Itāļi pēc lieliska pirmā puslaika aizsūta somu vilkus mājās
©AFP/ SCANPIX

Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā šovakar kā trešā iekļuva Itālijas izlase. Itāļu pretinieki bija sīkstie Somijas basketbolisti, kuri Stambulā neparādīja labāko sniegumu. Itāļi aizvadīja lielisku pirmo puslaiku, svinot uzvaru ar rezultātu 70:57.

Pēc lieliski aizvadītā čempionāta grupu turnīra savās mājās Helsinkos somi ieradušies Stambulā, kur ceturtdaļfināla aizsniegšana no viņu skatupunkta izskatījās reāla. Viņiem pretī stājās B grupas trešā labākā komanda Itālija, kas ieraugot pretī somus, nevis slovēņus, grieķus vai francūžus varēja justies drošāk. Lai arī Itāliju uzskatīja par šī mača favorīti, somiem bija visas iespējas to apgāzt.

Spēles rezultātu pēc teju spēlētas minūtes atklāja Luidži Datome, bet otrā laukumā galā Sasu Salins trāpīja no tālās distances. Datome uzreiz guva vēl divus punktus, atgriežot Itāliju vadībā. Džeralds Lī sāka uzņemties iniciatīvu, bet nespēja uzlauzt itāļu aizsardzību. Tikmēr Marko Belineli un Nikolo Melli pierakstījās ar precīzu tālmetienu, liekot Somijas izlasei ņemt pārtraukumu (5:12). Laukumā devās Lauri Markanens, uz kuru bija liktas lielas cerības šajā mačā. Itāļi ceturtdaļas pirmajā pusē spēlēja lieliski aizsardzībā, bet pēc Datomes, Melli un Belineli tālmetiena ieguva arī 14 punktu pārsvaru. Itāļi uzbrukumā darīja pilnīgi visu, ko gribēja, kas ļāva uzvarēt pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 30:17.

Otro ceturtdaļu somi sāka labāk, bet iegāza tiesneša lēmumi, ļaujot Belineli nepamatoti mest trīs soda metienus. Gruzīni grupu turnīra izskaņā pierādīja, ka var atspēlēt lielu deficītu pret Itāliju. Tāpēc somiem nevajadzēja padoties, bet itāļu precīzie tālmetieni pamatīgi iedragāja somu cīņassparu. Situāciju vēl sliktāku padarīja ātri sapelnītā piezīmju norma. Ceturtdaļas otrajā pusē itāļiem ar precizitāti vairs nebija tik spīdoši nekā pirmajā ceturtdaļā, bet somi to nespēja izmantot. Rezultāta starpība svārstījās ap 15 punktiem, kas centienus atspēlēties lika atlikt uz otro puslaiku. Datome turpināja terorizēt Somijas izlasi, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar rezultātu 48:29.

Otro puslaiku ar diviem precīziem pustālajiem metieniem un tālmetienu sāka Peteri Koponens, kurš pirmajā puslaikā palika tukšā. Tikmēr otrā laukuma galā lieliski turpināja uzbrukt Belineli, noturot iegūto 20 punktu starpību (56:36). Itāļi lieliski izslēdza no spēles somu līderus, bet jo īpaši Lauri Markanenu. Lai arī somu aizsardzība epizodiski sagādāja ļoti lielas problēmas pretiniekiem, nerealizētie metieni savos uzbrukumos nemainīja kopējo situāciju. Komandas vairāk nekā četras minūtes palika sausā, bet laiks ritēja Itālijas komandas labā. Sauso periodu pārtrauca Koponena un Koivisto precīzais tālmetiens, kas varēja kļūt par pavērsienu. Itāļi sešas minūtes palika bez punktiem, bet pirms ceturtās ceturtdaļas saglabāja drošu vadību - 58:42.

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs somiem bija visas iespējas vēl vairāk atspēlēties, bet bumba nekādi nekrita grozā. Somiem pēc pāris veiksmēm uzbrukumā bija ļoti liels cīņasspars, kas ļāva sadeldēt deficītu līdz 11 punktiem (47:58). Itālijas izlase trīs ar pusi minūtēs nopelnīja piezīmju normu, kas bija vēl viens bonuss Somijai. Somi arvien vairāk sāka izpildīt tālmetienus, cenšoties atspēlēties, bet mēģinājumi nebija sekmīgi. Vēl divas minūtes vēlāk starpība bija deviņi punkti, kas vēl joprojām bija gana daudz. Itāļi spēlēja lēni, bet somi riskēja. Spēles galotnē saasinājums tā arī nepienāca, Itālijas izlasei iesoļojot ceturtdaļfinālā, kur tai, visticamāk, būs jāspēlē pret Serbiju - 70:57.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 22 punktiem, realizējot piecus no astoņiem tālmetieniem, bija Marko Belineli, bet 15 punkti un trīs bloķēti metieni Luidži Datomem. Somijas izlasē 13 punkti Peteri Koponenam, bet 11 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Sasu Salina kontā.

 
Komentāri Skatīt