Reģionālie pielikumi

6:30
Kokiem tāpat kā cilvēkiem mēdz piemesties dažādas kaites un kaitēkļi. Rīgas reģionā šogad strauji savairojusies ievu tīklkode. Kāpura stadijā tā kokus ietin bālos zīda plīvuros un pilnībā apēd lapotni. Citas slimības moka gobas un kastaņas. Toties Talsu ozolu audzes pēc pamatīgas izretināšanas, cerams, būs tikušas vaļā no savas kaites.
 
Vakar, 16:00
Bauskas pilskalna un citu nogāžu pļaušanai Bauskā turpmāk tiks izmantota radiovadāmā pļaujmašīna, vēsta uzņēmums SIA "Vides serviss".
 
16.mai
Šī vasara nāk ar labām ziņām Hotel Jūrmala SPA saunu un baseinu centra cienītājiem – 4. jūnijā sākas centra rekonstrukcija, kas noslēgsies jau 13. augustā. Līdz ar to kopš 2005. gada atvērtais centrs, kas gadā vidēji uzņem ap 50 000 apmeklētāju, pilnībā tiks atjaunots un papildināts ar jaunām iespējām un pakalpojumiem, vienlaikus iegūstot mūsdienīgāku vizuālo noformējumu un tehnoloģiskos risinājumus.
 
16.mai
Jūrmala ir kūrortpilsēta, un saskaņā ar šo statusu vides tīrība ir viens no faktoriem, kas jāizvirza par prioritāti numur viens. Vides saglabāšana un tīrība ir atkarīga ne tikai no pilsētas uzņēmumiem, kuru pārziņā ir pilsētas apsaimniekošana un pakalpojumu sniegšana, bet arī no iedzīvotāju izpratnes par procesiem un darbībām vai bezdarbības, kas atstāj paliekošas sekas vidē.
 
16.mai
A/s Sadales tīkls atjauno elektrotīklu tikai tajās vietās, kur attīstās uzņēmējdarbība un kur klientiem tiešām ir nepieciešama nepārtraukta un kvalitatīva elektroenerģijas piegāde. Lai to nodrošinātu, a/s Sadales tīkls turpina rūpīgi izvērtēt elektrotīkla stāvokli, klientu apdzīvotības blīvumu un elektroenerģijas patēriņa apjomu Latvijas pilsētās un novados. Elektrotīkla atjaunošanā ieguldot vairāk nekā 1,9 miljonus eiro, šogad Jūrmalā un Babītes novada teritorijā a/s Sadales tīkls atjaunos vidējā sprieguma elektrolīnijas 8,8 km garumā, zemsprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēs par kabeļu līnijām 40,3 km garumā un rekonstruēs vai izbūvēs jaunas piecas transformatoru apakšstacijas.
 
16.mai
Šā gada decembrī aprit 10 gadi, kopš dibināta nekustamā īpašuma kompānija Real Estate Jurmala. Kāda bija Jūrmala toreiz un kāda tā ir tagad, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Igors Daņiļēvičs.
 
16.mai
STATS grupa ir Latvijas uzņēmumu grupa ar ceturtdaļgadsimtu ilgu starptautisku pieredzi. Tā ir vienas pieturas aģentūra visiem, kuri vēlas veidot laikmetīgu dzīves telpu, jo savstarpējā sadarbībā ar daudzu nozaru uzņēmumiem sniedz iespēju pasūtītājam vienuviet saņemt pilna cikla pakalpojumus, sākot no projektēšanas un efektīvas būvniecības, līdz īpašumu attīstīšanai un servisiem ērtākai dzīvei. Grupas uzņēmumi domā inovatīvi, rūpējas par cilvēku labsajūtu un harmonisku dzīves vidi.
 
16.mai
Līdz ar Rīgas domes iniciētā Centra sporta kvartāla bērnu rotaļu laukuma projekta pabeigšanu pagājušā gada vasarā Jūrmalas uzņēmums Jūrmalas Mežaparki savā vēsturē ir ierakstījis jaunu lappusi. Realizētais projekts ir oriģināls gan no dizaina, gan tehnisko risinājuma viedokļa un guvis starptautisku atzinību.
 
