Tūrisms

19.mai
Uz Maskavu aizbraukt ir vērts. Kaut vai tikai tādēļ, lai Bulgakova muzejā izbaudītu "Meistara un Margaritas" stāstu, noskatītos kādu labu izrādi, brīdi pabūtu kapsētās pie izcilu personību atdusas vietām, piemēram, pie Jeseņina vai Visocka, un... nopirktu par puscenu Jakutijas briljantus. Bet par visu pēc kārtas – ko var paspēt apmēram četrarpus dienu laikā.
 
12.mai
Latvijas tūristam atpūtas brauciens uz Ēģipti ir pierasta lieta. Pat ne pierasta – vienkārši salīdzinoši ir maz to ceļotāju, kas kaut reizi mūžā nebūtu devušies uz kādu no diviem populārākajiem Sarkanās jūras kūrortiem – Hurgadu vai Šarmelšeihu.
 
10.mai
Tuvojoties vasarai cilvēkus pārņem rosīga vēlme atpūsties ārpus mājas, apmeklēt jaunas vietas, izbaudīt nebijušu pieredzi. Tepat kaimiņos - Lietuvas galvaspilsētā Viļņā - šovasar plānoti vairāki notikumi, kas spēs aizraut gan mazus, gan lielus pilsētas viesus. Vasaras garumā ikviens spēs piemeklēt sev ko saistošu – sākot ar mākslas un mūzikas cienītājiem, gardēžiem, kā arī vienkārši jaunu iespaidu meklētājiem, kas izsalkuši pēc neredzētām lietām un sajūtām.
 
4.mai
Šīs nedēļas nogalē Latvijā notiks Lauku ceļotāja ikgadējā akcija Atvērtās dienas laukos, kas tiek rīkota, lai vietējā tūrisma piekritēji varētu iepazīt arī tās saimniecības laukos, kas parasti tūristiem nav atvērtas. Nākamās nedēļas nogalē šī akcija norisināsies Lietuvā, kas tiek rīkota sadarbībā ar Lietuvas Lauku tūrisma asociāciju Atostogos kaime.
 
3.mai
Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) par godu Latvijas simtgadei izveidojis jaunu vietni www.100in1.lv jeb "100 gadi vienā dienā", kurā apkopota informācija par apskates vietām Rīgā, kam bijusi nozīmīga loma valsts simts gadu vēsturē.
 
30.apr
atvijas tūristu skaits Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) sākot ar 2017.gada oktobri ir ievērojami pieaudzis - pērn šo valsti apmeklējuši 7459 Latvijas valstspiederīgie, apliecināja Latvijas vēstniece AAE Astra Kurme.
 
28.apr
Katru gadu atgriežoties Taizemē, arvien spēcīgāka kļūst sajūta, ka esi atgriezies mājās. Kaut kas pirmatnējs un pazīstams ir mirklī, kad atkal nonāc pie Andamanu jūras un kad atkal redzi dūmakaino saulrietu, kas desmit minūtēs vakaru pārvērš naktī.
 
22.apr
2.jūnijā Latgalē tiks atklāts un izmēģināts velomaršruts "Daugavas loki", aģentūru Daugavpils novada tūrisma, kultūras un atpūtas aģentūras "Taka" direktors Rolands Gradkovskis.
 
21.apr
Neskatoties uz to, ka Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma aizņem teju uz pusi mazāku teritoriju nekā Rīga, izstaigāt to ar kājām vienā dienā nav iespējams. Sešās stundās, kamēr Tallink prāmis Romantika vai Isabelle atrodas ostā, ne tik. Taču arī šajā īsajā laikā var pagūt apskatīt itin daudz, pat neizmantojot sabiedrisko transportu.
 
18.apr
Desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri devušies tūrisma braucienos, vienam ceļojuma tērē katrs vairāk nekā 800 eiro, un aptuveni tikpat daudz ceļotāju iekļaujas 100 eiro budžetā, liecina ceļojumu aģentūras Latvia Tours veidotais Ceļojumu indekss 2018.
 
17.apr
Neatkarīgi no tā, vai riteņojat cauri laukiem gar rāmu upi vai laižaties lejup pa kalniem, nav daudz tādu aktivitāšu, kas būtu aizraujošākas par brīvdienām uz velosipēda. Sākotnēji tas var šķist nogurdinoši, tomēr riteņbraucēji par saviem pūliņiem tiek atalgoti ar elpu aizraujošiem skatiem un apslēptiem dārgumiem. Uzņēmums Booking.com, kas piedāvā plašāko naktsmītņu klāstu visā pasaulē, iepazīstina ar pieciem riteņbraucēju iecienītākajiem galamērķiem, ko iesaka vietnes ceļotāji
 
17.apr
Sestdien, 28. aprīlī, visi ceļi vedīs uz Kuldīgu, kur no plkst. 11.00 jau četrpadsmito reizi ar vērienīgu palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” atklās vasaras tūrisma sezonu. Daudzveidīgajā pasākuma programmā kaut ko sev interesējošu atradīs ikviens.
 
14.apr
Lietuvieši lepojas ar savas valsts vēsturi. Kā nu ne. Lietuvas dižkunigaitija viduslaikos bija viena no Eiropas varenākajām valstīm. Lietuvieši lepojas ar karali Mindaugu un karalieni Martu, saskaņā ar leģendu – latvieti. Lepojas ar saviem dižkunigaišiem – dižciltīgajiem senčiem.
 
