Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

Trilleris bez laimīgām beigām - Latvija "bullīšos" zaudē Vācijai

© scanpix

Latvijas izlases hokejisti šovakar Ķelnē pēdējā A grupas spēlē ar 3:4 zaudēja mājiniecei Vācijas valstsvienībai. Mača gaitā Latvija prata atspēlēties no 0:2, bet vācieši izglābās no zaudējuma 33 sekundes līdz pamatlaika beigām.

Apzinoties spēles nozīmību, komandas to iesāka diezgan nervozi, un jau 4. minūtē Teodors Bļugers pieturēja Leonu Daraizaitlu, atstājot Latviju mazākumā. Bīstamākais moments radās pēc Kristiāna Ērhofa metiena no zilās līnijas, bet mazākumu Latvijas izlase izturēja, tomēr vācieši bija ieguvuši iniciatīvu un turpināja uzbrukt. Gunārs Skvorcovs vēlreiz atstāja Latvijas komandu četratā, un bīstams vārtu priekšā bija Fēlikss Šics, taču Elvis Merzļikins palika nepārspēts. Perioda otrajā pusē ar negaidītu metienu mūsu vārtsargu pārsteidza Jasins Ehlizs, bet ripa trāpīja pa vārtu stabu. Vēl vienā epizodē vācietim lieliskā pozīcijā metiena brīdī salūza nūja, bet Latvijas izlases vienīgā iespēja radās pirmspēdējā minūtē, kad pēc mājinieku kļūdas labā pozīcijā nonāca Jānis Sprukts.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijas hokejistiem pirmoreiz mačā izdevās ilgāku laiku uzkavēties vāciešu zonā un izdarīt pāris metienus. Vācija uz to atbildēja ar ļoti bīstamu saspēli, kura noslēdzās ar Draizaitla piespēli Patrikam Raimeram, kurš tikai nedaudz aizmeta garām vārtiem. Spēli bija izdevies izlīdzināt, un 8. minūtē pēc Morica Millera pārkāpuma Latvija pirmoreiz ieguva skaitlisko pārsvaru. Vairākumā izdevās izveidot vairākus bīstamus momentus, tomēr pārspēt Filipu Grubaueru latvieši nespēja.

Uzreiz pēc tam Bļugers paklupināja pretinieku, bet divas soda minūtes saņēma blakus slidojošais Artūrs Kulda. Diemžēl pēc Ērhofa metiena no zilās līnijas pirmais pie Merzļikina atvairītās ripas bija Dāvids Volfs, izvirzot mājiniekus vadībā - 0:1. Aizritēja vien 27 sekundes, un pretuzbrukumā mūsu vārtsarga atvairīto ripu vārtos ieraidīja aizsargs Deniss Zaidenbergs - 0:2. Neilgi pēc tam Latvijas komanda pēc Volfa pārkāpuma ieguva otro vairākumu šajā spēlē, taču arī šoreiz gūt vārtus neizdevās, bet jau vienādos sastāvos pa stabu trāpīja Māris Bičevskis. Latvijas hokejistu aktivitāte tomēr nepalika neatalgota - trešdaļas pirmspēdējā minūtē pretuzbrukumā ar precīzu metienu izcēlās Gunārs Skvorcovs - 1:2.

Jau pirmajās trešā perioda sekundēs radās bīstams moments pie Merzļikina vārtiem, tad iniciatīvu pārņēma Latvijas izlase, bet vācieši atbildēja ar bīstamu Frederika Tifelsa metienu pretuzbrukumā. Trešdaļas 9. minūtē Latvijas komandas uzbrukumā Jānis Sprukts saņēma piespēli no Mika Indraša un centieni iebakstīt ripai beidzās necerēti veiksmīgi, jo ripa ar Grubauera kājsargu tika ieslidināta vāciešu vārtos - 2:2. Pēc gūtajiem vārtiem Latvijas komanda bija pārņēmusi iniciatīvu, bet mājinieki galvenokārt atbildēja ar pretuzbrukumiem. Savukārt nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Gintu Meiju paklupināja Ērhofs, dodot iespēju Latvijai spēlēt vairākumā. Bija vajadzīgas 49 sekundes, lai pēc Uvja Balinska metiena ripas lidojuma virzienu mainītu Andris Džeriņš, panākot 3:2. Vācu ofensīvas laikā ripu ar ķermeni piespieda Kulda, saņemot divas minūtes par laika vilcināšanu, turklāt vācieši minūti līdz beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Līdz uzvarai pamatlaikā pietrūka 33 sekundes, jo ripu vārtos tomēr iebakstīja Fēlikss Šics - 3:3.

Papildlaikā tuvāk panākumam bija Latvijas komanda - vislabākā iespēja gūt vārtus bija Zemgum Girgensonam, bet sekundi līdz papildlaika beigām Grubauers tvēra ripu pēc laba Gunta Galviņa metiena no zilās līnijas. Jāpiebilst, ka metienu attiecība papildlaikā bija 7:1 par labu Latvijai. Ceturtdaļfinālists noskaidrojās pēcspēles metienu sērijā, kuru sāka Indrašis, kuram pārspēt Grubaueru neizdevās, taču arī Dominiks Kahūns netika galā ar Merzļikinu. Nesekmējās arī Kasparam Daugaviņam, tāpat kā Draizaitlam. Mazliet garām vārtiem aizmeta arī Roberts Bukarts, bet uzvaru Vācijai nodrošināja Tifelss.

Vācija - Latvija 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 0:0, 1:0)

Vārti: 31:02 Volfs (Ērhofs, Raimers, vair.) 1:0, 31:29 D. Zaidenbergs (Kinks, Millers) 2:0, 38:42 Skvorcovs (Sotnieks) 2:1, 48:22 Sprukts (Indrašis, Sotnieks) 2:2, 56:08 Džeriņš (Balinskis, Rob. Bukarts, vair.) 2:3, 59:27 Šics (Draizaitls, vair.) 3:3, 65:00 Tifelss (p.m.) 4:3.
Soda minūtes: 6:6
Metieni: 40:30
Vārtsargi: Grubauers - Merzļikins