"Spurs" pieveic Ņūorleānu un atgriežas "play-off" zonā

Svarīgu uzvaru Nacionālajā basketbola asociācijā izcīnīja Sanantonio „Spurs”, kas ar 98:93 savā laukumā pārspēja Ņūorleānas „Pelicans” un atgriezās Rietumu konferences vadošajā astotniekā. Dāvis Bertāns šoreiz punktus neguva. Savukārt "Pelicans" šī bija sēru nakts, jo mūžībā 90 gadu vecumā aizgāja tās īpašnieks Toms Bensons.

Dāvis Bertāns nospēlēja astoņas minūtes, kurās izdarīja vienu divpunktu metienu, kas bija neprecīzs, līdz ar to punktus negūstot. Viņa rēķinā viena pārtverta bumba un +/- rādītājs mīnus divi. Bertānam pēc piecu spēļu sērijas ar vismaz desmit gūtiem punktiem šī bija otrā spēle pēc kārtas, kurā viņš spēlēja visai maz un punktus neguva.

Šodienas mačā „Spurs” atkal sāka ar īso sastāvu, kurā vienīgais garais spēlētājs bija Lamarkuss Oldridžs, bet reizē spēlēja saspēles vadītāji Petijs Milzs un Dežonte Marejs. Tas atkal atstāja iespaidu arī uz Bertāna spēles laiku, tāpat maz spēlēja arī citi „Spurs” garie spēlētāji Rūdijs Gejs un Pau Gazols, kuriem attiecīgi sešas un desmit minūtes, gūstot četrus un astoņus punktus.

Rezultatīvākais „Spurs” sastāvā ar 25 punktiem bija Oldridžs, kurš arī paveica lielu darbu pretinieku superzvaigznes Entonija Deivisa ierobežošanā. Pēdējos mēnešos praktiski neapturamais Deiviss šonakt guva 21 punktu un savāca 14 atlēkušās bumbas, bet arī pieļāva sešas kļūdas un divas minūtes pirms mača beigām saņēma savu sesto piezīmi.

„Spurs” vadībā atradās mača lielāko daļu, otrajā ceturtdaļā uz brīdi iekrājot arī 15 punktu pārsvaru. Arī trešajā ceturtdaļā, kurā „Pelicans” tika noturēta uz 15 punktiem, „Spurs” vienubrīd bija 13 punktu vadībā, bet ceturtdaļas beigas aizvadīja neveiksmīgi, divās ar pusi minūtēs punktus negūstot, kamēr „Pelicans” veica izrāvienu 8:0 (73:78).

Mača pēdējās minūtēs „Pelicans” pastāvīgi turējās viena vai divu precīzu metienu attālumā, un trīs ar pus minūtes pirms beigām Drū Holidejs pievilka Ņūorleānu līdz minimumam (90:91). Tas viss ļoti nepatīkami atgādināja pirms dažām nedēļām aizvadīto spēli, kurā līdzīgā scenārijā „Pelicans” pēdējā ceturtdaļā dzēsa „Spurs” pārsvaru un izcīnīja uzvaru. Arī šoreiz „Spurs” beigās bija veselu četru minūšu ilga sausā sērija, bet pēc Deivisa sestā soda pie diviem punktiem tomēr tika Oldridžs.

Pēc tam savas iespējas neizmantoja jau „Pelicans”, taču saglabāja cerības pēdējās sekundēs, ko gan pabojāja Holideja garām aizmestais soda metiens. Manu Džinobili 15 sekundes pirms beigām panāca 95:91, uz ko Holidejs atbildēja ar precīzu metienu, bet Milzs pieļāva kļūdu soda metienā. Tas noveda pie tā, ka „Pelicans” bija iespēja ar tālmetienu panākt neizšķirtu, bet tas nenotika, un „Spurs” nosargāja uzvaru ar 98:93.

Veiksmīgu spēli aizvadīja Marejs, kuram 18 punkti un 12 atlēkušās bumbas, kā arī četras pārtvertas bumbas, kamēr Milzam šoreiz izdevās trāpīt tikai divus no 12 metieniem no spēles, tāpat pieticīga precizitāte Denijam Grīnam (tālmetienos viens no astoņiem), kuram pēc neveiksmīgas epizodes, kad Deiviss viņam ar elkoni trāpīja pa seju, tika uzliktas vairākas šuves uz vaiga, bet tāpat atgriezās spēlē un izcēlās ar sešiem bloķētiem metieniem. „Pelicans” sastāvā ar 24 punktiem labākais bija Holidejs, kuram arī septiņas piespēles. Jāpiemin, ka abas komandas šobrīd spēlē bez ļoti svarīgiem spēlētājiem - „Pelicans” palikusi bez Demarkusa Kazinsa, bet „Spurs” cer uz drīzu Kavai Lenarda atgriešanos.

„Spurs” savā laukumā aizvadīs arī četras nākamās spēles, bet vieglas dienas nav gaidāmas - visas četras spēles paredzētas pret komandām, kas ieņem vietu konferences labāko astotniekā, ieskaitot arī tiešās konkurentes „Timberwolves” un „Jazz”. Nākamā spēle Bertāna komandai, kas būs pret uz „play-off” nepretendējošu klubu, būs tikai piektajā aprīlī pret „Lakers”.

"Pelicans" spēli aizvadīja sēru noskaņās, jo mūžībā aizgāja kluba īpašnieks Toms Bensons, kurš bija arī NFL kluba "Saints" īpašnieks. Bensons Ņūorleānā tika ļoti cienīts, jo viņš tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem iemesliem, kas palīdzēja grūtos brīžos abus klubus noturēt šajā pilsētā. Bensons ar slimību atradās slimnīcā jau kopš 16. februāra. Pirms spēles viņam cieņu izteica abu komandu galvenie treneri Gregs Popovičs un Alvins Džentrijs, kurš norādīja, ka Ņūorleāna zaudējusi dižu cilvēku.

”Spurs” (39-30)-”Pelicans” (39-29) 98:93

(37:26, 23:32, 18:15, 20:20)
Spurs: Oldridžs 25, Marejs 18 (12 atl.b.), Džinobili 11, Milzs 8, Gazols 8, Pārkers 8, Andersons 6, Forbss 5, Grīns 5, Gejs 4, Bertāns.
Pelicans: Holidejs 24, Deiviss 21 (14 atl.b.), Klārks 16, Mors 11, Mirotičs 6 (10 atl.b.), Rondo 6, Okafors 6, Millers 3, Liginss.