Emocionālā mačā pagarinājumā Minskas ''Dinamo'' tomēr nolauž rīdziniekus

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Rīgas ''Dinamo'' hokejistiem nav izdevies noslēgt mājas spēļu sēriju uz pozitīvas nots, papildlaikā ar 1:2 atzīstot Minskas ''Dinamo'' pārākumu. Vienīgos vārtus mājnieku labā guva Māris Bičevskis. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs otrdien izbraukumā pret KHL līdervienību Sanktpēterburgas SKA.

Spēles sākumā aktīvāki bija rīdzinieki, pirmajās minūtēs ar bīstamu plaukstas metienu izceļoties Zīlem. Tad mājniekus mazākumā atstāja Kristo, tiesa, pārliecinoši vārtos darbojās Jānis Kalniņš. Viesi pēc nerealizētā vairākuma pārņēma iniciatīvu, taču tad sniedza iespēju spēlēt vairākumā arī rīdziniekiem. Mājnieki sagrieza pamatīgu viesuli pie Jūnasa Enrūta vārtiem, taču viesus glāba gan vārtsargs, gan vārtu pārliktnis pēc Kristo metiena.

Minskas hokejisti gan, šķiet, ar to nebija apmierināti, noteikumus pirmās trešdaļas turpinājumā pārkāpjot vēl veselas trīs reizes. Tomēr arī trijatā pret pieciem mājnieki nespēja gūt vārtus, skaitlisko vairākumu izspēlējot bez kustības un vilcinoties izdarīt metienu. Pirmajā trešdaļā tika veikti vien 12 iemetieni.

Otrās trešdaļas sākumā teicama iespēja gūt savus otros vārtus sezonā radās Pavlovam, kurš atzīstami cīnījās vārtu priekšā. Bīstama situācija izveidojās arī pretējā laukuma pusē, kur pēc Ģēģera kļūdainas piespēles ripu pārtvēra viesu uzbrucējs, mezdams garām brīvam vārtu stūrim. Tiesa, par savu nākamo kļūdu rīdzinieki tika sodīti - ja Linglē metienu Kalniņš atvairīja, tad pēc vēl viena metiena pie atsistās ripas pirmajam tiekot Dmitrijam Korobovam, kurš meta precīzi - 0:1. Pēc gūtajiem vārtiem ar jaunu sparu uz priekšu devās Minskas spēlētāji, Kalniņam glābjot pēc Houdena metiena.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Dažas minūtes vēlāk, otrā perioda vidū rīdziniekiem izdevās rezultātu pretuzbrukumā izlīdzināt. Uzbrukuma zonas vidū ripu saņēma Salmela, viegli pasita to uz vārtiem, kur ripai nūju pielika Bičevskis, gūdams savus pirmos vārtus šosezon - 1:1. Perioda izskaņā vēl viena laba iespēja radās Miķelim, kurš cīņā centās ripu iebakstīt vārtos.

Noslēdzošo trešdaļu mājnieki uzsāka ļoti ātrā tempā, izdevās arī iegūt pārsvaru ripas kontrolē. Ļoti aktīvi laukumā darbojās trešā maiņa ar Bičevski, Lipsbergu un Miķeli Rēdlihu, pēc kura darbībām viesus vairākas reizes nācās glābt vārtsargam. Viesi atbildēja ar bīstamiem Houdena un Skilli raidījumiem. Spēcīgu metienu no distances izpildīja Linglē, taču ripa lidoja vārtiem secen.

Perioda izskaņā mājniekiem tika piespriesti divi apšaubāmi noraidījumi. Pirmo mazākumu izdevās izturēt, tomēr tūliņ pat sekoja nākamais. Ļoti dusmīgs uz tiesnešiem bija Miķelis, kuram arī tika iešķiebts disciplinārsods. Pašaizliedzīgi spēlējot, izdevās mazākumu izturēt. Izšķirošajās pamatlaika minūtēs savas komandas vilka vārtsargi, noformējot papildlaiku.

Tomēr tas beidzās acis nepamirkšķinot - papildlaika 20. sekundē virs Kalniņa pleca precīzu metienu izpildīja Džastins Fonteins, izraujot uzvaru savai komandai ar 2:1.