Trešdiena, 24.aprīlis

redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

Lebrons Džeimss ar 57 punktiem pārtrauc Klīvlendas neveiksmju sēriju

© AP / Scanpix

Nacionālajā basketbola asociācijā Klīvlendas „Cavaliers” (4-5) pēc četriem zaudējumiem pēc kārtas šonakt izcīnīja uzvaru Vašingtonā, ļoti rezultatīvā mačā ar 130:122 pieveicot „Wizards” (4-4). 57 punktus guva Lebrons Džeimss.

Lebrons Džeimss laukumā pavadīja 43 minūtes, kurās trāpīja 23 no 34 metieniem no spēles, kopumā gūstot 57 punktus. Viņam arī 11 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles, kas palīdzēja viesos apspēlēt „Wizards”. Šī bija 11. spēle Džeimsa NBA karjerā ar vismaz 50 gūtajiem punktiem, kā arī viņš uzstādījis sezonas rekordu visu spēlētāju konkurencē.

„Wizards” šonakt tā arī neatrada pretlīdzekli Džeimsam, izmēģinot gan dažādus sedzējus, gan pāreju uz īso sastāvu. Džeimss šajā rezultatīvajā mačā trāpīja pusi no savas komandas metieniem no spēles, bet rezultatīvi spēlēja arī Deriks Rouzs, kuram 20 punkti. Šī uzvara gan nav atrisinājusi Klīvlendas problēmas aizsardzībā, kas bija galvenais iemesls iepriekšējiem zaudējumiem. Vašingtonai krietni sliktāk veicās soda metienos, Džonam Volam trāpot tikai piecus no 12. Vols neaizvadīja savu vislabāko spēli, gūstot 13 punktus, taču viņam arī 15 rezultatīvas piespēles, kamēr 36 punktus ar tikai 19 metieniem no spēles guva Bredlijs Bīls.

Pamatīgu fiasko otrajā puslaikā savā laukumā piedzīvoja Oklahomasitijas "Thunder", kas pēc pirmā puslaika pārtraukumā devās ar savu lielāko pārsvaru - 18 punktiem (55:37) -, taču Bostonas "Celtics" spēja saņemties un visā mačā bija pārāka ar 101:94. Minūti līdz trešā ceturkšņa beigām Markuss Smārts no soda metienu līnijas deficītu samazināja vairs tikai līdz vienam punktam (67:68), bet Els Horfords piecas minūtes līdz pamatlaika beigām no tālās distances tikai otro reizi vadībā izvirzīja "Celtics" (82:79), kas vadības grožus tā arī vairs neatdeva. Uzvarētājiem rezultatīvākie bija Kairijs Ērvings (25 punkti, no kuriem 22 guva tieši otrajā puslaikā) un Horfords (20p+8ab), bet mājiniekiem izcēlās Pols Džordžs (25p+10ab) un Rasels Vestbruks (19p+11rp+6ab+6kļ).

Sekmīgo sezonas ievadu turpinājusi „Pistons” (6-3), kas pieveica Milvoki „Bucks” (4-5) ar 105:96. Detroitas sastāvā ar 24 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Andrē Dramonds. Ierasti pieticīgi soda metienus izpildošais centrs (karjerā tikai 38% precizitāte) šonakt trāpīja 14 no 16 soda metieniem. Pretinieku rindās tikmēr Jannis Adetokunbo guva 29 punktus.Ar veiksmīgu mača galotni „76ers” (5-4) guva uzvaru pār „Pacers” (5-4) ar 121:110, un šajā mačā savas NBA karjeras otro „triple-double” guva debitants Bens Simonss. Viņam šonakt 14 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. Neapturams bija arī Džonatans Rediks, kurš trāpīja astoņus tālmetienus un savāca 31 punktu. Komandas kopā trāpītie 18 tālmetieni bija „76ers” kluba rekords.

Produktīvu spēli aizvadīja Demārs Derouzens, kurš ar 37 punktiem palīdzēja Toronto "Raptors" sagādāt Jūtas "Jazz" pirmo neveiksmi tās laukumā (109:100). Kailam Laurijam 15 punkti un desmit rezultatīvas piespēles, bet mājiniekiem 25 punkti rezervistam Donovanam Mičelam. Dalasā vairāk nekā pusi savas komandas punktu guva Entonijs Deiviss (30p+13ab) un Damarkuss Kazinss (20p+22ab+7rp), kuri palīdzēja Ņūorleānas "Pelicans" ar 99:94 pieveikt "Mavericks". Mājiniekiem 26 punkti Herisonam Bārnsam.

Orlando cieta trešo zaudējumu sezonā, pārsteidzoši savā laukumā ar 22 punktu starpību (83:105) zaudējot Čikāgai. „Bulls” lieliski aizvadīja otro puslaiku bija krietni pārāka cīņā par atlēkušajām bumbām. Ar 19 punktiem rezultatīvākais bija Džastins Holidejs, bet soms Lauri Markanens guva 13 punktus un savāca deviņas bumbas zem groziem. Savukārt „Rockets” bez lielām problēmām viesos izrēķinājās ar Atlantu (119:104), Džeimsam Hārdenam gūstot 29 punktus un izdalot 11 rezultatīvas piespēles.