arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Egers iemet savos vārtos, Itālija izkrīt uz 1. divīziju, Kanāda neatstāj cerības norvēģiem

© scanpix

Šī vakara pirmajās spēlēs Pasaules čempionātā hokejā Dānija sīvā cīņā Ķelnē ar 2:0 pieveica Itāliju, nosūtot itāļus atpakaļ uz 1. divīziju. Tikmēr Kanāda ar 4:0 uzvarēja Norvēģiju, pieliekot punktu norvēģu cerībām uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Egers raida ripu savos vārtos, Itālija atgriežas 1. divīzijā

Itālijas izlasei šajā spēlē bija obligāti jāizcīna trīs punkti, lai cerētu uz vietas saglabāšanu elites divīzijā, kamēr dāņiem, kā nākošā Pasaules čempionāta rīkotājiem, šis mačs neko daudz neizšķīra. Ar interesi šo maču varēja vērot arī Slovākijas izlase, kurai Itālijas uzvaras gadījumā rīt būtu jāizcīna vismaz punktu pret Zviedriju, lai neizkristu no elites divīzijas.

Spēles pirmajā periodā nevienai no komandām neizdevās iegūt izteikti nospiedošu pārsvaru. Itāļi spēlēja ļoti dedzīgi, tomēr bieži vien viņiem neizdevās pieturēt ripu dāņu aizsardzības zonā. Dāņiem, turpretim, reizēm izdevās savērpt karuseļus Itālijas aizsardzības zonā, tomēr vai nu Itāliju glāba vārtsargs Andreass Bernards, vai to izdarīja vārtu konstrukcija. Pirmo vairākuma iespēju ieguva Itālija, tomēr neko vērā ņemamu nominālajiem spēles viesiem neizdevās izveidot. Tāpat nekas dižs atlikušajā laikā neizdevās arī dāņiem.

Spēles otrajā periodā vairāk iespēju bija dāņiem, tomēr tās visas palika neizmantotas. Perioda vidusdaļā ar lieliskiem momentiem apmainījās dānis Peters Regīns un itālis Rafaels Andergasens, tomēr šie momenti, par nožēlu līdzjutējiem, netika izmantoti. Arī šajā periodā vārti netika gūti, tomēr Itālija apzinājās, ka visu laiku aizsardzībā sēdēt viņi nevar atļauties un trešajā periodā obligāti bija jāgūst vārti.

Trešajā trešdaļā Dānija jau pilnībā bija pārņēmusi iniciatīvu, tomēr vārtus tāpat ilgu laiku gūt nespēja - lielisks vārtos bija Bernards. Itāļi, turpretim, ļoti centās kaut kādā veidā pārvirzīt spēli uzbrukumā, tomēr tas dienvidniekiem neizdevās. Lielisku iespēju gan neizmantoja itālis Mišele Marketī. Pamatlaika beigās itālis Tomass Larkins nopelnīja ļoti muļķīgu noraidījumu, kas būtībā pārvilka svītru jebkādām Itāljas cerībām - vairākumā 1:0 panāca Niklass Harts. Itāļi metās atlikušajās divās minūtēs gūt divus vārtus, noņemot arī vārtsargu. Vienus vārtus itāļiem izdevās gūt... tikai ne tajos vārtos, kuros to vajadzēja izdarīt. Aleksandrs Egers paklupa un no vārtu priekšas ieraidīja ripu savos vārtos, panākot 2:0 Dānijas labā.

Nākamgad Itālija 1.A divīzijā spēkosies ar Kazahstānas, Polijas, Ungārijas, Lielbritānijas, kā arī Slovēnijas izlasēm.

Dānija - Itālija 2:0 (0:0; 0:0; 2:0)
Vārti: 57:36 Harts (Storms, Jakubsens) 1:0, 58:47 Regīns 2:0.
Soda minūtes: 2:4
Metieni: 38:16 (10:4; 12:6; 16:6)
Vārtsargi: Dāms - Bernards (līdz 58:01, no 58:47)

Pareiko divi vārti, Kanāda pārbrauc pāri Norvēģijai

Ļoti svarīga šī spēle bija Norvēģijas izlasei, kurai obligāti vajadzēja iekrāt vismaz četrus punktus atlikušajās divās spēlēs pret Kanādu un Baltkrieviju, lai varētu saglabāt cerību par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Tikmēr kanādiešiem šī bija kā pēdējā gatavošanās pirms spēles par pirmo vietu grupā pret Čehijas izlasi.

Spēles otrajā minūtē lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu bija Kanādai, tomēr Raiens O’Reilijs nespēja izmantot soda metienu uz Henrika Haukelanda vārtiem. Norvēģi spēja noturēt savus vārtus neskartus līdz pat perioda 18. minūtei, kad Breidens Šenns raidīja vārtos Haukelanda atvairīto ripu, izmantojot norvēģa Matisa Olimba noraidījumu - 1:0. Jau nākošajās spēles epizodēs Matiss Olimbs nopelnīja vēl vienu noraidījumu, ko kanādieši atkal izmantoja - 2:0 no zilās līnijas panāca Koltons Pareiko.

Kanāda pilnībā dominēt sāka otrajā periodā, kurā pretiniekiem ļāva mest pa vārtiem vien divas reizes, kamēr paši pretinieka vārtus apdraudēja 19 reizes. Par spīti nospiedošajam pārsvaram, nākamos vārtus kanādieši guva vien perioda 15. minūtē, kad no vārtu priekšas izcēlās Marks Šaiflī - 3:0.

Kanāda - Norvēģija 5:0 (2:0; 2:0; 1:0)
Vārti: 17:48 Šenns (Simondss) 1:0, 18:42 Pareiko (Makinons, O'Reilijs) 2:0, 34:57 Šaiflī (Matesons, Skiners) 3:0, 38:14 Pareiko (Makinons, Mārners) 4:0, 57:20 O'Reilijs (Šaiflī, Makinons) 5:0.
Soda minūtes: 8:10
Metieni: 48:10 (21:8; 19:2; 8:0)
Vārtsargi: Džonsons - Haukelands (līdz 45:45, no 48:12), Sēbergs (no 45:45, 48:12)