Latvijas iedzīvotāji atklāj, ko dara, lai nesaslimtu ar gripu

F64
  • F64
1 / 1

Janvāra beigās Latvijā tika izziņota gripas epidēmija. "Kantar TNS" janvāra beigās un februāra sākumā veiktā aptauja liecina, ka vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem šajā gripas epidēmijas laikā vairāk domā par savu veselību un ir piesardzīgāki.

Sievietes salīdzinoši biežāk nekā vīrieši atzīst, ka gripas pastiprinātās izplatības laikā vairāk domā par savu vai savu tuvinieku veselību un ir piesardzīgākas.

Lai izvairītos no gripas, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem vēdina telpas (44%) vai biežāk mazgā rokas (42%). Vairāk nekā trešā daļa (37%) iedzīvotāju gripas novēršanai lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus.

Aptuveni trešā daļa iedzīvotāju gripas novēršanai ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu un apavus (31%), lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai (arī 31%) vai izvairās no publisku pasākumu apmeklēšanas (28%).

Mūsu iedzīvotāju veikto pretgripas preventīvo pasākumu vidū ir arī fiziskās aktivitātes - gandrīz piektā daļa iedzīvotāju (18%) sporto un vēl gandrīz desmitā daļa iedzīvotāju (9%) apmeklē pirti, izmanto kontrastdušu vai kā citādāk norūda organismu pret gripu, kā, piemēram, turpina peldsezonu vai rūdās istabas temperatūrā.

5% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem preventīvos nolūkos ir vakcinējušies vai plāno vakcinēties pret gripu.

Vienlaikus vairāk nekā desmitā daļa (12%) iedzīvotāju atzīst, ka nekādas preventīvās pretgripas darbības neveic. Jāatzīmē, ka vīrieši biežāk nekā sievietes un lauku iedzīvotāju biežāk nekā pilsētnieki neveic nekādus gripas novēršanas pasākumus.

Komentāri [4]

 
Maija
Mēs katru svētdienu ejam uz pirti, vēdinam telpas un lietojam 1xnedēļā oscilococcinum, kas mums ir palīdzējis nesaslimt pat pēc kontakta ar slimnieku
17.februāris, 18:05 Atbildēt
zibe
Kā ari dzivokļu vēdināšanas būtu vajadzigas-it ipaši daudzdzivokļu mājās kur kopējas ventilacijas-pa kurām tad var pat mušas un citi "kukainiši"ielidot un izlidot-tad kur nu vel dažadi virusi no viena uz otru
10.februāris, 16:31 Atbildēt
zibe
Protams bieža roku mazgāsana-bet par cik bez veikalu un citu sabiedrisku vietu apmeklējumiem ari neiztikt-tad vēlams-tikko mājās ierodoties-'vispirms rokas nomazgāt-tad izkrāmet somas un tās ar slapju lupatu apslaucit un atkal rokas nomazgāt+izskalot kaklu ar margancovkas šķidumu+ nomazgāt ari muti ar ziepēm+degunā iespricet kādu no dabiskajiem aerosoliem (lai saelpotās bakterijas apvalditu) un izredzes vismaz smagai salimšanai varetu būt mazākas
10.februāris, 13:18 Atbildēt
Skatīt visus 4 komentārus >

Veselība Vairāk >

Kaut kas traks!