11.apr
Par godu rekonstruētā Rīgas Tūrisma informācijas centra (TIC) atklāšanai grupas "Carnival Youth" puiši ir apkopojuši savas iecienītākās Rīgas vietas, piedāvājot vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem trīs unikālus galvaspilsētas iepazīšanas maršrutus. Labi pārzinot aktuālākās vietas Rīgā, kas ir saistītas ne tikai ar mūziku, bet arī kultūru, gastronomiju un modi, "Carnival Youth" dalībnieki Edgars Kaupers, Emīls Kaupers un Roberts Vanags tās iesaka iepazīt arī citiem. Katrs grupas dalībnieks ir izvēlējies sev tuvākās vietas galvaspilsētā, kuras labprāt parādītu gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Grupas biedrs Edgars savā maršrutā ir iekļāvis vietas, kas īpaši uzrunās gardēžus un pilsētas dzīves baudītājus. Edgara ieteikto vietu vidū ir kafejnīca StockPot ar, viņaprāt, veselīgākajiem un asākajiem ēdieniem Rīgā un vietējā alus darītava Labietis, kuru ieskauj arī citas pilsētas dzīves ritmam piederīgas iestādes – kafejnīca Piens, Fon Stricka Villa, klubs One one. Kā vienu no sava maršruta galamērķiem Edgars iesaka Ziemeļblāzmas skatu torni, kas daļai rīdzinieku ir vēl neatklāts. Maršruta noslēgums ir Kalnciema kvartāls, kur nedēļas nogalēs vietējo ražotāju modes un ēdiena tirdziņos ikviens interesents var iegādāties Latvijā audzētus un radītus produktus. Emīls savu iecienītāko vietu maršrutā iekļauj Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kurā, pēc Emīla domām, ir ne vien ļoti labas pamata ekspozīcijas, bet arī mūsdienīgas izstādes. Kā vienu no dzīvīgākajiem Rīgas mākslas un kultūras pasākumu centriem grupas biedrs min Kaņepes kultūras centru, kurš piedāvā plašu pasākumu klāstu, sākot ar dīdžeju priekšnesumiem, izstādēm un eksperimentāliem mākslas un kultūras pasākumiem, un beidzot ar kino. Emīla iecienītāko vietu sarakstā ir arī tādas vietas kā ādas izstrādājumu veikals Peša Customs un Splendid Palace, kuru Emīls dēvē par skaistāko Latvijas kinoteātri. Savukārt Roberts, savu iecienītāko vietu sarakstā ierindo Miera ielas kafijas grauzdētavu Rocket Bean Roastery, kurā aicina baudīt ne tikai kafiju, bet arī branču. Roberts iesaka apmeklēt arī plašā dzērienu klāsta alus darītavu Alķīmiķis. Maršrutā ir iekļauta arī izstāžu zāle Arsenāls, kas ir mājvieta daudzām izcilām izstādēm un atrodas tuvumā Vecrīgas mazajām, pastaigām piemērotajām ieliņām. Savukārt par mūsdienīgāko un spēcīgāko Latvijas teātri Roberts atzīst Jauno Rīgas teātri, iesakot to apmeklēt ikvienam teātra kultūras cienītājam.
 
7.apr
«Tu atkal lidosi uz Taizemi? Neapnīk?» man jautā tie, kuri nekad tur nav bijuši. Neapnīk. Jo Taizeme ir tik dažāda, ka, pat vairākas reizes tur nonākot, sevī nevar atrast vienādas izjūtas. Ir, protams, arī ierasti mirkļi: tu zini, ka tevi sagaidīs laipnība, smaidi, prieks par to, ka tu vispār esi ieradies šajā zemē.
 
31.mar
Tieši pirms Lieldienām, 29. martā, Lielauces pagasta “Krastiņos” atklāts trušu miestiņš Auces novada miniatūrā. Pateicoties iedzīvotāju balsojumam un uzvarai projektu konkursā “LMT Latvijai”, 40 šķirnes garaušiem par mājvietu kļuvusi Lielauces pils, Bēnes muiža, Vecauces pils un Auces novada pašvaldības administrācijas ēka miniatūrā.
 
28.mar
22. martā Briselē tika pasniegta Eiropas Komisijas iedibinātā balva Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi 2017. gada konkursa uzvarētājiem. Starp uzvarētājiem bija arī Cēsis.
 
28.mar
Palīdzība ārkārtas situācijās kļūst arvien pieprasītāka, atzīst Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Reģistrēšanās Konsulārajā reģistrā ir nepieciešama nevis tādēļ, lai pētītu, kurp Latvijas valstspiederīgais dodas, bet lai krīzes situācijā varētu gūt priekšstatu par to, cik daudziem cilvēkiem varētu būt nepieciešama palīdzība, kā arī iespējami ātrāk palīdzēt.
 
24.mar
Vieniem ceļošana ir dzīves lielākā bauda un neatņemama tās sastāvdaļa, citiem tā ir statusa un savu iespēju apliecināšana, bet vēl daļa, nespējot pārvarēt psiholoģisko barjeru, labprātāk nebrauc nekur un paliek savā komforta zonā. Kāds ir ceļošanas spēks, ko tā dod un ar ko ir bīstama, skaidro psihoterapeite Aina Poiša.
 
19.mar
Ja Tavai ģimenei piemīt ceļotāja gars, jaunu iespaidu gūšanas azarts un saviem kopīgajiem mirkļiem jūs ik gadu cenšaties atrast jaunu atpūtas lokāciju, tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka ārvalstu ceļojumu galamērķus, kurus varēs baudīt gan lieli, gan mazi ceļošanas entuziasti.