Latvijas basketbolistēm pirmā uzvara Pasaules U19 kausā

© Foto: FIBA

Latvijas U19 sieviešu basketbola izlase svētdien, 23. jūlijā, Čividalē del Friuli svinēja pirmo uzvaru Pasaules kausa izcīņā, pārspējot Koreju ar 69:61. Otrdien plkst. 17:15 latvietes spēlēs pret Kanādu. Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies visas komandas.

Pirms gada Latvijas U17 izlase pirmo panākumu izcīnīja pret korejietēm. Itālijā situācija atkārtojās - Austrumāzijas valsts pārstāves tika apspēlētas arī šoreiz. Sabīne Lipe, Marianna Kļaviņa, Janeta Rozentāle, Māra Mote un Luīze Šepte korejietes pieveica otro reizi pēc kārtas.

Pirmajās piecās minūtēs pārliecinošāk nospēlēja korejietes - labāk atbloķēja sedzējas un mazāk kļūdījās. Latvijas spēlētājas pirmo atlēkušo bumbu uzbrukumā savāca, kad pretinieces to jau bija paveikušas trīs reizes. Korejietes nekautrējās mest pie pirmās izdevības, pirmajā ceturtdaļā izdarot par četriem metieniem no spēles vairāk (5/14 pret 5/18). Māras Motes tālmetiens, Luīzes Šeptes garāmgājiens un Ivandas Hudjakovas metiens pēc pagrieziena ļāva izvirzīties vadībā (11:10), tomēr desmitminūti savā labā pabeidza pretinieces - 11:12.

Brīvus metienus izdarīt praktiski nebija iespējams - korejietes izmantoja ciešu un nepārtrauktu segšanu, maksimāli apgrūtinot arī bumbas saņemšanu. Katru punktu nācās izcīnīt smagā cīņā. Rezultatīvi nospēlējot Laurai Grabei un Ivandai Hudjakovai, latvietēm izdevās izvirzīties vadībā (20:18 un 25:23), taču korejietes abas reizes atspēlējās. Neizšķirti un vadības maiņas turpinājās līdz pirmā puslaika beigām. Digna Strautmane labi sameklēja Janetu Rozentāli, bet Dinija Pāvelsone iemeta sarežģītu tālmetienu ar sodu, vienā uzbrukumā nopelnot četrus punktus - 32:30. Korejietes no jauna izvirzījās priekšā, pēdējā sekundē iemetot tālmetienu - 32:34.

Latviešu pārsvars atlēkušajās bumbās bija minimāls (20-18), bet lielais kļūdu skaits (12-8) un pārķerto bumbu attiecība (3-10) radīja korejietēm iespējas biežāk uzbrukt no spēles (12/28 pret 14/32). Atšķirībā no cīņas pret Kanādu viņas nekautrējās spēlēt tuvāk grozam, mazāk pievēršoties metieniem no distances. Ainārs Čukste - tāpat kā dienu iepriekš - izmantoja plašu rotāciju, pirmajā puslaikā dodot spēles minūtes 11 no 12 spēlētājām.

Spēle atsākās ar Latvijas izrāvienu. Digna Strautmane sameta četrus punktus pēc kārtas, tai skaitā pēc Dinijas Pāvelsones atspēles, savukārt aizsardze iemeta tālmetienu - 39:34. Digna pievienoja izcīnītas bumbas pie pretinieču groza, beidzot sagādājot Latvijai otrās iespējas. Kaujas virknējums - Digna, Janeta, Dinija, aktīvi palīdzot Mārai, Ivandai, Laurai, Luīzei un Sabīnei - lauza spēli arī aizsardzībā. Bumbu pārķeršana sekmēja ātrās pārejas un izprovocētas piezīmes, turklāt precīzi turpināja mest Digna Strautmane. Pārsvars sasniedza divciparu atzīmi (55:44), tomēr pēdējos divus punktus pusstundā guva korejietes - 55:46.

Ivanda Hudjakova ceturtās ceturtdaļas sākumā guva četrus punktus pēc kārtas - iemeta abus brīvmetienus, savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus. Turpinājumā latvietes arvien biežāk izcīnīja uzbrukuma bumbas, tikai īsti neveicās ar realizāciju. Korejietes trāpīja pāris tālmetienus, četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām samazinot starpību uz pusi - 61:55. Dinija Pāvelsone un Digna Strautmane guva vērtīgus punktus, atjaunojot divciparu pārsvaru - 67:57.

Korejietes pārgāja uz pilna laukuma laukuma presingu, piespieda latvietes kļūdīties un astoņdesmit sekundes pirms pamatlaika beigām vēlreiz pietuvojās sešu punktu attālumā - 67:61. Latvija izcīnīja vairākas atlēkušās bumbas uzbrukumā, bet neizprotams tiesnešu lēmums deva iespēju pretiniecēm izpildīt soda metienus. Tie nebija precīzi. Luīze Šepte 25 sekundes pirms finālsvilpes guva divus punktus, atrisinot jautājumu par spēles uzvarētāju - 69:61.