redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

arrow_right_alt Sports \ Futbols

Fināla atkārtojumā "Ventspilij" un "Riga" FC neizdodas gūt vārtus

© Raitis Supe

SynotTip Latvijas Virslīgā futbolā kopvērtējuma kaimiņu cīņā "Ventspils" un "Riga" FC uzvarētāju nenoskaidroja – 0:0. Abas komandas daudz kļūdījās piespēlēs un reti apdraudēja sāncenšu vārtus.

Komandas iepriekšējo reizi tikās pirms četrām dienām Latvijas kausa finālā. Gan pamatlaiks, gan pagarinājums noslēdzās neizšķirti, bet "Ventspils" ņēma virsroku 11 metru sitienu sērijā. Par galveno varoni kļuva vārtsargs Andrejs Pavlovs, tomēr šodien viņa vietu ieņēma Maksims Uvarenko. Pamatīgas izmaiņas bija skārušas abu komandu pamatsastāvus.

"Riga" FC pirmā iespēja radās jau pirmajā uzbrukumā - smailē nonāca Bogdans Vaščuks, taču pēc viņa sitiena no labas pozīcijas laukuma saimniekus izglāba Uvarenko. Viesi vairāk kontrolēja bumbu, tomēr teritoriālo pārsvaru pārvērst taustāmā labumā nespēja, un pirmā puslaika otrajā daļā iniciatīva nonāca ventspilnieku rokās.

30. minūtē iespēja izcelties bija pagājušās sezonas labākajam snaiperim Ģirtam Karlsonam, kurš saņēma bumbu soda laukumā, taču atradās ar muguru pret rīdzinieku vārtiem un nepaguva izdarīt precīzu sitienu - apkārt piesteidzās trīs sāncenši un raidījumu bloķēja. Abas komandas demonstrēja ātru futbolu, tomēr labos nodomus piebeidza neprecīzas piespēles noslēguma fāzē, tādējādi spēle risinājās ap abiem soda laukumiem un bez citiem momentiem.

Rīgas komanda situāciju centās labot, 57. minūtē pastiprinot uzbrukuma līniju ar maiņu palīdzību - laukumā devās Valērijs Šabala un Ēriks Punculs. Otrajam bija nepieciešamas desmit minūtes, lai ļoti bīstami apdraudētu "Ventspils" vārtus. Saņēmis bumbu 25 metrus no vārtiem, viņš divu pretinieku ielenkumā veica pāris soļus, līdz ar labo kāju šāva pa vārtiem, bet bumbu no apakšējā stūra izcēla Uvarenko.

Desmit minūtes līdz noslēgumam laukuma saimnieki mēģināja situāciju saasināt ar tālām piespēlēm pa zemi, tomēr "Ventspils" pussargiem un uzbrucējiem bija problēmas ar pretinieku aizsargu noskriešanu. Tikmēr "Riga" FC centās atbildēt pretuzbrukumos, taču sitieni no distances lidoja virs vārtiem. Tādējādi mačs noslēdzās bez vārtu guvumiem - 0:0.

Arī pirmajā savstarpējā duelī, kas norisinājās 18. martā RTU stadionā Rīgā, abas komandas aizvadīja bezvārtu neizšķirtu. Iepriekšējā kārtā "Riga" FC savā laukumā ar 0:2 piekāpās "Liepājai/Mogo", abus vārtus iesitot Artūram Karašauskam, kamēr ventspilnieki izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar "Mettu/LU".

Ventspils - Riga FC 0:0 (0:0)

Brīdinājumi: Abdulahi - Kurakins
Ventspils: Uvarenko, Žigajevs (Pauļus 76'), Abdulahi, Aleksejevs (Rečickis 85'), Tīdenbergs, Vaskovs (Jemeļins 71'), Obuobi, Savčenkovs, Aijeguns, Žuļevs, Karlsons
Riga: Ozols, Apajevs, Miheličs, Litvinskis, Turkovs (Punculs 57'), Pētersons (Kovaļovs 89'), Černomordijs, Jeņins, Smirnovs, Vaščuks (Šabala 57'), Kurakins
Galvenais tiesnesis: Jurijs Paškovskis (Lietuva)