Veselība

16.mai
Vasarā cilvēki kļūst mobilāki, gribas vairāk ceļot un atpūsties, bet pārtiku ceļamaizei daudzi noskaņoti paķert degvielas uzpildes stacijā. Bet kā varam spriest par to, cik drošs un veselīgs ir šis piedāvājums?
 
15.mai
Kārtība, ka par nepamatotiem ātrās palīdzības izsaukumiem pacientam var likt samaksāt, ir spēkā jau vairākus gadus. Taču tagad Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina Veselības ministriju par 16 eiro palielināt maksu par nepamatotu izsaukumu, turklāt turpmāk rēķinus pacients nedabūs uzreiz, bet vēlāk – pa pastu.
 
14.mai
Kā informē Sulu ekspertu padome vislielākie sulu dzērāji Eiropā ir Skandināvijas valstis. Visvairāk sulas dzer Norvēģijā - viens iedzīvotājs gadā izdzer 241 litrus, tai seko Dānija ar 18 litriem uz personu, Zviedrija ar 17 litriem un Somija ar 15 litriem. Salīdzinājumam Latvijā viens iedzīvotājs gadā izdzer tikai 6 litrus sulas, kas nozīmē, ka viens norvēģis gadā izdzer tikpat sulas, cik četri latvieši kopā.
 
14.mai
Jau vairākas dienas gaisa temperatūra Latvijā pakāpusies krietni virs +20 grādu atzīmes. Šādos laikapstākļos vecākiem noteikti jāatceras, kā izvairīties no mazuļa pārkaršanas.
 
14.mai
Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju pēdējo 12 mēnešu laikā ne reizi nav apmeklējuši ģimenes ārstu, bet gandrīz puse nav apmeklējuši arī ārstu-speciālistu un zobārstu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Taču nepilna piektā daļa iedzīvotāju ģimenes ārstu gada laikā apmeklējuši pat vairāk nekā sešas reizes.
 
14.mai
Latvijā pārstāvētie starptautiskie zāļu ražotāji informē, ka Veselības ministrijā kā kompromisa variantu iesnieguši priekšlikumu par kompensējamo zāļu cenu samazināšanu, savukārt Veselības ministrija, kas jau paspējusi noturēt sabiedrisko apspriedi, ziņo, ka neviena sabiedriskā organizācija nav pieteikusi nekādus konceptuālus iebildumus ministrijas rosinātajām izmaiņām kompensējamo zāļu sistēmā.
 
13.mai
Plāns ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu saistīts ar to, ka pacientiem ir tiesības saņemt lētāku medikamentu, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
13.mai
Cilvēka sirds ir patiesi nenogurdināms orgāns. Diennaktī tā saraujas un izplešas 100 000 reižu, nodrošinot asins plūsmu sazarotā sistēmā, kuras kopējais garums ir simts tūkstoši kilometru. Ja visus asinsvadus sasietu kopā, ar tiem pietiktu, lai vismaz divas reizes apjoztu zemeslodi. Taču, vai esat aizdomājušies, kāpēc dažiem cilvēkiem, sasniedzot brieduma gadus, sirds sāk niķoties, bet citiem tā strādā regulāri, kā Šveices pulkstenis?
 
12.mai
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, infektologs Māris Liepiņš un infekciju kontroles māsa Agita Melbārde-Kelmere atklāj, ko mēs vēl nezinām par roku higiēnu.
 
11.mai
Pateicoties valsts piešķirtajam papildu finansējumam, par vairāk nekā 40 % palielinājies pacientu skaits, kuriem šī gada pirmajā ceturksnī tika veiktas valsts apmaksātas acu operācijas dienas stacionārā - salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni. Vienlaikus ir vērojama tendence samazināties vidējam gaidīšanas laikam valsts apmaksātu acu operāciju veikšanai.
 
