''Dinamo'' piedzīvo sāpīgu zaudējumu spēles izskaņā pret ''Lokomotiv''

© F64

Pretiniekiem gūstot uzvaras vārtus nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām, kārtējo zaudējumu mājas spēļu sērijā piedzīvojusi Rīgas ''Dinamo'' komanda, piekāpjoties Jaroslavļas ''Lokomotiv'' vienībai. Vienīgos vārtus mājnieku labā ar šāvienu no zilās līnijas guva Georgijs Pujacs.

Spēli daudz veiksmīgāk uzsāka viesi, jau trešajā minūtē pirmoreiz ieraidot ripu mājnieku vārtos, taču vārtu guvums netika ieskaitīts, jo tie tika gūti ar roku. Tomēr pie divu minūšu noraidījuma tika Krišjānis Rēdlihs, un vairākumu ''Lokomotiv'' leģionāri teicami izmantoja, tukšā vārtu stūrī pēc Kontiolas un Kronvala piespēlēm trāpot Jakubam Nakladalam - 0:1. Pēc vārtu zaudējuma gan ''Dinamo'' hokejisti aktivizējās, izdarot arvien lielāku spiedienu uz Alekseja Murigina vārtiem.

Izdevās tikt arī pie vairākuma, un tas tika momentāli realizēts - Galjardi uzvarēja iemetienu, uzreiz ripai nonākot pie Georgija Pujaca, kurš, daudz nedomādams, no zilās līnijas ietrieca ripu pretinieku vārtos, gūstot pirmos vārtus sezonā - 1:1. Abas komandas bija līdzīgas daudzos statistikas rādītājos, arī metienos pa vārtiem - 11 pret 11.

Otrajā trešdaļā bija vērojams atklāts, aktīvs un agresīvs hokejs, kurā pārliecinošu sniegumu demonstrēja abu komandu vārtsargi. Muriginam nācās glābt pēc Karla Stolerija reida un plaukstas metiena, savukārt Džastins Pīterss mājnieku vārtos rādīja teicamu sniegumu divos mazākumos pēc kārtas, kuru laikā organizēti darbojās arī rīdzinieku aizsardzība.

Arī noslēdzošajā periodā spēles temps nebija mazinājies. Tomēr Jaroslavļas ''Lokomotiv'' hokejisti sāka dāvināt iespējas mājniekiem paši, arī nopelnot divus mazākumus pēc kārtas. Diemžēl ''Dinamo'' hokejisti iespēju izvirzīties vadībā perioda izskaņā izmantot neprata, joprojām stabili spēlējot arī Muriginam. Likās, ka spēle pavisam droši iet uz pagarinājumu, taču tā nebūt nelikās pretinieku uzbrucējam Daņilam Apaļkovam. Uzbrucējs ieslidoja uzbrukuma zonā, novērtēja situāciju un ar asu plaukstas metienu pārspēja Džastinu Pītersu, izraujot savai komandai uzvaru nepilnas divas minūtes līdz mača pamatlaika beigām.

Rīgas ''Dinamo'' - Jaroslavļas ''Lokomotiv'' 1:2 (1:1;0:0;0:1)
Vārti: 2:49 Nakladals (Kontiola, Kronvals, vair.) 0:1, 13:06 Pujacs (Galjardi, vair.) 1:1, Apaļkovs (Ļubuškins, Averins) 1:2
Soda minūtes: 8:16
Vārtsargi: Džastins Pīterss - Aleksejs Murigins