Komentāri / Negribu atgriezties
 

55 komentāri

NNu,
Atgriezties nevajag un nebūtu arī jēgas. 4. maijs tomēr ir valstiskuma atguves diena. Taču tikpat nožēlojama un riebīgas emocijas radoša ir 4. maija varaselite visu šo 27 gadu garumā- banksteru un citzemju bagātnieku "kabataspartijeļu" izbīdītie un itin kā ievēlētie itin kā līderi, kam prātā vien "sile un kabata". Viņiem kangarisms ir laikam iedzimts, nerūpēšanās par savu valsti- augstākais tikums, savas tautas apzagšana un izdzīšana ekonomiskajā trimdā- lielākais gods. To visu jāpavada vēl ar "diženo padomnieku- lielāko kretīnu" rungaiņkazākveidīgo ciniskajiem padomiem tautai, par to, kā viņuprāt būtu jādzīvo plebejiem. Tas ir pretīgi!
3.maijs 2017, 15:02 Atbildēt
SSenais
Nav īsti korekti salīdzināt ar veciem laikiem tehniski. Ja 1960. gadā gandrīz nevienam nebija televizora, tad 1973.gadā buja visiem. Un 1988.g. visiem bija krāsainie. Var taču atrast godīgākus salīdzinājumus. Tajos laikos bija daudz neskaidrāki spēles noteikumi. Varēja saņemt mazu naudu, bet baudīt visus labumus slēgtās sadales sistēmā. Tagad viss ir vienkārši- ir daudz naudas- baudi daudz labumu.
3.maijs 2017, 15:05 Atbildēt
oolegs golovciks
Meli ,,zilcgaljas stilaa,, ! 4.maija,,LV,, de facto izveidojaas kaa prettautisks un cinisks veidojums,ar izteikti kriminaalu ievirzi ! Kam tad kalpo shii valstele ? Kam iisti vajadziiga shii valstele ? Kam tajaa labi dziivojas,vismaz ceriigi dziivojas ?.....Un atkal ,,prominences,, streebs shampanieti un vecaa Viikje un vinjai liidziigie kaa ,,sapiipeejushies,,sauks,cik MEES STIPRI,LIELI,VARENI !...
3.maijs 2017, 15:55 Atbildēt
EESMAIJA
Skumji, ka tik vienkārši viss pasniegts.Bet es ne par to, jo būtu veltīgi, es par to, par ko autors tīši vai netīši noklusē. Un tas uzdzen šausmas...Par to ka Latvija izmirst - gan dabīgā ceļā, gaidot un nesagaidot palīdzību, gan piespiedu kārtā, jo sava zeme - saviem bērniem vairs Māte nespēj būt. Un pateicoties kam? Tam, ka saujiņa alkatīgu Laužu sagrābuši varu, lai varētu kā dēles sūkt tautas asinis.Vai šī ir tā valsts, par ko sapņojām? Nē! Šī ir teritorija ar nosaukumu Latvija - hipodroms, kurā sacenšoties alkatībā joņo bars neliešu, zem savām kājām samīdot visu dzīvo! Piedodiet...
3.maijs 2017, 16:16 Atbildēt
EESMAIJA
Skumji, ka tik vienkārši viss pasniegts.Bet es ne par to, jo būtu veltīgi, es par to, par ko autors tīši vai netīši noklusē. Un tas uzdzen šausmas...Par to ka Latvija izmirst - gan dabīgā ceļā, gaidot un nesagaidot palīdzību, gan piespiedu kārtā, jo sava zeme - saviem bērniem vairs Māte nespēj būt. Un pateicoties kam? Tam, ka saujiņa alkatīgu ļaužu sagrābuši varu, lai varētu kā dēles sūkt tautas asinis.Vai šī ir tā valsts, par ko sapņojām? Nē! Šī ir teritorija ar nosaukumu Latvija - hipodroms, kurā sacenšoties alkatībā joņo bars neliešu, zem savām kājām samīdot visu dzīvo! Piedodiet...
3.maijs 2017, 16:18 Atbildēt
PPastalnieks
Pie naudas tika bijušie komunisti, tas ir rūpnīcu direktori, šo vietnieki. Laukos zemes sagrābās bijušie kolhozu priekšsēži ar saviem vietniekiem. ŠĪ visa "elite" sadalījās partijās un dzīvo atkal zaļi, bet iznīdēja rūpnīcas, sociālās garantijas, laukos palikuši vien lielzemnieki, dzērāji, pensionāri, Vienīgais sasniegums ir ka var aizbraukt no valsts. Mašīnu pārliekais daudzums ir tāpēc, ka sabiedriskais transports ir dārgs, darbavietas procentiem 70. ir Rīgā un izkaisītas pa pilsētas sīkajiem kantorīšiem,veikaliņiem, kafejnīcām.
