Kā zināt, kad būtu jāsāk uztraukties par lieko svaru?

Publicitātes foto
  • Publicitātes foto
1 / 1

Atbild Dr. Andis Brēmanis

Ja iegādājoties jaunu apģērbu, ierastais izmērs kārtējo reizi ir kļuvis par šauru, tad vajadzētu atrast iespēju nosvērties un izmērīt savu auguma garumu. Iegūtos datus ievietojam ķermeņa masas indeksa (ĶMI) aprēķina formulā. ĶMI aprēķina, svara kilogramus dalot ar auguma garumu metros paceltu kvadrātā (ĶMI=kg/m2). Piemēram, 168 cm gara sieviete sver 56 kilogramus. ĶMI = 56/1,682   = 56/2.82 = 19.86.

Ja iegūtais rezultāts ir robežās no 18.5–24.9, tad tas tiek traktēts kā normāls svars pie konkrētā auguma garuma. Savukārt, ja rezultāts ir 25.0–29.9, tad to traktē kā paaugstinātu ķermeņa masu, bet tā vēl pārāk neietekmē jūsu veselību. Ķermeņa masas indekss virs 30.0 nozīmē, ka svars ir pārāk liels, un tā ir aptaukošanās, kas jau ietekmē jūsu dzīves kvalitāti.

Lai kontrolētu savu svaru un uzturētu sevi labā formā, būtiski ir sabalansēt uzņemto kaloriju daudzumu ar patērēto. Ja esat fiziski aktīvs, tad varat ikdienā atļauties uzņemt vairāk kaloriju, savukārt, ja dzīvesveids ir mazkustīgs, ir jāseko līdzi uzņemtajām kalorijām, līdz ar to arī jādomā par izmaiņām ēdienkartē. 

Komentāri [15]

 
kika
pupu mizas,paskatieties uz resnajam negerietem lunkanakas par daudziem tievajiem kopa.ja cilveks normali strada suds ka vins izskatas,lai filmzvaigzes un tie kam nav ko darit dirss cik grib....
12.septembris 2014, 18:28 Atbildēt
Huļijo
n kurš to ĶMI izdomājis.Kamēr pats varu sev sašņorēt kurpes un paskriet līdz pieturai,ir ok,bet mērīt te formulas,nu tas gan ir smieklīgi.Un ko lai dara tie,kam formula ir zem kritikas tikai uz otru pusi,ka pārāk viegls ir priekš sava auguma.Vai skriet pie deputāta kungiem un dot pa muti,jo nevar ar algu ne tikai galus savilkt,bet savu fizisko stāvokli uzturēt lai varētu šai debīlajai valstij vergot.
11.septembris 2014, 17:40 Atbildēt
zuks
ja gribas vajag ēst ,jāsāk uztraukties ,kad nevar aizsiet kurpes-pārējais viss ir fuflo.
20.augusts 2014, 22:36 Atbildēt
Skatīt visus 15 komentārus >

Veselība Vairāk >

Kaut kas traks!