108:108 septiņas sekundes pirms beigām. Taču nepievīla arī Marks Gazols, kurš pēdējā sekundē trāpīja sarežģītu metienu skrējienā, un "Grizzlies" uzvarēja 110:108. Sērijā rezultāts līdz ar to kļuvis neizšķirts 2-2.

"Grizzlies" - "Spurs" 110:108 (23:26, 32:25, 19:20, 22:25, 14:12)

Grizzlies: Konlijs 35 (9 atl.b., 8 rez.p.), Gazols 16 (12 atl.b.), Grīns 14, Kārters 13, Rendolfs 12 (11 atl.b.), Eniss 7, Herisons 7, Denielss 6, Seldens.
Spurs: Lenards 43 (3p. 7/10, 6 pārtv. b.), Pārkers 22, Oldridžs 13, Gazols 8 (11 atl.b.), Lī 8, Milzs 6, Grīns 5, Bertāns 3, Simonss, Andersons, Džinobili.