Komentāri / Čekas maisu izrāde
 

23 komentāri

RRaimonds
Nu tātad SAB vadītājs Jānis Maizītis pats savulaik ir cītīgi sadarbojies ar Latvijas PSR VDK ... un pats ir tajos čekas maisos iekšā. Jo kā citādi var izskaidrot viņa ietiepīgo vēlmi, izmantojot savu dienesta stāvokli, daudzus gadus bremzēt çekas maisu publiskošanu ... ?
10.maijs 2017, 8:28 Atbildēt
aaka saka
Bravo Raimond ! Beidzot kaut ko saprātīgu pateici.
10.maijs 2017, 8:43 Atbildēt
ccibiņš
M.liek noprast,ja daudz sprēgāsi,pats nokļūsi maisā.
10.maijs 2017, 10:30 Atbildēt
NNja
Neaizmrsīsim, ka visus maisu darboņus komandēja komunistu partijas vadoņi, tādi kā lembergs, piemēram.
10.maijs 2017, 9:35 Atbildēt
sseksists Gunvaldis
meičām jāseko tam lai par biežu nevērtu ciskas kuram katram , nevis stresot par čekas maišeļiem, kas Baurlandē kalpo ka komercializetā totalitātisma sēklinieki.
10.maijs 2017, 11:43 Atbildēt
PPastalnieks
Disidenti bija pēc čekas zvērībām un tos no Helsiki 86 neviens čekā nemocīja. Viņu lielākais vairums mira ne savā nāvē Brīvvalsts gados.
Čeku neieņēma ar kauju, tie mēnešus trīs sēdēja savās darbavietās un skurstenis kūpēja ar papīra smaku. Tā kā Maizītim taisnība. Divas smagās mašīnas ar dokumentiem tie arī paspēja izvest uz Maskavu.
10.maijs 2017, 12:38 Atbildēt
PPensionāre
Es savā cienījamā vecumā (virs 60) varētu vienīgi jautāt, vai sarakstos iekļāva arī tos, kam tika piedāvāts sadarboties un ziņot, vai vienīgi tos, kas tiešām sadarbojās? Jo piedāvāja daudziem, pazīstu personīgi, bet zinu arī, ka konkrētie cilveki nesadarbojās. Un ja nu tos, kas "uzrunāti", arī uzreiz iekļāva, tad tiešām būtu liela netaisnība viņu vārdus ķengāt gluži ne par ko... Bet jaunā paaudze to nesapratīs.
10.maijs 2017, 13:03 Atbildēt
IImants
Jaunā paaudze ir gdrāka par vecako, tā vienmēr. Un nav ko noniecināt jaunos. Kurš nelasa grāmatas, nezina dzīvi, arī vecumā būs tāds pat dumjš.

“VDK aģentu un ziņotāju kartotēku vara nekādi nespēj tikt galā. Trūkst drosmes publiskot, trūkst drosmes pateikt, ka nepubliskos …kartītes aizpildītas arī aizmuguriski, ticamība to saturam varētu būt ap 80%. Kartotēkā esot sabiedrībā zināmi un godāti cilvēki, nevarot tagad «to visu likt vienā maisā, publiskot šo cilvēka vārdus un padarīt viņus par ziņotājiem» - visam teiktajam ir tikai viens divi iemesli, ko nezina neprofesionāļi. publiskot Otrs iemesls ir - izveidojušās politiski -ekonomiskās sistēmas, ko nereti sauc pra organizēto noziedzību – biedrus nevēlas publiskot. Atlikušo iemeslu atļauju minēt 7 reizes, kas tas par iemeslu, ka SAB pretojas.

