redeem Jadviga, Laura

arrow_right_alt Sports \ Ziemas sports

Biatlonistei Bendikai ar strauju sākumu pietiek tikai 39. vietai

© Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zelta medaļu 15 kilometru individuālajā distancē jeb biatlona klasikā izcīnīja Hanna Eberga, kurai tā bija pirmā olimpiskā medaļa. Baiba Bendika sāka labā tempā un pēc pirmās šaušanas atradās ceturtajā vietā, tomēr turpinājumā sekoja četras kļūdas, kas liedza cīņu par augstāku pozīciju.

Ar ceturto numuru startējusī Baiba Bendika pirmajā guļus šaušanā nogāza piecus mērķus, uz īsu mirkli kļūstot par sacensību līderi, bet drīz viņu par 20,5 sekundēm apsteidza iedzīšanas sudraba medaļniece Anastasija Kuzmina. Latvietes temps bija augsts, jo pēc pirmās šaušanas piecas sekundes no viņas atpalika arī Soču olimpisko spēļu zelta medaļniece klasikā Darja Domračeva.

Tomēr augstais temps maksāja kļūdas - gan otrajā, gan trešajā šaušanā Bendikai neizdevās aizvērt vienu mērķi, savukārt ceturtajā šaušanā viņa pieļāva divas kļūdas, ar četrām soda minūtēm zaudējot cerības uz augstvērtīgu pozīciju un vietu masu startā. Pirmā finišu sasniedza ar sesto numuru startējusī Kuzmina, kura šaušanā kļūdījās divreiz, un Bendika viņai zaudēja tieši četras minūtes.

Tomēr Kuzmina nebija galvenais atskaites punkts zelta tīkotājām - zviedriete Hanna Eberga nogāza visus 20 mērķus, turklāt slēpoja pietiekami ātri, finišā ierodoties 24,7 sekundes ātrāk nekā Kuzmina. Kamēr 22 gadus vecā Eberga traucās pretī medaļai, tikmēr Domračeva jebkādas izredzes aizstāvēt pirms četriem gadiem iegūto titulu zaudēja pēdējā šaušanā, pieļaujot trīs kļūdas.

Eberga, kura sprintā ierindojās septītajā vietā, bet iedzīšanā pakāpās divas pozīcijas augstāk, bija nepārspējama un izcīnīja savu pirmo olimpisko medaļu karjerā. Cīņā par sudrabu iesaistījās Laura Dālmeiere, kura uzvarēja gan sprintā, gan iedzīšanā. Neskatoties uz kļūdu pirmajā guļus šaušanā, Dālmeiere kāpināja tempu distancē un šāva precīzi. Pēc trešās šaušanas viņa bija trešā, atpaliekot no Ebergas un perfekti šāvušās tautietes Franciskas Proisas.

PAR LATVIJAS OLIMPIEŠU CERĪBĀM PHJONČHANĀ LASI JAUNĀKAJĀ "SPORTA AVĪZES" NUMURĀ / Publicitātes foto

Pateicoties ātrumam, Dālmeiere distancē apsteidza Proisu, tomēr piekāpās Kuzminai un ieguva bronzu. Savukārt Proisa, neskatoties uz 20 no 20 šaušanā, palika 18 sekundes aiz goda pjedestāla. Itāliete Doroteja Vīrere ar divām kļūdām šaušanā ieņēma septīto vietu, priekšā palaižot slovākieti un polieti. Slovēniete Urška Poje, kura arī sašāva visus mērķus, no uzvarētājas atpalika 2:45 minūtes un ierindojās 12. vietā.