arrow_right_alt Sports \ Ziemas sports

Puķītis iegūst 11. vietu olimpiskajās spēlēs 1500m distancē šorttrekā

© Sputnik/Scanpix

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 1500 metru distancē šorttrekā aizvadītas kvalifikācijas kārtas, un Roberto Puķītis savā slidojumā ar lieliskiem pēdējiem apļiem ierindojās otrajā vietā, kvalificējoties pusfinālam. Savukārt pusfinālā Puķītis bija ceturtais savā slidojumā, kas ļāva tikt B finālā, kurā viņš finišēja ceturtais, kopvērtējumā iegūstot 11. vietu. Bet zelta medaļu izcīnīja Dienvidkorejas sportists Hjodžuns Lims.

Sākotnēji bija paredzēts, ka 1500 metru distancē startēs Roberts Zvejnieks, taču vakar tomēr tika pieņemts lēmums šajās sacensībās Latvijas vienu kvotu nodot Roberto Puķīšarīcībā. Tādējādi abiem Latvijas šorttrekistiem Phjončhanā sanāks piedalīties divās distancēs - abi startēs arī 1000 metros, bet Zvejnieks arī 500 metru distancē.

Kvalifikācija

Puķītis, kurš šajā distancē pusfinālā iekļuva arī Sočos, izcīnot 15. vietu, startēja piektajā no sešiem slidojumiem, un automātiskai tikšanai pusfinālā bija nepieciešams iekļūt starp trim labākajiem savā slidojumā.

Puķīša slidojumā startēja divi pasaules sezonas ranga TOP10 sportisti - dienvidkorejietis Jira Seo un amerikānis Dž.R. Čelskis. Puķītis distances pirmajā pusē turējās piektajā vietā, bet septiņus apļus pirms beigām pakāpās vienu pozīciju uz augšu, sākot mīt uz papēžiem Čelskim, trīs olimpisko medaļu īpašniekam.

Puķītis ilgāku laiku palika tieši aiz Čelska, bet priekšpēdējā aplī iespraucās iekšmalā un pakāpās jau uz otro vietu, izmantojot arī Čelska un japāņa Vatanabes nelielo sadursmi. Finišā Puķītis savu vietu nosargāja un iekļuva pusfinālā.

No 37 pieteiktajiem sacensību dalībniekiem Puķītis pasaules rangā ieņēma 31. augstāko pozīciju, bet šodienas sacensībās viņam bija 18. labākais laiks no 22 pusfinālu sasniegušajiem sportistiem. Jāņem gan vērā, ka šis bija viens no lēnākajiem slidojumiem, un arī Seo uzrādītais laiks nebija starp labākajiem.

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Pusfināls

Puķītis startēja pirmajā pusfināla slidojumā, kur vēlreiz spēkojās ar Seo un Čelski, kā arī pasaules ranga vicelīderi Čārlzu Hamelinu no Kanādas. Kopumā septiņu sportistu konkurencē bija jāiekļūst divu labāko vidū, lai kvalificētos lielajam finālam (TOP6), bet trešās un ceturtās vietas ieguvējs ieguva tiesības piedalīties B finālā (cīņā par septīto līdz 12. vietu.).

Atšķirībā no kvalifikācijas slidojuma taktikas Puķītis šoreiz jau pirmajā aplī izvēlējās uzņemties iniciatīvu un ieņēma pirmo vietu, drīz gan atkāpjoties uz piekto. Kritienu piedzīvoja kanādietis Semjuels Džirārds, un Puķītis turpināja ceturtajā vietā. Šoreiz viņa priekšpēdējā apļa izrāviens palika bez rezultāta, turklāt pēdējā līkumā viņš vēl tika izstumts ārmalā, taču finiša sprintā tomēr par nieka tiesu tika priekšā austrālietim Endijam Jungam, finišējot ceturtais. Savukārt Seo līdz vietai finālā pietrūka vēl mazāk - tikai 0.002 sekundes priekšā bija otrās vietas ieguvējs Hamelins.

Tiesneši tomēr lēma, ka Džirārds kritienu nav piedzīvojis savas, bet gan Čelska vainas dēļ, tādēļ kanādietim tika automātiska vieta finālā kopā ar Krievijas sportistu Semjonu Jeļistratovu un Hamelinu. Puķīša vietu gan šī Čelska diskvalifikācija neietekmēja, un viņš kopā ar Seo ieguva vietu B finālā. Arī abos pārējos pusfināla slidojumos neiztrūka kritienu un sadursmju, kas noveda pie diskvalifikācijām un automātiskām vietām finālā. Līdz ar to lielajā finālā startēja deviņi sportisti, bet B finālā kopā ar Puķīti cīnījāsčetri sportisti, kuri noskaidros desmitās līdz 14. vietas ieguvējus.

Fināli

B finālā Puķītis un viņa četri konkurenti distanci sāka ļoti nesteidzīgā solī, latvietim ieņemot otro vietu. Pamazām tempa paātrinoties, Puķītis uz brīdi ieguva līderpozīcijas, bet ātri vien tās arī zaudēja. Pēdējos apļos Puķītis bija ceturtajā vietā un vairākkārt mēģināja tikt garām tuvākajam konkurentam, taču tas neizdevās, neveiksmīgs palika arī pēdējā līkuma manevrs, un Puķītis finišēja ceturtais, kas kopumā deva 13. vietu. Taču finālā diskvalificēti tika divi sportisti, līdz ar to Puķītis oficiālajā kopvērtējumā pacēlās uz 11. vietu

Haotiskajā A finālā tikmēr piedalījās veseli deviņi sportisti, un sadursmi piedzīvoja Francijas, Nīderlandes un Dienvidkorejas sportisti. Finišā tikmēr vislabāko pozīciju ieguva un uzvaru svinēja Dienvidkorejas 21 gadu vecais sportists Hjodžuns Lims, kurš ar savu laiku arī uzstādīja olimpisko rekordu. Sudraba medaļa nīderlandietim Sjinki Negtam, bet bronzas medaļa Jeļistratovam, kurš startē kā Olimpiskais sportists no Krievijas.