Par fiktiīvām kartiņām – liela mēroga meli, par to, ka kartiņa nav pierādījusm – tie ir vēl lielāki meli, jo kartiņa ir liela darba, savākto materiālu persoas lietā un ziņojumu – darba lietā iegūto ziņu noslēguma documents par veiksmīgu savervēšanu, neraugoties uz to – piespiedu kārtā, ar draudiem vai labprātīgi piekrītot ziņot. AR skaidrošanu, kādā apjomā, cik lielu kaitējumu, ļaunumu nodarīja aģents, nebūtu jānodarbojas. To lai meklē aizskartie cilvēki, ja kaut ko var pierādīt, jo “no malas” pierādīt vai aģents sniedza patiesu unformāciju vai provocēja, nomelnoja – to nevar noskaidrot un nav jānodarbojas ar tādiem jautājumiem.
10.maijs 2017, 15:18 Atbildēt
!!
Kas no vadoņiem tur bija, tas 26. gadu garumā savu kartīti izņēma. Neviens vien skandāls ir bijis presē par maisu satura samazināšanos.
10.maijs 2017, 16:14 Atbildēt
IImants
Kultivē melus! Ja kāda kartiņa izņemta, kad "maisu" nolaupīja AP kā deputāti strādajošie VDK aģenti un aizveda uz AP, tad ir jāskatās, jāsalīdzina kartiņu reģistrācijas grāmatā (žurnālā), vai ir VDK informcentra atzīme - ieraksts un paraksts, vai nav, par šī aģenta izslēgšanu un kartiņas iznīcināšanu. To visu var noteikt, ja vajag, pat ar ekspertīzi vai vizuāli, ar kādu tinti ieraktīts, ja ir viltots ieraksts grāmatā. Bet kad kartiņu izņēma, grāmatas AP nekad nebija, bet tika saņemtas gadu vēlāk Dokumentēšnas centrā. Ar to ierakstu tā drūmāk, lai izgaismotos, dotu pavēli viltot ieraktu kartiņu reģistrācijas grāmatā. Pārāk riskanti. Tā ka nemelpjiet par viltotām kartiņām, par nepatiesām ziņām utt. Neko darīkt, nabadziņi aģentiņi, cienījanmie stukačiņi, slēpjas kā var.
10.maijs 2017, 23:46 Atbildēt
!!
Jūs rakstījāt reģistrācijas grāmatu? Un ko darīs, ja kartiņas nav? Kas paņēma kartiņu, čekists pirms arhīva atstāšanas, vai kāds pēc? Ja nenopublicēja uz reiz, tad tagad nav vairs jēgas, jo visi "varoņi" savu nopelnīja.
11.maijs 2017, 17:18 Atbildēt
SSeksists Miervaldis
Piekrītu seksistam Gunvaldim. Domāju, ka Baiba Lulle bāž degunu lietā, no kuras maz jēdz. Nekāda maisu publicēšana nav pielaujama, jo tā būtu daudzu cienījamu cilvēku nepamatota apliešana ar mēsliem, uz ko mudina Imants. Sak, apliesim jūs ar mēsliem, tad tīraties, mēs papriecāsimies. Nevar to laiku lietām pieiet ar šodienas mērauklu! Protams, ja tiešām pastrādāts noziegums (Lulle saka, ka maišellnieki esot mocītāji-no kurienes tādas ziņas?), tad jātiesā. SAB par visiem ir lietas kursā Bet tiesas jau sen noslēgušās, tātad tādu nav.
10.maijs 2017, 17:04 Atbildēt
PPaldies Baiba
Baiba Lulle ir ļoti patiesa, gudra žurnāliste. Nomelnotāji "bāž degunus", kur nevajag, tie visus latviešu, latviešu personības nonievā un huligāniski piesmej.

Paldies, Baiba un vēlreiz paldies.
10.maijs 2017, 23:51 Atbildēt
OObščestvennijs
Čekas štatu darbinieki - vieni krievi gandrīz. Stukači un ziņotāji - laikam arī.
10.maijs 2017, 20:34 Atbildēt
jjupis
Maizītis-bijušais padomju okupantu represīvo orgānu darbonis.Par čekas maisiem rūpejas čekas darboņu priekšniecība-padomju okupantu vienīgās varas partijas biedri,kurus no varas vajadzēja un vajag turēt lielgabala šāviena attālumā.Visa polēmika ap čekas maisiem ir humora un satīras žanra cienīga,tāpat kā visa kolaboracionistu darbība pēcokupācijas periodā,tikai tas gan ir melnais humors.
10.maijs 2017, 21:30 Atbildēt
JJānis
Neitralitāte palīdz apspiedējam, ne upurim.Klusēšana iedrošina mocitāju, ne mocīto.Cik vēl gadus vajag gaidīt, kad visi izmirs vai. sāksies jauns represiju vilnis
11.maijs 2017, 3:18 Atbildēt
ees
Paroc dziļāk Baibiņ,ja vajag paņem lielāku lāpstu tev to iespēju ir vairāk.Nebaidies un veiksmi tev!
11.maijs 2017, 10:19 Atbildēt
AAustrumeiropas Izpētes Institūts
šodien Rotšildmēsli.. šie lopiskie aizokeāna Volstrītas nteroristi , naida kurinātāji , koprofāgi un salašņas, tiešām apzog nevien Latviju, bet arī Igauniju, Lietruvu, Poliju un citas valstis.
11.maijs 2017, 11:21 Atbildēt
ssaki viņiem: fuj !
ātri !
12.maijs 2017, 10:34 Atbildēt
PPBR
Ilgi nevarēju saprast, ko darīt ar tiem maisiem. Tad atcerējos, ka man maisos ir jābūt - VDK mani trīs reizes vervēja (piedāvāja sadarboties), bet es izlikos, ka nesaprotu par ko runa, vēlāk palaida 3-gadu komandējumā uz kapitālistisku valsti. Tad uzrakstīju SAB direktoram, ka gribu zināt, vai esmu maisos. Izrādījās, es neesmu maisos. Slēdziens: MAISOS IR TIKAI VDK BRĪVPRĀTĪGIE AĢENTI.
11.maijs 2017, 14:37 Atbildēt
HHa
Ja Raimonds tā saka, tad Kremlim tas ir izdevīgi. Ne jau velti tās kartiņas (selektīvi) atstāja, bet lietas aizveda. Putins būs sajūsmā par maisu publicēšanu un latviešu savstarpējiem kautiņiem.
12.maijs 2017, 0:18 Atbildēt
MM
Kur palika mans komentārs?
12.maijs 2017, 7:21 Atbildēt
MM
Neticās, ka mans komentārs/domas nenonāca līdz galam, tas ir, nepublicējās.
12.maijs 2017, 19:25 Atbildēt