Serbija iesoļo pusfinālā, Latvija izcīna piekto vietu

© EPA/Scanpix

Par Eiropas čempionāta pēdējo pusfinālisti kļuva Serbijas izlase, kas pēc lēna sākuma otrajā ceturtdaļā iekrāja solīdu pārsvaru un to spēja nosargāt līdz pat mača pēdējām sekundēm, beigās Itāliju uzvarot ar 16 punktiem (83:67). Rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Bogdans Bogdanovičs. Parīt pusfinālā serbi tiksies ar krieviem, kuriem zaudēja grupu turnīrā (72:75).

Spēle sākās mazrezultatīvā cīņā, un serbi pēc Bojana Bogdanoviča groza pirmos punktus guva vien piektajā minūtē (2:5). Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām Vasilije Mičičs serbus pirmoreiz izvirzīja vadībā (8:7), tomēr jau drīzumā priekšā atkal bija Itālija, pēc Marko Belinelli tālmetiena atgūstot četru punktu pārsvaru (16:12).

Dragans Milosavļevičs ceturkšņa pēdējās sekundēs no soda metienu līnijas gan atguva vadību Serbijai (18:17), un olimpiskā vicečempione otrajā ceturtdaļā ieguva iniciatīvu. Četras minūtes līdz puslaika beigām Vladimirs Lučičs beidzot iemeta abu komandu pirmo tālmetienu, panākot 35:27, bet minūti vēlāk no tālās distances trāpīja arī Milans Mačvans (38:27). Arī pārtraukumā serbi devās ar 11 punktu pārsvaru (44:33).

Trešajā ceturtdaļā itālieši guva sešus punktus pēc kārtas un pietuvojās līdz mīnus astoņi (46:54), tomēr tad sekoja tehniskā piezīme, un Itālijas nelielais izrāviens tika apturēts. Četrarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Itālija deficītu samazināja līdz deviņiem punktiem (61:70), bet arī šoreiz reāli apdraudēt sāncenšu pozīcijas neizdevās - serbi guva deviņus punktus pēc kārtas (79:61) un svinēja uzvaru - 87:63. Pateicoties serbu panākumam, Latvija finālturnīrā finišēja piektajā, nevis sestajā vietā.

Itālija - Serbija 67:83 (17:18, 16:26, 15:15, 19:24)
Itālija: Belinelli 18 (3p. 2/11), Datome 15, Bērnss 9, Melli 7, Hakets 5, Aradori 4, Biliga 4, Fillojs 3, Kuzins 2, Abass, Baldi Rosi
Serbija: Bogdanovičs 22 (3p. 1/9), Mačvans 13, Lučičs 11, Marjanovičs 10, Milosavļevičs 10, Kuzmičs 9, Jovičs 6, Mičičs 2, Birčevičs, Štimacs, Guduričs