3.maijs 2017, 16:37 Atbildēt
VVēsturnieks
Tu raksti - ...bijām naivi, cerot, ka Rietumi nesavtīgi palīdzēs... - Patiesībā tā jau arī bija, ka Rietumi nesavtīgi palīdzēja. Palīdzēja pat ļoti daudz, bet ne viņi, ne mēs toreiz vēl nezinājām, ka esam tā ar sovjetismu inficēti kā bez 30 gadu karantīnas dēlī salaidīsim jebkādu palīdzību.
3.maijs 2017, 17:52 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
Precīzi! Rietumi palīdzēja - gan Pasaules Banka, gan Starptautiskais Valūtu Fonds, gan Vācija. Jautājums ir - kur visa tā nauda palika, ko? Pavaicājiet LPSR KP atbildīgajam par ideoloģiskiem un EKONOMISKIEM noziegumiem Ojāram Kehrim, piemēram. Viņš kopā Repsi bija delegācijā, kas brauca šīm te nesavtīgajām naudiņām pakaļ uz Vašingtonu, brīvās pasaules galvaspilsētu. Skumji, ka Jundze tērē tinti, aplūkodams visu tādā "ķēķī pie šņabja glāzītes" patērzējuma līmenī.
3.maijs 2017, 19:06 Atbildēt
ppis Kārkla
neviens nevienam tāpat vien nepalīõdz,ne austrumi, ne rietumi, ne ziemeļi, ne dienvidi, bet tas, ka zaglīgi volstrītas mēsli tev ar nodevēju palīdzību iestāstīja daudzmiljardu parādus- dēļ tā jau tu esi radīts, nīkoni:) Pat bez gludekļa un lodāmura iestāstīja:)))
5.maijs 2017, 10:17 Atbildēt
ĒĒrkulis Pūravs, PhD, privātdetektīvs
UN JĀ: ".... Lūk, piemēram, 4. maijs. Cik sen atpakaļ daži to dēvēja «par neleģitīmās un komunistu inspirētās Augstākās padomes nelikumīgu akciju», kurai neesot nekā kopīga ar Latvijas Republiku....." Tieši tā! Augstākai padomei bija jāzina labāk, kā mainīt iekārtu: 1) vai nu iedarbinot LPSR un PSRS konstitūcijās ietverto pantu par atdalīšanos no PSRS; 2) vai - kā Ulmaņa kabinets 1940.-ajā gadā - atkāpjoties no varas, lai dotu vietu pagaidu valdibai, kas tad gādātu par jaunām vēlēšanām un jaunas iekārtas veidošanu!!!! -
3.maijs 2017, 19:15 Atbildēt
VVAIDEMANIS
nevankšķi dumības , jundze, ja tev ir kas pret komunistiem, - griezies pie ķīniešiem, tur tādu ir 140 miljoni ar biedra karti un vēl 380 alkst tādu sāņemt, tu, šunel...
3.maijs 2017, 19:36 Atbildēt
uun
Ja tev, vankšķi, tāda mīlestība pret sarkanajiem fašistiem, tad brauc uz Ziemeļkoreju!
3.maijs 2017, 19:49 Atbildēt
VVAIDEMANIS
muti ciet muļķa radījum, nav nekādas ziemeļkorejas ir Korejas TDR, un es braukšu kurp vēlēšos, bet tu atgriezies domicīļos- kibuca atejā, lopiskā šekeļatlieka.
3.maijs 2017, 20:46 Atbildēt
AAntons
Nu, Arno, sociāli un kulturāli jau nebūtu slikti atgriezties. Bet ne valstiski.
3.maijs 2017, 20:03 Atbildēt
ssociāli?
Pie 70 rubļu pensijas un dzīvokļa puspagrabā ar ateju pagalmā?
3.maijs 2017, 20:06 Atbildēt
aatejā dzimušajai 70-rubļu vankšķei
Tādām miskastēm ka tev pietiktu ar atgriešanos mājup- kibuca atejā, .
3.maijs 2017, 20:47 Atbildēt
iizmirējs no VIVP
jā, jundze, neredzi planprātiņ, karotšildmēsli un citas Volstrītas-pentagopotas utainās žurkas , šie gļēvie teroristeļi 26 gadu laikā Latviju padarījuši par Visstraujāk Izmirstošo Valsti Pasaulē?
3.maijs 2017, 20:49 Atbildēt
::)
Izsakoties klasiķa vārdiem; Nun sind wir in Scheiße wieder.
3.maijs 2017, 23:58 Atbildēt
bbrīvais radikālis
Atgriezties vairs nav iespējams, pat ja jūs to ļoti gribētu. Viss. Finišs.
