arrow_right_alt Sports \ Futbols

Monako parāda cīnītāju raksturu, izslēdz "City" un iekļūst 1/4 finālā

© scanpix

Šovakar UEFA Čempionu līgas 1/8 fināla atbildes mačā ''Monaco'' savās mājās dramatiskā cīņā pārspēja Mančestras ''City'' 3:1 (6:6) un iekļuva turnīra nākamajā fāzē viesos gūto vārtu dēļ.

Pirms spēles

Mančestras ''City'' jau ilgu laiku nākas iztikt bez savainotajiem Ilkaja Gindoana, Gabriela Žezusa un Vensāna Kompanī. ''Monaco'' savukārt nevarēja palīdzēt traumas guvušie Gabriels Bošilja, Gido Karilo un komandas kapteinis Radamels Falkao. Diskvalifikācijas dēļ mačam netika pieteiks aizsardzības balsts Kamils Gliks.

Pirmajā savstarpējā abu komandu spēlē Mančestra dramatiskā cīņā savās mājās pārspēja Monako 5:3. ''City'' pirmā izvirzījās vadībā, taču pirmais puslaiks noslēdzās ar ''Monaco'' pārsvaru 2:1.

Serhio Agvero otrajā puslaikā rezultātu izlīdzināja, taču Falkao ar fantastisku vārtu guvumu atkal izvirzīja vadībā viesus. Francijas vienība salūza, ielaida trīs bezatbildes vārtus un īsā laikā sabojāja savas izredzes, zaudējot 3:5.

''Monaco'': Subasičs - Mendī, Žemersons, Radži (Turē 70'), Sidibe - Lemārs, Bakajoko, Fabinju, Silva - Mbapē (Moutinju 81'), Žermēns (Dirars 90+1')

''Manchester City'': Kabaljero - Klišī (Iheanačo 84'), Kolarovs, Stounss, Saņā - Fernandinju - Sanē, Silva, De Breine, Stērlings - Agvero

''Monaco'' demonstrē kvalitatīvu sniegumu un gūst divus vārtus

''Monaco'' šodien derēja tikai un vienīgi uzvara, tādēļ Francijas komanda aktīvi uzbruka jau no pirmajām minūtēm. Kādā no mājinieku uzbrukumiem pēc Bernardu Silvas zema centrējuma bumbu vārtos pāradresēja Francijas uzlecošā zvaigzne Kilians Mbapē, panākot svarīgu pārsvaru 1:0.

Monako atlika gūt vēl vienus vārtus un noturēt divu vārtu pārsvaru. Šāda iznākuma gadījumā nākamajā turnīra fāzē iekļūtu Francijas komanda. 18 gadus vecais Mbapē turpināja plosīties un guva vēl vienus vārtus, taču tie netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

Gvardiolas komanda neforsēja notikumus un neizmantoja aktīvu presingu. Tā vietā viesi mierīgi savā laukuma pusē sagaidīja ''Monaco'' un sistemātiski aizsargājās. Falkao prombūtnē kapteiņa funkcijas pildīja Valēre Žermēns, kurš pagājušajā spēlē palika rezervē. Viņš izpildīja bīstamu tālsitienu nedaudz pāri vārtiem.

Monako turpināja uzbrukt un tas atkal atmaksājās! ''Ligue 1'' vienība ātrā uzbrukumā ar dažām precīzām piespēlēm apspēlēja ''City'' aizsardzību. Ļoti precīzu piespēli soda laukuma sirdī veica Benžamins Mendī, un uzbrukumu nekļūdīgi noslēdza centra pussargs Fabinju - 2:0.

Šāda iznākuma gadījumā Monako iekļūtu nākamajā kārtā, taču bija jāspēlē vēl 45 minūtes. Pirmo puslaiku mājinieki aizvadīja teicami, daudz saspēlējoties un veidojot kvalitatīvas izspēles. Mančestrai neklājās viegli.

''City'' atgūstas, taču Monako nesalūzt un vēlreiz liek kapitulēt Kabaljero

Otrās 45 minūtes Mančestra bija mainījusi savu spēles stilu par 180 grādiem un daudz aktīvāk devās uzbrukumos. Kādā no epizodēm neviena nepiesegts pie pretinieku vārtiem nonāca Rahīms Stērlings, kurš mēģināja iespēlēt Agero, tomēr Andrea Radži nolasīja piespēles virzienu un iztīrīja savu soda laukumu.

Mančestrai bija vēl viena teicama iespēja gūt vārtus, taču fantastiski nospēlēja Danijels Subasičs, meistarīgi atvairot Agvero sisto bumbu, atrodoties vienatnē pret argentīnieti. ''City'' nospiedošais pārsvars beidzot atmaksājās. Pēc Stērlinga sitiena atlēkušo bumbu savāca Lerojs Sanē, kurš sita nedaudz zem vārtu pārliktņa - 2:1.

Šajā epizodē Sanē pienācīgi nepiesedza Žirbils Sidibe, ļaujot vācietim izpildīt brīvu sitienu. Šāds rezultāts ''Monaco'' vairs nederēja, taču vieni gūti vārti situāciju atkal padarītu pozitīvu mājiniekiem.

Monako šoreiz nesabruka un nedaudz vēlāk tika pie standartsituācijas izspēles. Centrējumu soda laukumā veica Tomā Lemārs, un ar galvu precīzi tīklā sita Tjemuē Bakajoko, panākot ļoti svarīgu pārsvaru 3:1 (summā 6:6). Spēle ritēja uz dzīvību un nāvi. Nemainīga rezultāta gadījumā tālāk soļotu Monako, bet, ja ''City'' gūtu vārtus, nākamajā kārtā iekļūtu Gvardiolas komanda.

Piepildījās pirmais scenārijs. Monako izturēja Mančestras spiedienu un pārspēja bagāto angļu komandu šajā spēlē, kas summā deva rezultātu 6:6. Francijas vienība tika tālāk viesos gūto vārtu dēļ. Tas gan nav ''Monaco'' labākais sasniegums Čempionu līgā, jo 2004. gadā Monako spēlēja finālā, taču piekāpās ''Porto'' 0:3.

Čempionu līgas 1/8 fināli

Spēle Rez./Laiks Vārtu guvēji Summā
Arsenal - Bayern 1:5 (1:0) Volkots 20' - Levandovskis 55' (11m) Robens 68 Kosta 78' Vidals 80' 85' 2:10
Napoli - Real Madrid 1:3 (1:0) Mertenss 24' - Ramoss 52' 57' Morata 90+1' 2:6
Barcelona - PSG 6:1 (2:0) Svaress 3' Kurzava 40' (s.v.) Mesi 50' (11m) Neimārs 88' 90+1' Roberto 90+4 - Kavani 62' 6:5
Borussia (D) - Benfica 4:0 (1:0) Obamejangs 4' 61' 85' Pulišičs 59' 4:1
Juventus - Porto 1:0 (1:0) Divala 42' (11m) 3:0
Leicester - Sevilla 2:0 (1:0) Morgans 27' Olbraitons 54' 3:2
Atletico - Bayer 0:0 (0:0) - 4:2
Monaco - Manchester City 3:1 (2:0) Mbapē 8' Fabinju 29' Bakajoko 77' - Sanē 71' 6:6