Ģimene saskārusies ar rupju "ātrās" palīdzības feldšeri; esot atteicis palīdzību bērnam

Kaspars Krafts, F64 Photo Agency
  • Kaspars Krafts, F64 Photo Agency
1 / 1

"Rakstu, jo esmu šokā par to kā tāds cilvēks var strādāt "ātrajā" palīdzībā, pilnīgi neievēro ārsta ētikas kodeksu," portala sudzibas.lv raksta Ilona.

"Tātad nakts no piektdienas un sestdienu, plkst. 2.00 naktī. Bērnam temperatūra 40. Vispār ir augstas temperaturas nepanesība. Bērns nereaģē uz pilnīgi neko un paliek ļengans kā lelle.

Acis iet uz augšu un lūpas paliek lillīgā krāsā. Visi sabijāmies. Bijām ciemos visi pie omas un opi. Oma sauca "ātro" palīdzību, es ar meitenītes mammu un manu brāli ģērbām nost bērnu un mitrinājām ar dvieli viņas ķermenīti, kas gulēja manās rokās. Brīdi kad viņas lūpas palika lillā es viņu cēlu sēdus pozā un viņā sāka vemt. Atbrauca "ātrā" palīdzība. Ienāca feldšers, sāku stāstīt par situāciju, kas notika. Pirmais pārmetums no viņa bija "Ko jūs te viss pagasts saskrējuši un traci sataisījāt, kas nevarat tikt galā ar temperatūru".

Mana mamma viņam atbildēja ka "ātrā" palīdzība ir tam domāta. Viņš pateica: "Drīz vispār tāda nebūs un varēsiet darīt ko gribat!" Drausmas! Mēs taču neesam mediķi. Izstāstīju ka viņai bija lillā lūpas līdz brīdim kamēr nesāka vemt uz ko atbilde bija: "Vēl kautko izdomā, tā jau ir - bailēm lielas acis!"

Pēctam pajautāja, kura ir bērna māte. Redzot 25 gadīgu sievieti viņš pateica: "Šitā ir māte, viņa takš pati kā bērns izskatās!" Es esmu vienkārši šokā! Viņš bērnam mutē bāza tējkaroti, kā rezultātā mazā atkal sāka vemt, viņš to redzot atkārtoti lika to karoti viņai mutītē. Mazā vienkārši nomocijās. Viņam stāsta, ka nedēļu atpakaļ viņa beidza slimot un viņu palaida uz dārziņu, kaut gan viņai vēl bija klepus. Viņš pat mazo nepaklausījas un nepaskatījās vai nav dzirdami trokšņi.

Kad teicām, lai brauc uz bērnu slimnīcu viņš tā arī pateica, ka atsakās viņu ņemt un viņai jāpaliek mājās, lai no rīta braucot pie ģimenes ārsta. Bet bija sestdiena un ģimenes ārsti nestrādā. Viņš aizpildīja savas veidlapas. Mazajai iedeva svecīti un aizbrauca. Rezultātā nu ir svētdienas vakars. Vakar pa dienu bērnam 40 temperatūra. Zāles nepalīdz. Caureja. Šodien arī temperatūra un caureja. Neko neēd. Dzert negrib. Piespiest takš nevar. Mazajai labāk nav palicis. Vecāki baidās tagad saukt ātro palīdzību, jo uzskata ka kāda jēga, ja šitā salamā visus un nepalīdz nemaz..." raksta Ilona.

Avots un pilns teksts

Komentāri [26]

 
Ija
Kā parasti, nemediķi visu zina labāk!! Vai automehāniķim arī stāviet klāt in sakiet kā jāremontē auto???
13.marts, 9:21 Atbildēt
ESMAIJA
Visu to lasot, man liekas, ka es dzīvoju pavisam citā pasaulē. Mūsmāja ir pilna ar bērniem un lieliem un nav retums, kad vajag mediķu palīdzību. Bet NE VIENU REIZI VIŅI PAR SEVI NAV ATSTĀJUŠI NE MAZĀKO IEMESLU SŪDZĒTIES! Ir braukuši ātrie - nakts melnumā un pa dienu, ir nākuši un braukuši ģimenes ārsti, ir bijušas kritiskas situācijas, NEKAD, NEKAD, neko citu kā cilvēcīgu attieksmi neesmu jutusi. Nekad! Kaut šad tad ir redzēts, cik noguruši ir paši glābēji.
10.marts, 23:41 Atbildēt
>
Raksta autore pati sevi atšifrēja... riska grupas grūtniece (psihiski slima mātīte).
11.marts, 0:23 Atbildēt
tikai viedoklis
Mierīgi paskatoties uz situāciju no malas, neredzu it nekā vaimanu cienīga. Neviena no feldšera frāzēm nav ne rupja, ne apvainojoša pat šai histēriskajā atstāstā. Kundze vēlējās, lai "ātro" brigāde raud korī ar viņu? Vaimanāšana nelīdz, tāpēc darbā jābūt profesionālam optimistam. Un temperatūra tiešām ir iemesls saukt ģimenes ārstu. Vemšana un caureja? Jo vairāk: tā nu zarnu infekcijas izpaužas. Ja feldšerim vb. (?) bija vēl citi iemesli domāt par zarnu infekciju, dabiski, ka viņš to nemeklēja plaušās.:))

P.S. Kas par terminu savārstījumiem ir "augstas temperatūras nepanesamība" un "ārsta ētikas kodekss"? :))
10.marts, 16:37 Atbildēt
>
Tak jau pati sevi atšifrēja... riska grupas grūtniece (psihiski slima mātīte).
11.marts, 0:22 Atbildēt
Skatīt visus 26 komentārus >

Veselība Vairāk >

Kaut kas traks!