Trešdiena, 24.aprīlis

redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

"Knicks" vājo izbraukuma spēļu bilanci centīsies uzlabot netālajā Bruklinā

© USA Today Sports/Scanpix

Kristaps Porziņģis un Ņujorkas “Knicks” šonakt 2:30 aizvadīs spēli pret savu pilsētas principiālo pretinieci Bruklinas “Nets”, kas pēdējā laikā uzlabojusi savu aizsardzību, turklāt maiņas darījumā papildinājusi sastāvu ar Džalilu Okaforu, bet šobrīd traumas dēļ palikusi bez D`Andželo Rasela.

Sezonas pirmajos mēnešos Ņujorkas “Knicks” bijis ļoti parocīgs kalendārs - divas trešdaļas spēļu aizvadītas savā laukumā, turklāt arī pretinieki pēdējā laikā nav bijuši tie visspēcīgākie. Šodienas spēle “Knicks” būs piektā pēc kārtas, kad pretim stāsies komanda ar mazāk nekā 50% uzvarētām spēlēm.

“Knicks” šis bijis pateicīgs laiks, lai ieliktu labus pamatus cīņai par vietu izslēgšanas spēlēs, ko kluba vadība apgalvo kā savu galveno šīs sezonas mērķi. Taču tas nav izdevies drausmīgās izbraukuma spēļu statistikas dēļ - “Knicks” uzvarējusi tikai vienā no deviņām spēlēm viesos. Šonakt būs iespēja to nedaudz labot. Lai gan “Nets” mājas arēna “Barclays Center” ir nieka piecu kilometru attālumā no “Madison Square Garden”, tehniski tas tāpat skaitīsies izbraukums.

Porziņģis iepriekšējā spēlē pret “Lakers” bija teju neapturams, salādējot pretinieku grozā 37 punktus. “Knicks” gan tāpat uzvaru izmocīja tikai papildlaikā, Porziņģim laukumā pavadot 40 minūtes. Vismaz 34 minūtes viņš spēlējis katrā mačā pēc atgriešanās pēc potītes traumas, un skaidrs, ka “Knicks”, kamēr nespēlē komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs Tims Hārdevejs, spiesta Porziņģim uzticēt vēl lielāku atbildības slogu.

Kamēr “Knicks” sasniegusi bilanci 14-13, arī “Nets” pamazām izrāpusies no NBA pastarītes pozīcijām un spējusi tikt pie 11 uzvarām 26 spēlēs. Savā laukumā “Nets” uzvarējusi sešās no 13 spēlēm, rādot ļoti ātru basketbolu ar vāju aizsardzību. Pēdējā laikā gan mainījies arī tas - aizvadītajās astoņās spēlēs Bruklina pratusi noturēt pretiniekus uz vidēji 100.9 punktiem, kas palīdzējis šajā periodā tikt pie piecām uzvarām.

“Nets” arī nesen veica spēlētāju maiņu, parūpējoties par to, lai tās sastāvā tagad būtu veseli divi spēlētāji, kurus 2015. gada draftā izvēlējās pirms Porziņģa, proti, vasarā iegūtajam D`Andželo Raselam pievienojās Džalils Okafors. Viņš kopā ar Niku Stausku tika iemainīti no Filadelfijas, pretim atdodot Trevoru Bukeru. Okafors Bruklinas sastāvā laukumā gan vēl nav devies, un klubs paudis nostāju, ka iespēlēs viņu pamazām. Tas īstermiņā ir darījis “Nets” garo galu krietni vājāku, jo Bukers bija stabils pamatsastāva spēlētājs, tiesa, tas nav traucējis pēdējās nedēļas laikā tikt galā ar “Thunder” un “Wizards”.

Aizvadītajā mačā pret “Wizards” Bruklinas sastāvā veseli septiņi spēlētāji guva vismaz desmit punktus, palīdzot komandai tikt galā ar Rasela prombūtni. Raselam nesen tika veikta ceļgala operācija, un klubs pagaidām ir visai noslēpumains par viņa potenciālo atgriešanos. Rasela prombūtnes laikā “Nets” nav viena vai divu konkrētu līderu, toties ir seši spēlētāji, kas vidēji spēlē šosezon guvuši vismaz desmit punktus. “Knicks” sastāvā šobrīd tādi ir trīs - Porziņģis, Eness Kanters un Kortnijs Lī. Taču arvien vērtīgāku pienesumu komandas artavā sniedz rezervists Dags Makdermots, kurš pēdējās trīs spēlēs vidēji guvis 15,3 punktus.

Jāatgādina, ka sezonas pirmajā savstarpējā mačā “Knicks” izrādījās pārāka ar 107:86, Porzinģim gūstot 30 punktus.