11.mai
"Ātrās palīdzības" brigāde atteicās ierasties uz izsaukumu, kurā māte lūdza palīdzēt 10 mēnešu vecam zīdainim ar 39,9 grādu ķermeņa temperatūru, portālā sudzibas.lv apgalvo bērna māte.
 
10.mai
Latvijā pārstāvētie starptautiskie zāļu ražotāji ir gatavi samazināt kompensējamo medikamentu cenas, piedāvājot kompromisu Veselības ministrijas izziņotajai jaunajai politiskajai iniciatīvai noteikt tā saukto pieļaujamo zāļu cenu "koridoru", kas paredz iespēju ārstēties tikai ar lētākās izvēles medikamentiem.
 
9.mai
Latvijā 20,1% iedzīvotāju pagājušajā gadā pēdējo 12 mēnešu laikā nebija apmeklējuši ģimenes ārstu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
 
9.mai
Es jau to visu zinu – gribas teikt, kad ādas ārsti, onkologi, acu ārsti un citu specialitāšu mediķi kārtējo reizi atgādina par piesardzību, kas jāievēro, uzturoties saulē.
 
9.mai
Ja šobrīd veselības aprūpes sistēmas sāpju bērns ir e-veselība, tad kādreizējais žurnālists, Islāma kultūras centra preses sekretārs Roberts Klimovičs sociālajos tīklos vērš uzmanību uz  kādu citu dramatisku statistiku. Proti, neatkarības gados mediķu skaits Latvijā ir sarucis teju uz pusi, bet slimnīcu skaits samazinājies pat trīskārt.
 
9.mai
E-veselības sistēma ir obligāti nepieciešama visiem Latvijas iedzīvotājiem un veselības sistēmai kopumā, tādēļ visi ir ieinteresēti, lai tā darbotos efektīvi, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
9.mai
Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas ēkas celtniecību plānots pabeigt četru gadu laikā. Kopējās projekta izmaksas pašlaik nospraustas 91 miljona eiro apmērā, kur lauvas tiesa finansējuma nāk no Eiropas struktūrfondiem.
 
9.mai
Divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par "palīgu, nevis šķērsli" mediķiem, solīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
9.mai
Šogad Pasaules veselības organizācija par Starptautiskās roku higiēnas dienas galveno mērķi pasludinājusi pareizas roku higiēnas veicināšanu veselības aprūpes iestādēs. Kā liecina pētījumi, ir gadījumi, kad pacienti, uzturoties slimnīcā, iegūst kādu infekciju tieši no mediķu rokām, jo tās pirms saskares ar pacientu nav apstrādātas ar dezinfekcijas līdzekli. Šādi no viena pacienta citam iespējams pārnest dažādas bīstamas infekcijas, tajā skaitā multirezistentu mikroorganismu izraisītas.
 
9.mai
Valdība atbalstījusi papildus gandrīz divu miljonu eiro piešķiršanu Veselības ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai tā sakārtotu datu bāzes, pēc kurām atbildīgās iestādes vētīs iedzīvotājus – ir tiesīgi saņemt veselības aprūpes pakalpojumus pilnā apmērā vai nē. Tomēr joprojām ir ļoti daudz neskaidrību. Veselības ministrija faktiski paļaujas uz cilvēku informētību – katram pašam pilnībā jāpārzina sava «nodokļu vēsture» – jo, visticamāk, septembrī, kad iedzīvotājiem piedāvāts samaksāt par veselības apdrošināšanu, datu bāzes vēl nebūs apvienotas un nebūs iespējams noskaidrot, kādā statusā ir katrs pacients.
 
8.mai
Latvijā puse ar HIV inficētu pacientu ārstēšanu saņem novēloti, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa.
 
8.mai
HIV/AIDS pacientu organizācijas pauž satraukumu par HIV pacientu ārstēšanu – neraugoties uz papildus piešķirto finansējumu zālēm, ārstēto pacientu skaits būtiski nepieaug. Rindā pie infektologa, kas var nozīmēt antiretrovīrusu terapiju, jāgaida vairākas nedēļas.