Bertānam 12 punkti un trīs bloki; Džinobili netrāpa izšķirošo metienu

© AP/Scanpix

Nacionālajā basketbola asociācijā zaudējumu pret Jūtas „Jazz” 99:101 izbraukumā piedzīvoja Sanantonio „Spurs”, kuras rindās Dāvis Bertāns devās sākumsastāvā un guva 12 punktus ar astoņiem metieniem no spēles. „Spurs” pēdējā ceturtdaļā nenosargāja 13 punktu pārsvaru, bet pašā mača izskaņā iespēju izraut uzvaru neizmantoja Manu Džinoboli, netrāpot tālmetienu.

Dāvis Bertāns šodien laukumā pavadīja 29 minūtes, kurās atzīmējās ar 12 punktiem (2p. 3/4, 3p. 2/4) un četrām atlēkušajām bumbām. Viņa rēķinā arī trīs bloķēti metieni, viena pārtverta bumba, bet arī četras piezīmes. Latviešu uzbrucēja +/- koeficients šoreiz bija mīnus četri. Šī bija rezultatīvākā Bertāna spēle kopš 23. janvāra cīņas pret „Cavaliers”, kad viņš guva 13 punktus.

Bertānam šī bija jau ceturtā spēle sākumsastāvā, turklāt maz ticams, ka situācija mainīsies arī rītdienas spēlē pret Denveru, jo jau iepriekš paziņots, ka arī tajā nepiedalīsies Lamarkuss Oldridžs, kuram dots laiks galā tikt ar nelielu ceļgala traumu. Šonakt Bertāns sākumsastāvā devās kopā ar Pau Gazolu, savukārt ierindā bija atgriezušies saspēles vadītāji Dežonte Marejs un Tonijs Pārkers.

„Spurs” šī bija jau ceturtā neveiksme pēdējās piecās spēlēs, kamēr „Jazz” savu uzvaru sēriju pagarinājusi līdz desmit spēlēm. Gazols izcēlās ar 15 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, kā arī sešām piespēlēm, kamēr 16 punkti Kaila Andersona rēķinā. Jūtai šoreiz nevarēja spēlēt Rikijs Rubio, kurš iepriekšējā spēlē pret „Spurs” guva veselus 34 punktus, taču savu uzņemto tempu turpināja debitants Donovans Mičels, kuram 25 punkti un piecas rezultatīvas piespēles.

Bertāns jau spēles pirmajā ceturtdaļā tika pie pieciem punktiem, trāpot arī tālmetienu ātrajā uzbrukumā, bet nedaudz iepriekš izcēlās ar atlētisku bloku, no aizmugures apturot Jūnasa Jerebko danka mēģinājumu. Otrajā ceturtdaļā Bertāns pie punktiem netika, taču vēlreiz izcēlās ar bloķētu metienu, šoreiz apturot Mičela caurgājienu. „Spurs” tikmēr otrās ceturtdaļas vidū bija pieļāvusi „Jazz” izrāvienu 11:0, kas noveda pie rezultāta 42:54, taču pašās ceturtdaļas beigās Pārkers un Gazols ļāva Sanantonio nedaudz atgūties, pievelkot līdz 48:54.

„Spurs” veiksmīga izvērtās trešā ceturtdaļa, kuras pašā sākumā Bertāns tika pie diviem punktiem ātrajā uzbrukumā, bet vēlāk iemeta tālmetienu, panākot 66:61 savas komandas labā. Pēdējo ceturtdaļu „Spurs” sagaidīja ar astoņu punktu pārsvaru, bet deviņas minūtes pirms beigām bija vadībā ar 83:70. „Jazz” pamazām sāka deldēt šo pārsvaru, taču piecas minūtes pirms beigām Dāvis ātrajā uzbrukumā trieca bumbu grozā no augšas pēc Mareja piespēles (87:81). Tieši pēc šīs epizodes gan viņš tika nomainīts, un „Jazz” ar Mičela palīdzību pārņēma vadību. Pēdējās trīs minūtēs Mičels guva astoņus punktus, tiesa, trāpīja tikai vienu no diviem soda metieniem 17 sekundes pirms beigām (101:99). Tas deva „Spurs” iespēju izraut uzvaru pēdējā uzbrukumā, taču Džinobili tālmetiens nebija precīzs.

”Jazz” (29-28)-”Spurs” (35-23) 101:99

Jazz: Mičels 25, Inglss 20, Feivorss 19, Krauders 14, Gobērs 10 (11 atl.b.), O`Nīls 8, Jerebko 3, Netu 2, Udo, Burkss.
Spurs: Andersons 16, Gazols 15 (15 atl.b.), Grīns 13, Bertāns 12, Marejs 12, Loverņs 10, Džinobili 9, Pārkers 6, Forbss 6, Milzs.