4.maijs 2017, 1:59 Atbildēt
SSirmais
Nekad nesaki nekad ! Dienaszagļu apetite ir sasniegusi tadus apmerus ka ... Labi ,ka mums kaiminos ir krievija ,kas nepametis pastalniekus nelaime !
9.maijs 2017, 6:27 Atbildēt
KKvadrāts
Верной дорогой идете, товарищи! / Pareizo maršrutu esat izvēlējušies, b. Jundze! Tikai uz priekšu, nekādas atgriešanās:" Gan mirstības, gan migrācijas dēļ ikdienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem. Mēnesī tas ir par 1650, bet gadā par 23 tūkstošiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka katru mēnesi mēs paliekam nabagāki par vienu mazpilsētu vai pagastu. " Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš (radio Baltkom, 2017.)
4.maijs 2017, 7:08 Atbildēt
ffakts
Atšķirībā no sarkano vergturu valdīšanas laikiem latvieši vairs nav vergi un var brīvi izvēlēties kur dzīvot un kur strādāt un par tādu vēlmi viņiem nedraud spīdzināšana čakas pagrabos un ilgstošs cietumsods!
4.maijs 2017, 9:10 Atbildēt
zzoste
Ko tu muļķim padarīsi?
5.maijs 2017, 12:05 Atbildēt
vvai plāns?
Pareizi. Pēc tam -kaut ūdens plūdi. Kaut austrumu impērija.
4.maijs 2017, 10:32 Atbildēt
VValdis Freimantāls
Un neviens ne vārda par čeku!
4.maijs 2017, 7:17 Atbildēt
44. maijs Čekas Varenības Svētki!
Ko grib to dara.
4.maijs 2017, 7:20 Atbildēt
nnečekonis
Vai tad čeka maz bija?
Nekas taču nav atklāts.ka kas tāds te būtu bijis - maisi stāv kā stāvējuši
5.maijs 2017, 12:01 Atbildēt
ssavādnieks
Autors ar provokatīvu pieskaņu vieglā galopa solī izdancojis 27.gadus LRN atjaunošanas dienu,kur jūtīgāks lasītājs zilcgaļas (aukstā gaļa) piesaukšanu var uztvert kā necieņas izrādīšanu,jo daudzi pensionāri to nesmādē arī šodien un ir priecīgi,ka var to atļauties.Jā,vilšanās iedomātajā brīvībā ir milzīga,jo tobrīd' to uztvēra kā K.Ulmaņlaiku atgriešanos ar virtuves sarunās dzirdēto labo dzīvi tais'laikos.Breša laika zemnieki īsu brīdi to arī paspēja izbaudīt,bet ar to arī viss beidzās,jo izrādījās kad ne morāli,ne fiziski neesam gatavi ''mežonīgā kapitālisma'' noteikumiem.Laikā kad valdība dzīvo šokolādē,vismaz 1/3 daļa iedzīvotāju dzīvo uz SMS kredītu pakalpojumiem,visas nozares ir katastrofālā naudas trūkumā,bet jaunas darbavietas mums nav vajadzīgas,jo pļavā atrasta kāda nebijusi zālīte ,vai kāda jauna taurenīšu suga.Labi,ka visu šo ''brīvību'' sāk novērtēt sabiedrība un pēc SKDS aptaujas Rīgā par Saskaņu gatavi balsot 60% vēlētāji,par NA%&ZZS-8%,bet V-4,6%.Paturpinot A.Jundzes raksta pamatdomu...Jā,es arī negribu atgriezties...PASTALĀS.
4.maijs 2017, 9:58 Atbildēt
JJāzeps
BET AIZSTĀVIS, SV. GARS,-ko Tēvs sūtīs Manā Vārdā,-Tas jums visu paskaidros,atgādinās,brīdinās,-kā Es jums Esmu mācījis !!! (Jāņa Evang. 14-26)
ASV,-Kriev.,Baltkr.,Izraēla,=arī citu valstu prezidenta statusam ir konstitūcijā nostiprināta gandrīz neierobežota vara. Vārds =prezidents=pat idiotam asociejās kā,=stāvokļa noteicējs. Bet LV-prezidentam,lai cik viņš būtu talantīgs, apveltīts ar redzējumu, LV-konstit.viss ir ar kājām gaisā, tiek atļauts pildīt tikai butaforiska simbola funkcijas,= kā pajumte mafijai. Lai salabot mersedesu,nepietiek ar 22-numura atslēgu,- bez testu kompjūt. neiztikt,-lai sakārtot ekonomiku valstiņā,ar uzvalku=Armani=prezidenta mugurā nepietiek ,vajadzīga normāla galva un PAREIZI LIKUMI. Ar varu apveltīts prezidents nelielā valstiņā kā LV-. var ļoti atri visu sakārtot,saslaucīt un aizslaucīt. Ieviešot skolās obligātu Bībeles mācību, apturot bērnu piespiedu nomaitāš.ar netiklību, sākt raidīt Dievam tīkamu aromātu. Steidzami jāpārstrādā likumi, prezidentam konstitūcijā jābūt nostiprinātai varai, gandrīz diktatora,saimnieka tiesībām,lai var radikāli un ātri mainīt lietas, ja kļūdīsies,pats arī atbildēsi,==tauta ievēleja,tauta arī pieprasīs impīčmentu. LV-konstit.likumu paķete pakārtota mafijas interesēs,valsts veidojuma iznīcināšanai. Bīdot savus projektus,struktūra ar struktūru nemitīgi skaidro attiecības, valsts ekonomikai neatliek laika. ==Valdība jūtot galu,čakli izlaupa pēdejo. =Klasisku bibliotekas ēku =195-miljonu vietā,varēja uzcelt par-38-miljoni, Parexs, Kemeru sanat.,Rail Baltic, mežaparka estrāde, Skanste, 70-milj.kases aparātu iegadei, Trasta komercbanka,Hilton-viesnīca,dzelzceļa stacija,Simtgades loterija,(vinnēs salīgti cilvēki-atklāja Sv.Gars)=un t.t., (no kop.projektu summām 25% aiziet atkatos). Strīķe mēģināja kādu saistīt,=ar grūtībām paglābās. Lai Dievs svetī mafiju un pasargā.
