Trešdiena, 24.aprīlis

redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Bertānam 13 punkti, "Spurs" bez Lenarda nespēj pretoties "Warriors"

© scanpix

Dāvis Bertāns aizvadīja savu rezultatīvāko NBA „play-off” spēli, gūstot 13 punktus ar 100% metienu precizitāti, taču viņa pārstāvētā „Spurs” bez mazākajiem variantiem ar 100:136 piekāpās Goldensteitas „Warriors” un nokļuva iedzinējos Rietumu konferences finālsērijā ar 0-2.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 17 minūtes, kurās realizēja visus savus metienus (1p. 2/2. 2p. 1/1, 3p. 3/3) un guva 13 punktus. Iepriekš viņam nevienā „play-off” spēlē nebija izdevies gūt vairāk par sešiem punktiem. Bertāns gan spēlēja tikai mača izskaņā, kad abas komandas jau bija sapratušas mača iznākumu un sūtīja laukumā otros sastāvus. Bertāns savu statistiku papildināja ar četrām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu, taču arī pieļāva trīs kļūdas un divreiz pārkāpa noteikumus. Viņa +/- rādītājs šoreiz mīnus deviņi, un Bertāns bija tika viens no diviem "Spurs" spēlētājiem (otrs - Džonatons Simonss), kurš pārsniedza desmit gūto punktu robežu.

Kā jau iepriekš paredzēja treneris Gregs Popovičs, „Spurs” līderis Kavai Lenards nevarēja piedalīties šodienas spēlē. Bez viņa „Spurs” nespēja nosargāt vairāk nekā 20 punktu pārsvaru sērijas pirmajā spēlē, bet šodien bez Lenarda teju ne uz brīdi netika apšaubīta „Warriors” uzvara. Zelta Štata komanda mača sākumā ātri pārņēma vadību un jau pirmajā ceturtdaļā ieguva 15 punktu pārsvaru.

„Spurs” bija lielas problēmas gan uzbrukumā, gan aizsarsdzībā. Uzbrukumā lieliski sevi pierādīja Džonatons Simonss, kurš pirmajā puslaikā bija vienīgais regulārais Sanantonio punktu guvējs, taču viņš grozus guva pēc individuālām darbībām. Komandas saspēles „Spurs” neizdevās, un līdera pienākumi neapšaubāmi sasaistīja Lamarkusa Oldridža rokas, kurš nespēja izkārtot sev vietu postā un bieži pēc otra sedzēja pieslēgšanās gluži vienkārši atspēlēja bumbu.

Savukārt „Warriors” ar Stefenu Kariju priekšgalā dominēja un trāpīja citu tālmetienu pēc citu. Ja „Warriors” trāpa desmit no pirmajiem 13 tālmetieniem pirmajā puslaikā, tad arī pirmā puslaika pārsvars 72:44 nav nekāds pārsteigums. Tas bija lielākais pirmā puslaika deficīts Popovičam kā galvenajam trenerim viņa NBA karjerā.

Sērijas pirmajā mačā „Warriors” otrajā puslaikā atspēlējās no milzīga deficīta. „Spurs” šodien otrā puslaika sākumā veica pāris mini izrāvienus, vienubrīd pievelkot līdz -18, taču „Warriors” uzbrukums pēc mirkļa atslābināšanās atkal uzņēma apgriezienus un trešās ceturtdaļas beigas mājinieki sagaidīja ar 106 gūtiem punktiem un 31 punkta pārsvaru.

Dāvis Bertāns pirmoreiz laukumā devās trešās ceturtdaļas izskaņā, kad tika pie diviem soda metieniem, kurus abus trāpīja. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Bertāns pāris reizes izdarīja piespēles, kad bija salīdzinoši brīvs, taču savu pirmo tālmetienu realizēja. Tāpat Bertānam ceturtdaļas vidū izdevās gūt punktus uzreiz pēc auta izspēles, kam sekoja vēl vairākas labas epizodes uzbrukumā gan pāris piespēļu, gan vēl divu precīzu tālmetienu izskatā, taču arī pāris neveiksmīgas piespēles, kas noveda pie zaudētām bumbām.

Mača uzvarētāju gan tas vairs nekādi neietekmēja, un „Warriors” spēli pabeidza ar 136:100. Tā bija lielākā "Warriors" izslēgšanas spēļu uzvara kopš tālā 1948. gada, kad komanda vēl bāzējās Filadelfijā un uzvarēja maču ar 39 punktu pārsvaru.

Labās ziņas „Spurs” komandai ir tās, ka sērija turpināsies viņu laukumā Sanantonio, turklāt tas notiks pēc četrām dienām, līdz ar to „Spurs” noteikti cerēs uz Lenarda atgriešanos laukumā. Viņa atlabšanas termiņš pagaidām nav publiski konkretizēts. Laiks atpūsties gan būs arī „Warriors”, kurai šodien ceļgala sāpju dēļ nespēlēja Andrē Igudala, bet pašā sākumā traumu guva Zaza Pačulija, arī laukumā vairs neatgriežoties.

”Warriors” - ”Spurs” 136:100 (33:16, 39:28, 34:31, 30:25)

Warriors: Karijs 29 (7atl.b., 7 rez.p.), Makāvs 18, Durents 16, Grīns 13 (9atl.b., 6 rez.p.), Tompsons 11, Livingstons 10, Klārks 10, Makadū 9, Magī 6, Vests 6, Pačulija 4, Bārnss 2, Džounss 2.
Spurs: Simonss 22, Bertāns 13, Dedmons 9 ( 9 atl.b.), Andersons 8, Marejs 8 (6 rez.p.), Oldridžs 8, Gazols 7, Entonijs 6, Milzs 5, Forbss 5, Grīns 5, Lī 2, Džinobili 2.

”Warriors” pret ”Spurs” - sērijā 2-0