JA GRIB ĀRSTĒTIES: Sociālo iemaksu nemaksātājiem var nākties maksāt vismaz 1% no minimālās algas

F64
  • F64
1 / 1

Diskusijā par Veselības aprūpes finansēšanas likumu šodien izskanējis priekšlikums sociālo iemaksu nemaksātājiem nodrošināt valsts apmaksātu veselības aprūpi tikai gadījumos, ja šie cilvēki sociālajā budžetā iemaksās 1% no minimālās mēnešalgas, kas pašlaik ir 380 eiro, bet nākamgad tā plānota 430 eiro, pastāstīja veselības ministres biroja vadītājs Andrejs Panteļējevs (ZZS).

Diskusijā piedalījās Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un vairāki ministri, tostarp labklājības ministrs Jānis Reirs (V), kā arī uzņēmēju organizāciju, pašvaldību un mediķu pārstāvji.

Panteļējevs skaidroja, ka diskusijas laikā notika dažādu viedokļu apmaiņa, tostarp, kā nodrošināt valsts apmaksātu medicīnisko aprūpi maznodrošinātajiem, kuri nevar veikt sociālās iemaksas budžetā.

Pēc veselības ministres biroja vadītāja teiktā, viens no priekšlikumiem, kas diskusijas laikā izskanēja, bija, ka sociālo iemaksu nemaksātāji par valsts apmaksātas medicīnas lietotājiem varētu kļūt, veicot iemaksu sociālajā budžetā, kas būtu vismaz 1% apmērā no minimālās mēnešalgas algas jeb 4,30 eiro.

Panteļējevs uzsvēra, ka tas ir tikai viens no piedāvājumiem un ka pagaidām ir vēl ļoti daudz neskaidru jautājumu saistībā ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu. Panteļējevs uzsvēra, ka nopietnāks darbs pie likumprojekta izstrādes gaidāms nākamajā ceturtdienā, 20jūlijā, kad plānota darba grupas sanāksme.

Savukārt LTV vēsta, ka viens no variantiem paredz, ka tikai vismaz sešus mēnešus veikts sociālā nodokļa maksājums dos iespēju turpmāk saņemt valsts apmaksāto veselības pakalpojumu grozu.

Kā ziņots, koalīcijas partneri panākuši vienošanos par sociālo iemaksu pieaugumu, savukārt par lielāku iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes progresivitāti diskusijas vēl turpināsies, žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Sociālās iemaksas iecerēts celt, lai palielinātu veselības aprūpes finansējumu. Paredzēts, ka sociālās iemaksas solidāri - pa pus procentpunktam - pieaugs gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Savukārt nodokļu nemaksātājiem varētu būt noteikts speciāls maksājums.

Attiecībā uz IIN progresivitāti koalīcijas partneri vēl sagaida Finanšu ministrijas aprēķinus, lai turpinātu diskusijas.

Komentāri [6]

 
Skolnieciņš (oda latviešu dievībai -Skolnieciņam)
Sveiki! Čau! Skolnieciņš grib parunāt par prestižu un vietu sabiedrībā, kā arī par uzņēmēju samaksātajiem nodokļiem. Nu, vajag maksāt nodokļus mūsu jaukajai Latvijai, bet tas ir dārgi, tāpēc pa vienai-divām gotiņām laukos vairs omītes netur. Kurp ejam? Uz Laiputriju ejam? Cik naski uz Leiputriju ejam??? 90-tie gadi bija ēnu ekonomijas "orģiju laiks". Tik es nevaru saprast, kālab par LPSR un citu PSRS republiku stāžiem maksāja tik maz. Vai tad mūsu " dziesmotās revolūcijas latvieši" LPSR laikos bija sliņki un pēdējie tūļas??? Neticu! Nevaru valdībai piedod likumu par 1996.-1999. g. pensiju nodokļu iemaksām. Daži vecie VIP komunisti, kas kļuva par uzņēmējiem un cilvēkus nicināja vairāk kā LPSR laikos, viņi nemaksāja par darbiniekiem nodokļus, bet par sevi iemaksāja lielas summas. Vai tas ir godīgi? Labu veselību vēlot, Jūsu labsirdīgais Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš [Esmu īsts latvju skolēns!] Skolnieciņš™
P.S. Tagad Latvijā būs vajadzīgie un nevajadzīgie cilvēki? Baigā reforma. Ceļš uz maksas medecīnu jau tiek bruģēts.
15.jūlijs 2017, 11:05 Atbildēt
Kendjuks
1,8 miljoni pa 4,30 eiro...Izskatās, ka vairāk, nekā par poļu žīda neakceptētajiem pieciem miljoniem eiro.
15.jūlijs 2017, 0:58 Atbildēt
Tātad
Ja cilvēkam pirmspensijas gados nav darba, lai sprāgst nost jeb lai ņem kur grib 43 eiro katru mēnesi iemaksām veselības kase. Un kā ar pensionāriem, kuriem pensija 85 eiro?Cik tiem būs jāatdod?
14.jūlijs 2017, 23:15 Atbildēt
M
1% nav 43 EUR, bet gan 4,30 EUR
15.jūlijs 2017, 0:04 Atbildēt
Skatīt visus 6 komentārus >

Veselība Vairāk >

Kaut kas traks!