arrow_right_alt Sports \ Futbols

Sezonas otrais El Clasico: "Real" ar Beilu uzņems "Barcelona" bez Neimāra

© scanpix

Šovakar 21:45 gandrīz 85 ar pusi tūkstošu līdzjutēju ietilpīgajā "Santiago Bernabeu" stadionā Madridē otro reizi šajā sezonā savā starpā tiksies divi varenāko Spānijas futbola klubu Madrides "Real" un "Barcelona" komandas.

Abas komandas šosezon tikušās vienu reizi - Spānijas čempionāta pirmā apļa cīņā Barselonā mājinieki pirmie guva vārtus otrā puslaika ievadā, taču pašā mača izskaņā Serhio Ramoss pārvērta Lukas Modriča piespēli vārtu guvumā, un "Real" izrāva neizšķirtu (1:1). Turnīra tabulā šobrīd komandas šķir trīs punkti, kas ir vienas uzvaras tiesa.

Tomēr "Real" aizvadījusi par spēli mazāk, līdz ar to, neraugoties uz šī vakara mača iznākumu, arvien būs izdevīgākā pozīcijā titula atgūšanai - lietai, kas kļuvusi par "Real" apsēstību, jo četras sezonas pēc kārtas to nav izdevies paveikt. Beidzot tas ir tik tuvu!

8. aprīļa zaudējumā Malagā (0:2) pie divām dzeltenajām kartītēm un automātiska noraidījuma tika "Barcelona" brazīliešu superzvaigzne Neimārs. It kā ar to nebūtu gana, 25 gadus vecais uzbrucējs, pametot zālienu, veltīja sarkastiskus aplausus tiesneša virzienā, par ko saņēma vēl divu spēļu diskvalifikāciju.

Klubs gan iesniedza apelāciju un cerēja laist Neimāru laukumā šovakar, tomēr 12 stundas pirms El Clasico Arbitrāžas tiesas lēmums vēl nebija pieejams, līdz ar to klubs nolēma, ka neriskēs vēlāk tikt pie vēl lielākām sankcijām, ievēros sportisko ētiku un Madridē šovakar spēlēs bez Neimāra palīdzības.

Tas nebūs vienīgais iztrūkums "Barsas" rindās, jo savainojumu dēļ spēlēt nevarēs arī Aleišs Vidals, kā arī Rafinja. "Real" sastāvā nebūs Pepes, bet gatavs atgriezties ierindā būs Garets Beils. Velsiešu uzbrucējs UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē iedzīvojās savainojumā un bija spiests izlaist atbildes maču. Tomēr ceturtdien Beils atsāka treniņus un šovakar varētu arī doties laukumā. Visticamāk, Zinedins Zidāns starta sastāvā arvien uzticēs vietu Isko, bet Beils varētu iesaistīties spēlē no maiņas.

"Barcelona" pēc zaudējuma "Juventus" Čempionu līgas ceturtdaļfinālā šajā sezonā atlikušas divas trofejas, par ko cīnīties, tomēr uzvara pār "Alaves" Karaļa kausa finālā maija beigās noteikti nesniegs tik lielu gandarījumu, kādu sniegtu čempiontitula nosargāšana.

Zaudējums šī vakara mačā būtībā dzēstu "Barsas" izredzes. Luisa Enrikes vadītās komandas aizsardzība šajā sezonā raisījusi jautājumus. Pēdējos sešos izbraukuma mačos "Barcelona" ielaidusi 13 vārtus... Lai godam cīnītos ar "Real" aizsardzībā vājo vietu nedrīkstēs būt.