redeem Bārbala, Līksma

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Porziņģim 19 punkti; "Knicks" labi sāk, bet atdod Hjūstonai uzvaru

© Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas spēlē Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" ar rezultātu 97:119 nespēja sagādāt lielas grūtības Džemsam Hārdenam un Hjūstonas "Rockets", tādējādi pārtraucot trīs uzvaru sēriju.

Hjūstonas "Rockets" šobrīd kājas traumas dēļ jāiztiek bez starpsezonas skaļākā papildinājuma Krisa Pola. Tikmēr Ņujorkas "Knicks" sastāvā diskvalifikāciju aizliekto vielu lietošanas dēļ izcieš Jaokims Noa, kurš gan pie pašreizējā sastāva nav liels zaudējums. Tāpat neaktīvs ir lietuviešu uzbrucējs Mindaugs Kuzminsks un aizsargs Rons Beikers.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 28:30 minūtes, atzīmējoties ar 19 punktiem (1p. 5/5, 2p, 7/15, 3p. 0/3), piecām izcīnītām bumbām zem groziem un trīs rezultatīvām piespēlēm. Tāpat latviešu basketbolistam viens bloķēts metiens, trīs pieļautas kļūdas un divas personīgās piezīmes. Porziņģa +/- koeficients bija -11.

Spēles ievads Ņujorkas komandai izdevās sekmīgs. Lai gan Porziņģa precizitāte pirmajās minūtēs bija pieticīga, ņujorkieši spēja izkārtot bumbas triecienus grozā no augšas Enesam Kanteram, pēc piecām nospēlētām minūtēm sasniedzot 14:9. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē latviešu vienradzis sāka ņemt spēli savās rokās, metot pāri īsākajiem sedzējiem un panākot mājiniekiem astoņu punktu vadību. Porziņģim dodoties nelielā atpūtā, Hjūstona spēja pietuvoties. Pirmo ceturtdaļu noslēdza Džeimss Hārdens ar trejaci samazinot Ņujorkas pārsvaru līdz trīs punktiem - 27:24.

Otrās ceturtdaļas sākumā, laukumā esot otrajiem sastāviem, "Rockets" pārņēma vadību un sasniedza astoņu punktu pārsvaru, kamēr piecas minūtes "Knicks" nespēja gūt punktus. Ņujorkai uzbrukuma sausumu izdevās pārvarēt, Porziņģim ātrajā uzbrukumā izkārtojot bumbas triecienu grozā Kanteram. Savukārt "Rockets" basketbolisti jau bija ieskrējušies, savu ritmu sākot atrast Hārdenam un rezultatīvi spēlējot Raienam Andrsonam. Rezultātā lielajā pārtraukumā jau ar 12 punktu pārsvaru devās Raķetes.

Otrā puslaika sākumā Hjūstona divās ar pusi nospēlētās minūtēs sasniedza +20, padarot Ņujorkas publiku pavisam klusu. Nonākot dziļos mīnusos, "Knicks" spēlētāji pārstāja censties aizsardzībā un domāja vien par individuālo statistiku, tādējādi komandai krītot vēl dziļāk bedrē. 12 minūtēs ielaižot 40 punktus, "Knicks" pirms noslēdzošās spēles daļas vairs nebija cīņā par uzvaru - 74:100.

Ceturtā ceturkšņa ievadā, laukumā esot tālākajiem rezervistiem, Ņujorkas rūkijs Deimiens Datsons radīja individuāli sekmīgu sniegumu, vismaz nedaudz iepriecinot Ņujorkas līdzjutējus. Spēles izskaņā Porziņģis nedaudz pielaboja savu statistiku, gūstot punktus no soda metiena līnijas, savukārt spēles komentētājiem lielākā interese bija par laukumā izgājušo Ķīnas basketbolistu Žou Čī, kuram izdevās izcelties ar trīs punktiem un dažām interesantām māņkustībām. Spēle noslēdzās ar rezultātu 119:97, dodot Hjūstonai sesto uzvaru sezonā.

Uzvarētāju rindās 31 punktu guva Džeimss Hārdens, savukārt Raienam Andersonam 21 punkts. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Tims Hārdavejs.

"Knicks" - "Rockets" 97:119 (27:24, 21:36, 26:40, 19:23)

Knicks: Hārdavejs 23, Porziņģis 19, Kanters 12, Dotsons 9, Lī 7, Ernangomess 6, Makdermonts 6, Džeks 4, Okvins 4, Tomass 3, Nilikinā 2 (8 rp), Sešons 2, Bīzlijs
Rockets: Hārdens 31, Andersons 21, Gordons 17, Ariza 16, Kapela 12 (13 ab), Mbahs a Mute 10, Nene 4, Takers 3, Žou 3, Džeksons 2, Bleks, Brauns