Rīgas "Dinamo" piedzīvo zaudējumu arī Sočos

© Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Turpinot rādīt mazrezultatīvu un nepārliecinošu sniegumu, Rīgas ”Dinamo” izbraukumā Sočos cieta sagrāvi ar 1:5. Tā bija ”Dinamo” septītā neveiksme pēc kārtas. Vienīgie vārti tika gūti pašā spēles sākumā, bet turpinājumā ”Dinamo” neprata nosargāt savu vārtu priekšu.

Rīgas „Dinamo” arī pēc šodienas spēles saglabā pēdējo vietu Kontinentālajā hokeja līgā. Šodien ciesta septītā neveiksme pēc kārtas, turklāt ne reizes nav izdevies tikt kaut līdz papildlaikam. Šajās septiņās spēlēs, no kurām piecas tika aizvadītas savā laukumā, „Dinamo” guvusi tikai sešus vārtus, bet ielaidusi 26.

Arī komandas nākotne nesolās vienkārša - pēc divām dienām izbraukuma spēlē Helsinkos pret „Jokerit”, kam sekos vizītes pie Austrumu konferences vicelīderes „Ak Bars” un Austrumu pagaidām astotās vietas īpašnieces „Neftekhimik”.

„Dinamo” sastāvā bija atgriezies Džastins Pīterss, kurš iepriekšējo spēli izlaida ģimenes pieauguma dēļ. Taču šodien viņš palika rezervē aiz Jāņa Kalniņa. Kalniņš varēja nospēlēt labāk trešo vārtu zaudējumā, taču viņam noteikti netrūks jautājumu savas komandas aizsargiem par paviršībām vārtu priekšā, nenosedzot pretiniekus vai zaudējot ripas, kas noveda pie visiem pieciem pretinieku vārtu guvumiem.

"Dinamo” šo maču gan uzsāka veiksmīgi - jau desmitajā sekundē iegūts vairākums, kuru drīz realizēja aizsargs Uvis Balinskis, gūstot savus pirmos vārtus sezonā. Viņam lieti noderēja Lūkasa Lesio reids pa pretinieku zona, pēc kura tika veikta atspēle brīvam metienam.

Līdz pirmā perioda vidum „Dinamo” spēlēja labu hokeju. Iniciatīvu pārņēma „Sochi”, taču „Dinamo” lieliski aizsargājās mazākumā. Bet 11. minūtē Soči panāca neizšķirtu, kad pēc piespēles no aizvārtes vārtu priekšā netraucēts bija Kanādas uzbrucējs Eriks O`Dels. Vārdi „netraucēts vārtu priekšā” lietojami teju visos „Dinamo” šodien ielaistajos vārtos.

Neizšķirts gan saglabājās līdz pat otrā perioda vidum, kad Stolerijs neizturēja pretinieku presingu, zaudēja ripu savā zonā, un Homickis panāca 2:1. „Dinamo” pēc tam bija divu vīru vairākums gandrīz pilnas divas minūtes, taču ne tikai netika gūti vārti, gandrīz pat tika ielaisti. Kolinss lielajā mazākumā pamanījās tikt pie izgājiena viens pret vienu, Kalniņam šajā duelī uzvarot.

„Dinamo” otrā perioda izskaņā iedabūja ripu pretinieku vārtos, taču tiesneši vārtu guvumu neieskatīja, jo Tīdžejs Galjardi ripas virzienu mainīja ar augsti paceltu nūju. Vēl laba iespēja gūt vārtus bija Edgaram Kuldam.

Bet trešā perioda sākumā „Dinamo” tika salauzta. Divas kļūdas vārtu tuvumā, un Soči jau vadībā ar 4:1. Atlikušajā perioda gaitā spēles temps pamazām kritās, taču O`Dels paspēja sev noformēt „hat-trick”. Kalniņa atsistā ripa nokrita pie Georgija Pujaca slidām, taču viņam uzreiz neizdevās izmest ripu prom, un O`Dels acīgi bija klāt un no tuvas distances panāca 5:1, pieliekot sagrāvei punktu.

Par labāko Rīgas komandā tika atzīts Uvis Balinskis, vienīgo vārtu autors, kurš mača gaitā arī piedzīvoja pāris nepatīkamas sadursmes - vienreiz ar komandas biedru, otrreiz pēc pretinieka spēka paņēmiena.

"Sochi" - "Dinamo" 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Vārti: 1:15 Balinskis (Lesio) 0:1, 10:44 O`Dels (Hohlovs, Padakins) 1:1, 27:51 Homickis (Lapenkovs, Morozovs) 2:1, 41:20 Oneruds (Velmans, Kolinss) 3:1, 44:47 O`Dels (Padakins) 4:1, 58:11 O`Dels (Padakins, Ščitovs) 5:1
Soda minūtes: 8:14
Vārtsargi: Dmitrijs Šikins - Jānis Kalniņš