redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Sports \ Futbols

Latvijas futbola izlase noslēdzošajā spēlē grauj Andoru

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Latvijas futbola izlase noslēgusi 2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu, mājās uzvarot Andoras valstsvienību ar 4:0. Tika noslēgts 477 minūšu ''sausuma'' periods, spēlējot savās mājās, to pārtraucot Dāvim Ikauniekam. Kvalifikācijas ciklu latvieši tādējādi noslēguši B grupas piektajā vietā, PK izcīņai nekvalificējoties.

Latvijas izlases starta vienpadsmitnieks - pirmoreiz sākumsastāvā Torress

Latvijas izlases sastāvu kopš iepriekšējā mača pret Fēru salām skārušas visai ievērojamas izmaiņas. Galvenais treneris Aleksandrs Starkovs nomainījis abus malējos aizsargus - Gintu Freimani un Vitāliju Maksimenko šodien aizstās Vladislavs Gabovs un Aleksandrs Solovjovs. Diskvalificēto Kasparu Gorkšu aizsardzības centrā aizstās vārdabrālis Kaspars Dubra.

Vidējā līnijā darbosies Dāvis Indrāns un Kristians Torress, par kura došanos starta sastāvā vairākkārt Starkovam jautājuši mediju pārstāvji. Viņi nomainījuši Oļegu Laizānu un Jevgeņiju Kazačoku. Uzticības kredītu tikmēr saglabājuši uzbrucēji - Dāvis Ikaunieks un Valērijs Šabala, un, protams, vārtsargs Andris Vaņins, kuram Gorkša prombūtnē uzticētas kapteiņa funkcijas.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Spēle

Jau ar pašām pirmajām spēles minūtēm mača kontroles grožus savās rokās centās pārņemt Latvijas izlase, un laukuma saimniekiem tas arī izdevās. Bieži mājnieku uzbrukumi tika veidoti caur naturalizēto argentīnieti Torresu, kurš meklēja iespējas izdarīt centrējumu soda laukumā. Ilgi nebija jāgaida, kad iemigušie andorieši pirmoreiz tika sodīti - 11. minūtē lielisku centrējumu veica Kļuškins, soda laukumā augstāk par abiem pretinieku centra aizsargiem izlēca Dāvis Ikaunieks, kurš ar galvu skaisti raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī un panāca 1:0.

Latvijas izlase pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem pieļāva manāmu atslābumu, un Andoras spēlētāji to steidza izmantot, tiekot arī līdz Andra Vaņina sargātajiem vārtiem, tiesa, izpildot neprecīzu sitienu. Sajutuši pretinieka elpu pakausī, latvieši atkal uzspieda viesiem savu spēli, 19. minūtē gūstot arī otros vārtus - Solovjovs centrēja no kreisās malas, neveiksmīgi nospēlēja viesu centru aizsargi, bumbu neuztverot, un pie tālā vārtu staba esošajam Šabalam atlika to ieraidīt tukšā stūrī - 2:0. Jāatzīmē, ka Valērijs guva vārtus arī viesos Andorā.

Turpinājumā mājnieku spiediens turpinājās, ar sitienu no tālākas distances laimi izmēģinot Solovjovam, taču aizsarga raidītā bumba lidoja ļoti tālu garām vārtiem. Andoras izlases vārtsargam Žozepam Gomesam nācās glābt savu komandu no vārtu zaudējuma arī puslaika izskaņā, kad no 16 metru atzīmes sita Ikaunieks. Pirmajā puslaikā Latvijas pārsvars bumbas kontrolē bija visai nospiedošs - 66% pret 43%.

Arī otrajā puslaikā Latvijas izlases spiediens nemazinājās, jo arī paši spēlētāji apzinājās, ka noteikti var gūt vairāk vārtu. Ar skaistu individuālu reidu izcēlās Kļuškins, kurš ielauzās soda laukumā, izkārtoja sev sitiena pozīciju, tomēr sita nedaudz par augstu. 59. minūtē latviešiem izdevās atslēgt pretinieku vārtus trešoreiz, kad atkal viens pie pretinieku vārtu staba tika atstāts Šabala - uzbrucējs šādu dāvanu garām nelaida, panākot 3:0.

Četras minūtes vēlāk pēc Kļuškina piespēles soda laukumā 4:0 panāca Tarasovs, kurš pieslēdzās uzbrukumam pēc stūra sitiena. Igoram tie kļuva par pirmajiem vārtiem valstsvienībā. Latvijas izlases galvenais treneris arī sāka veikt spēlētāju maiņas, Gabova vietā laukumā sūtot Alekseju Višņakovu, savukārt Dāvi Ikaunieku nomainīja Roberts Uldriķis. 78. minūtē gan latvieši saņēma nelielu sitienu pakrūtē, jo viesi spēja ieraidīt bumbu Vaņina sargātajos vārtos, tiesa, fiksēts aizmugures stāvoklis un vārti netika ieskaitīti.

Spēles izskaņā debiju Latvijas futbola izlasē piedzīvoja pussargs Daniils Ulimbaševs, kurš nomainīja labu spēli aizvadījušo kolēģi Gļebu Kļuškinu. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, kas nozīmēja Latvijas uzvaru ar 4:0.

Latvija - Andora 4:0 (2:0)

Vārti: D. Ikaunieks 11`, Šabala 19`,59`, Tarasovs 63`
Brīdinājumi: Torress 68`, Uldriķis 81` - E. Garsija 55`, Lima 55`
Latvija: Vaņins, Gabovs (A. Višņakovs 65`), Koļesovs, Dubra, Tarasovs, Solovjovs, Indrāns, Torress, Kļuškins (Ulimbaševs 81`), Šabala, D. Ikaunieks (Uldriķis 70`).
Andora: Gomess, Rubio, Rebess, E. Garsija, Lima, Pujols, Vjera (Rjera 87`), Alaess (Sančess 83`), Klemente (Martiness 63`), Ljovera, M. Garsija.