Punnenovs ielaiž piecas ripas, Latvijai otrais sausais zaudējums

Latvijas valstsvienības hokejisti šovakar Ķelnē A grupas pirmspēdējās kārtas spēlē ar 0:5 atzina Krievijas izlases pārākumu, tomēr pirms izšķirošās spēles par vietu ceturtdaļfinālā pret Vāciju saglabāja ceturto vietu grupā.

Spēles sākumā Latvijas komanda neļāva krieviem iegūt iniciatīvu, bet bīstamākais moments radās pēc pašu kļūdas, kas ļāva aci pret aci ar Ivaru Punnenovu izskriet Ņikita Gusevam, tomēr uzbrucēja mestā ripa aizslīdēja garām vārtiem. Arī turpinājumā ritēja līdzīga spēle, tomēr krievu uzbrukumi bija draudīgāki. Bet vārti tika gūti, kad ar Bogdana Kiseļeviča metienu no zilās līnijas netika galā Punenovs - 0:1. Pēc gūtajiem vārtiem krievi palielināja spiedienu, tomēr reālu vārtu gūšanas momentu nebija daudz. Tikmēr par rupjību abpusēju noraidījumu nopelnīja Teodors Bļugers un Vladislavs Namestņikovs.

Perioda izskaņā Krievijai izdevās dubultot pārsvaru, taču notiks tas apšaubāmā veidā, jo, kad ripa šķērsoja vārtu līniju, vārti jau bija izgrūsti no vietas. Par spīti tam bēdīgi slavenais tiesnesis Antoņīns Jeržābeks pēc konsultācijas ar video tiesnesi paziņoja, ka vārti tiek ieskaitīti - 0:2. Pēc šīs epizodes vārtu priekšā izcēlās arī vairākas saķeršanās un sekoja abpusējs noraidījums, bet pēdējās sekundēs trijatā Latvijas komandu atstāja Oskars Cibuļskis.

Otrā perioda pašā sākumā krievi realizēja vairākumu, kad, izskrienot divatā pret vienu aizsargu, no Artēmija Panarina piespēles vārtus guva Vladislavs Namestņikovs - 0:3. Arī pēc trešā vārtu guvuma krievi turpināja uzbrukt, bet labi darbojās Punnenovs, savukārt trešdaļas vidū pēc Kaspara Daugaviņa un Roberta Bukarta saspēles teicamā pozīcija nonāca Cibuļskis, taču Krievijas izlasi glāba Iļja Sorokins. Tuvojoties perioda beigām, krieviem radās vēl viena izcila iespēja palielināt pārsvaru, bet praktiski tukšos vārtos netrāpīja Jevgeņijs Dadonovs. Drīz pēc tam Latvijas valstsvienība pirmoreiz spēlē ieguva skaitlisko pārsvaru, taču samazināt rezultāta starpību neizdevās. Turpretī krievi pirmspēdējā minūtē guva ceturtos vārtus - jau trešo rezultatīvo piespēli mačā atdeva Panarins, bet devītniekā ripu „iešāva” Ņikita Kučerovs - 0:4.

Pēdējās trešdaļas sākumā komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, kuros glāba vārtsargi - Sorokins un Punnenovs. Turpinājumā spēle nomierinājās, un Bobs Hārtlijs arvien biežāk uzticējās ceturtajai maiņai. Atkal pāris epizodēs teicama darbojās Punnenovs, bet septiņas minūtes līdz perioda beigām Uvis Balinskis atstāja Latviju mazākumā. Krievijas izlasei bija nepieciešamas tikai 20 sekundes, lai pēc Guseva piespēles piekto ripu Punnenova sargātajos vārtos ieraidīja komandas kapteinis Antons Belovs - 0:5. Pēc šī vārtu zaudējuma iespēja uzspēlēt pasaules čempionātā tika dota arī trešajam vārtsargam Jānim Kalniņam. Spēles beigās par pārkāpumu pret Robertu Bukartu krievi nopelnīja noraidījumu, taču samazināt rezultāta starpību Latvijas komandai neizdevās.

Krievija - Latvija 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Vārti: 12:10 Kiseļevičs (Panarins, Kučerovs) 1:0, 18:41 Teļegins (Plotņikovs) 2:0, 20:57 Namestņikovs (Panarins, Kučerovs, vair.) 3:0, 39:00 Kučerovs (Panarins, Belovs) 4:0, 53:17 Belovs (Gusevs, Šipačovs) 5:0.
Soda minūtes: 8:8
Metieni: 35:24
Vārtsargi: Sorokins - Punnenovs (no 53:17 Kalniņš)