arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Ģēģera pirmie divi vārti KHL neglābj ''Dinamo'', komanda sabrūk trīs minūšu laikā

© dinamoriga.lv

Rīgas ''Dinamo'' hokejisti Maskavā ar 2:5 atzina vietējās ''Spartak'' komandas pārākumu. Abus vārtus rīdzinieku labā guva Emīls Ģēģeris, kurš guva savus pirmos vārtus KHL. ''Dinamo'' piedzīvojusi jau septīto neveiksmi pēc kārtas, kamēr ''Spartak'' izdevies nostiprināties ''play-off'' zonā.

Spēli aktīvāk uzsāka viesu komandas hokejisti. Labas iespējas izcelties bija gan Bičevskim, gan Makmilanam, tomēr vietā bija mājinieku vārtsargs Ņikita Bespalovs. ''Spartak'' hokejisti vairākas reizes rupji kļūdījās, ievadot savus uzbrukumus, taču rīdziniekiem par to neizdevās pretiniekus sodīt. Mača rezultāts tika atklāts 18. minūtē, kad vairākumā precīzu plaukstas metienu izpildīja Ville Lajunens un panāca 1:0 ''Spartak'' labā. Tomēr pirmā trešdaļa ar to vēl nebeidzās, jo nepilnu minūti vēlāk ''Dinamo'' rezultātu izlīdzināja. Savā aizsardzības zonā rupji kļūdījās Mirnovs, kurš gribēja paslidināt ripu pa labi esošajam partnerim, tomēr tā noslīdēja no nūjas lāpstiņas un palika tieši pa metienamEmīlam Ģēģerim, kurš nevilcinājās un ar spēcīgu metienu guva savus pirmos vārtus KHL - 1:1.

Arī otrās trešdaļas sākumā aktīvāki bija ''Dinamo'' hokejisti. Uzbrukumā pamanāmākā bija Makmilana maiņa, tieši kanādietim neizmantojot lielisku Bukarta piespēli pa diagonāli. Brīdi vēlāk abi hokejisti mēģināja izspēlēt līdzīgu kombināciju, tomēr ieceres izjauca kuriozs uzbrukuma zonā. Bukarts steidza pakaļ ripai, otrā malā ātrumu uzņēma Makmilans, kurš jau gatavojās kopā ar partneri aizskriet uzbrukumā pret vienu aizsargu. Taču uzbrukumu izjauca mača tiesnesis, kurš darbojās visai lempīgi, nepaspējot paslidot malā un nejauši pielietojot spēka paņēmienu pret Bukartu. Rezultātā ripu pārtvēra ''Spartak'', izdarīja metienu pa vārtiem, Kalniņš neveiksmīgi atsit ripu un Voroņinam to izdevās iebakstīt vārtos - 2:1.

Perioda izskaņā atkal par sevi atgādināja ceturtā maiņa. Uzbrukumu iesāka Batņa, piespēlēja pa labi Meijam, kurš meta pa vārtiem. Bespalovs ripu atsita, taču teicami nocīnījās Ģēģeris, gūstot otros vārtus mačā un noturot savu komandu spēlē - 2:2. Tomēr 39. spēles minūtē aizsardzībā pasīvi nospēlēja otrā viesu maiņa, nespējot izraidīt ripu no zonas - mājinieki par to ''Dinamo'' sodīja, panākot 3:2. Vien minūti vēlāk ''Spartak'' guva vēl vienus vārtus, kad 4:2 panāca Hohlačovs, ar rīdzinieku aizsardzību izrotaļājoties Kirilam Koļcovam, kuram rezultatīva piespēle vārtu guvumā.

Sniegumu uzlabot neizdevās arī trešās trešdaļas sākumā, kad kārtējā neveiksmīgā epizode Jānim Kalniņam - pa vārtiem uzmeta Hohlačovs, tomēr vārtsargs ripu atsita tieši uz nūjas Koļcovam, kuram nespēj patraucēt arī aizsargs - 5:2 Maskavas komandas labā. Ripa gan pabija Bespalova vārtos vēl trešo reizi, taču vārti netika ieskaitīti, jo Indrašis ripu vārtos ieraidīja ar slidu. Atlikušajā laikā neko mainīt vairs neizdevās un piedzīvots jau septītais zaudējums pēc kārtas.

Maskavas "Spartak" - Rīgas "Dinamo" 5:2 (1:1;3:1;1:0)

Vārti: 17:15 Lajunens (Radils, Hohlačovs, vair.) 1:0, 18:11 Ģēģeris 1:1, 25:27 Voroņins (Truņovs, Provoļņevs) 2:1, 36:08 Ģēģeris (Batņa, Meija) 2:2, 38:21 Mirnovs (Voroņins, Osipovs) 3:2, 39:20 Hohlačovs (Radils, Koļcovs) 4:2, 40:29 Koļcovs (Radils, Hohlačovs) 5:2
Soda minūtes: 8:8
Vārtsargi: Ņikita Bespalovs - Jānis Kalniņš (no 40:29 Mants Armalis)