4.maijs 2017, 12:56 Atbildēt
nneAtkarība
Tai zilcgaļa bija vismaz kautkāda gaļa, cik zinām, -uho, gorlo, nos, h*, p* i hvost. Tagad pat augstākās kvalitātes desas ir ar nelielu gaļas %. Nav pat smieklīgi, ka Ādaži uz savām desām raksta, ka pievienota gaļa. Tā ka marazmātiskajam raksta autoram nav ko izrādīt savu rietumNiecisko aprobežotību. Laikam pie rukšu galda labi iekārtojies/nokārtojies.
Kas attiecas uz viņam svarīgo wc kā dzīves līmeņa rādītāju, tad lielākaja daļā vēl joprojām kalpo tie neregulārie caurumi poda vietā vel no tiem laikiem. Sabiedriskās vietās podi ir gan estētiskāk, tomēr mazāk higiēniski, jo , sakarā ar Rietumu vērtību ienākšanu, katastrogfāli paaugstinājusies saslimstība ar sex-transmisīvām slimībām, kašķi un tml un pods veicina to izplatību.
Kas attiecas uz emocionālo stāvokli, tad padomjlaiku fotogrāfijās pretī smaida dzīvespriecīgi, brīvi cilvēki. Tagadējie ir drūmi, norūpējušies un naidīgi. Ar katru gadu ielās sastaptās sejas kļūst drūmākas. Tādi Jundzes pampst uz no dzīvokļiem izmesto večuku un bērnu rēķina.
Latvija ir kļuvusi atkarīgāka un mazspējīgāka kā jebkad bijusi. Vietējos grib aiztāt ar ievestajiem bēgļiem.
Par ko lai priecājas? Mīļā Latvija, piedod, ka ļaujam saujiņai mantrausīgu kangaru,Tevi izpostīt!
4.maijs 2017, 15:04 Atbildēt
JJā,
piesaucot svarīgo wc problēmu,Jundzem mazs atgādinājums,ka Jūrmalas koncertzāles tualetēs (caurumu) nolikvidēja tikai...pāris gadus atpakaļ,kad pēc uzstātīgas prasības no Jaunā viļņa organizātoru puses nācās to izdarīt.
4.maijs 2017, 16:19 Atbildēt
jjunkarells
jā jo daži solisti arvien stresā appļūtīja kājas...
5.maijs 2017, 11:57 Atbildēt
KKvadrāts
Medicīnai un izglītībai jābūt par maksu! Lai nogrieztu visus atpakaļ atgriešanās ceļus pie sociālajām garantijām, kas bija sociālismā.
Bezdarbs, nabadzība, kredīti un korupcija valsts nozagšanas līmenī (Latvijas zemes izpārdošana) - tas stabils pamats 4.maija repubļikas uzplaukumam ( ne visiem, tikai izredzētajiem)!
4.maijs 2017, 17:59 Atbildēt
cceru
Šāda rakstura atmiņas ir ne par to. Neatkarības ideja patiesi bija ,bet ne vairāk . Jo sekoja necilvēciska prihvatizācija,truls "bankisms" ,resursu noēšana un absolūta neizpratne par mērķi un tā sasniegšanas mehānismiem. Tā paaudze nebija spējīga pat uz nieka kaut ko .Ceru ,ka ,kad pie vadības groziem stāsies pēc 2010.g. dzimušie,tātad ap 2042.gadu kaut kas sāks mainīties.
4.maijs 2017, 19:40 Atbildēt