redeem Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

arrow_right_alt Sports \ Teniss

Ostapenko ar vāju servēšanu zaudē eisu rekordistei Pliškovai

© EPA/Scanpix

Ar zaudējumu jauno sezonu sāka Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 7.), kura Šeņdžeņas "International" sērijas turnīrā ar 1:6, 4:6 piekāpās daudz labāk servējušajai Čehijas tenisistei Kristīnai Pliškovai (WTA 61.).

Abu spēlētāju milzīgā servju atšķirība ļoti spilgti bija redzama jau pirmajos trīs geimos. Pliškova pirmajā geimā izcēlās ar četriem eisiem, ātri noturot servi. Tikmēr Ostapenko pirmajā servēšanas reizē pamatīga mocīšanās, zaudējot 14:32 minūšu ilgā geimā, kurā viņa atspēlēja četras breikbumbas, bet piekto novērst nespēja, bumbiņu raidot autā ar "forehand".

Pliškova, kurai pieder vienā spēlē izpildīto eisu rekords ar 31 neatvairāmām servēm (sasniegts 2016. gadā "Australian Open"), otrajā servēšanas reizē izcēlās ar vēl trim eisiem, tādējādi viņai divos serves geimos bija jau septiņi!

Ostapenko arī mača turpinājumā servēja nepietiekami labā līmenī un, esot bez uzticamas serves, kārtējo reizi zaudēja pārliecību par pārējo tenisu, čehietei regulāri piekāpjoties arī garajās izspēlēs, kurās mūsu tenisistei jābūt pārsvaram. Ostapenko drīz tika nobreikota vēlreiz un 1. setā goda geimu ieguva pie rezultāta 0:5, turklāt daudz netrūka, lai Pliškovai būtu "sausais" sets, jo Aļona sestajā geimā atspēlēja vienu setbumbu.

Kad Ostapenko 2. seta pirmo geimu pabeidza ar divām dubultkļūdām pēc kārtas, viņai bija jau seta un breika deficīts. Iespaidīga spēle uzņemšanā ar agresīviem uzbrukumiem Pliškovas servēm ļāva Aļonai iegūt savas pirmās divas breikbumbas mačā, un viņa izmantoja otro, kad piespieda Pliškovu iesist tīklā - 1:1.

Pliškova ceturtajā geimā ar labu pirmo servi atspēlēja breikbumbu, bet pēc piektā geima vēlreiz bija vadībā ar setu un breiku. Aļonai breikbumbas izspēlē rupja kļūda, uzsitot pārāk spēcīgi, kad atlika tik vien kā trāpīt čehietes nepiesegtajā laukuma zonā. Ostapenko otro reizi breiku atspēlēja jau nākamajā geimā, to pabeidzot ar neatvairāmu "backhand" sitienu pa līniju - 3:3.

Mača labākā servēšanas secība - neatvairīta pirmā serve, eiss ar otro servi un vēlreiz neatvairīta pirmā serve - Aļonai septītajā geimā no Pliškovas breikbumbas ļāva uzvarēt trīs izspēlēs pēc kārtas, iegūstot 4:3 pārsvaru. Tā bija pēdējā reize, kad Ostapenko 2. setā bija vadībā. Aiznākamajā geimā viņai trīs kļūdas izspēlēs un pēc tam pie 4:4, 15:40 kārtējā (astotā) dubultkļūda. Pliškova drīz izservēja maču.

Visi iegūtie punkti 59 75

Ostapenko trešo reizi sacentās ar Pliškovu, savstarpējo maču rēķinos tagad esot iedzinējos ar 1-2. Ostapenko ar 6:3, 6:4 bija pārāka 2016. gadā "hard" seguma turnīrā Katovicē, bet Pliškova ar 6:4, 6:2 uzvarēja pagājušajā gadā Prāgā uz māla.

Šodien gūtā uzvara pār Ostapenko Pliškovai ir karjeras lielākais panākums, tikai otro reizi (2-7) pieveicot Top 10 spēlētāju. Pirmā uzvara pret desmitnieka spēlētājām viņai bija 2016. gadā Maiami, kur nepilnā mačā ar 4:1 uzvarēta tolaik 10. vietā bijusī Belinda Benčiča.

Debijas reizē par piedalīšanos vienā mačā Šeņdžeņā Aļonai pienākas viens punkts un 4698 dolāru prēmija. Ostapenko 2017. gada sezonas pirmajā nedēļā sasniedza pusfinālu Oklendā, nopelnot 110 punktus, kas nākamās nedēļas rangā tiks zaudēti, tiesa, Ostapenko vieta netiks ietekmēta. Ostapenko nākamajā nedēļā spēlēs Sidnejā.