16.mai
Intervija ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju Gati Truksni (Zaļo un zemnieku savienība): par Jūrmalas aktualitātēm, piedāvājumu tūristiem, Dzintaru koncertzāles gaidāmo rekonstrukciju un domes koalīciju.
 
16.mai
Jūrmalas pašvaldības policijai ir ilgākā pieredze Latvijā starp pašvaldības policijām, tā ir otra vecākā Eiropā. Tās reitings iedzīvotāju skatījumā ar katru gadu pieaug – pagājušajā gadā tā bija iedzīvotāju vislabāk novērtētā Jūrmalas pašvaldības iestāde.
 
15.mai
Šodien, 15.maijā, visā Latvijā tiek atklāta oficiālā peldēšanas sezona - lai līdz ar oficiālās peldēšanas sezonas sākumu nenotiktu traģiski nelaimes gadījumi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina vairākus priekšnoteikumus, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā!
 
15.mai
Ādažu poligonā no šodienas līdz 25.maijam norisināsies Dānijas divīzijas organizētās ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Saber Knight 2018", kuru mērķis ir trenēt un pilnveidot štābu personāla iemaņas operāciju plānošanā un izpildē Dānijas divīzijas komandvadības struktūrā, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.
 
14.mai
Siltākais ūdens peldvietās pirmdienas rītā saglabājas upēs, bet aukstākais - jūrā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
14.mai
Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā. Pilna būvdarbu karte ir pieejama VAS "Latvijas Valsts ceļi" mājas lapā www.lvceli.lv.
 
25.apr
Šogad 19. septembrī paiet 55 gadi, kopš dibināta Saldus sporta skola. Sākotnēji sporta skolā bija atvērtas divas sporta mācību programmas – vieglatlētika un basketbols, kas vēl arvien ir populārākie sporta veidi Saldus novadā. Šobrīd sporta skola īsteno piecas programmas – basketbolā, vieglatlētikā, svarcelšanā, grieķuromiešu cīņā un futbolā.
 
25.apr
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra un Saldus tehnikums 2017. gada 12. janvārī parakstīja vienošanos par Eiropas Savienības fondu projekta īstenošanu, paredzot tehnikuma modernizāciju. Saldus tehnikums kopā ar sadarbības partneri – Valsts izglītības attīstības aģentūru – īsteno projektu, kura rezultātā līdz 2019. gada vidum tehnikuma kompleksā Saldū tiks veikti ieguldījumi, lai izveidotu mūsdienīgu vidi un modernizētu mācību aprīkojumu prioritāro izglītības programmu īstenošanai.
 
25.apr
Aizvadītajā nedēļā Saldus novada zemnieku saimniecībā Saldus druva oficiāli ekspluatācijā tika nodota jaunā kūts 540 slaucamajām govīm, kurā uzstādītas deviņas robotizētās slaukšanas iekārtas Monobox no Vācijas ražotāja GEA.
 
25.apr
Aprīlī Saldus medicīnas centrā (SMC) jau otro reizi noritēja akcija Dzīvo vesels, kuras ietvaros bezmaksas ārstu konsultācijas, izmeklējumus un operācijas varēja veikt Saldus un Brocēnu novada pensionāri un invalīdi.
 
25.apr
Baltic Agro ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijā, kas tirgū piedāvā minerālmēslus, augu aizsardzības līdzekļus, sēklu, lopbarību un tās konservantus. Baltic Agro struktūrvienības, kas sevī ietver graudu un rapša pieņemšanas elevatorus un noliktavas, kā arī mazumtirdzniecības veikalus, atvērti visos Latvijas reģionos. Par jaunumiem un ikdienas darbu Baltic Agro Saldus servisa centrā vairāk stāsta produktu menedžere Gundega Ezerlīce-Zalkovska.
 
25.apr
Kopumā Latvijas autoceļu uzturētāja (LAU) Liepājas ceļu rajona Saldus nodaļas pārziņā ir 598 kilometri valsts autoceļu, no tiem grants segums ir 365 km, kas ir aptuveni 60% no ceļu kopgaruma. Intervija ar Liepājas ceļu rajona Saldus nodaļas vadītāju Armandu Lagzdiņu.