Prom no grimstošā kuģa

F64
  • F64
1 / 1

Saeimas deputāte Ilze Viņķele publiski atklājusi, ka plāno dibināt jaunu politisko partiju. Portālā skaties.lv Viņķele stāsta: «Ja Vienotībā uzskatu atšķirības iegūs tādus apmērus, ka tās idejas, par kurām iestājos, nav iespējams realizēt, tad skaidrs, ka jāskatās uz citu politisko pārstāvniecību vai domubiedru grupu... Laika nogrieznis jebkuram, kurš apsver iespēju veidot kādu jaunu politisko organizāciju, ir šā gada rudens, ja vēlas startēt jau 2018. gada vēlēšanās.» Tas nozīmē, ka vasarā iespējama jauna politiskā spēka parādīšanās uz mūsu jau sūnot sākušās politiskās skatuves. Ko tas nozīmē, un kādas tam varētu būt sekas?

Tālākā notikumu attīstība gandrīz pilnībā atkarīga no pašvaldību vēlēšanu rezultātiem Rīgā. Vienotību var glābt tikai uzvara Rīgā. Uzvara Cēsīs, Salaspilī vai kur citur nespēlēs nekādu lomu. Ar uzvaru Rīgā jāsaprot lielākā pārstāvniecība starp tā dēvētajām latviskajām partijām plus Ušakova gāšana. Tikai tādā gadījumā, ja par Rīgas mēru kļūst Vilnis Ķirsis, Vienotībai ir kādas izredzes izķepuroties. Kāpēc?

Katrai partijai ir savs stāsts, sava firmas zīme, pēc kuras to pazīst SAVI vēlētāji. Ļoti svarīgi ir uzsvērt vārdus «savi vēlētāji», jo parasti tie, kuriem attiecīgais politiskais spēks ir tuvs, un tie, kuriem tas galīgi nav tuvs, šo spēku uztver visai atšķirīgi. Tāpēc tad, kad vēlētājs tieši savā partijā vairs neatpazīst to stāstu, tos ideālus, par kuriem viņš kādreiz atdevis savu balsi, tad partija nonāk grūtā situācijā.

Pasaules praksē tas nav nekas jauns, un politiskās partijas ir atradušas veidu, kā šos vājuma brīžus pārvarēt. Piemēram, Vācijā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados pārliecinoši dominēja kristīgie demokrāti (KDS) ar Helmūtu Kolu priekšgalā, kuri sekmīgi ekspluatēja no Vācijas apvienošanās iegūto politisko kapitālu. Taču 2002. gadā atklājās, ka Kols vieglprātīgi (bez finanšu uzskaites) izrīkojies ar partijas naudu, un izcēlās korupcijas skandāls. KDS reitingi strauji krita. Taču tas nebija partijas gals. Kols atkāpās, līdz ar viņu nomainījās partijas vadība, bet H. Kola kādreizējā protežē Angela Merkele publiski norobežojās no sava patrona. Partija tika restartēta. Ja tagad 24. septembrī paredzētajās Bundestāga vēlēšanās Mekele zaudēs kanclera amatu, tad jau nākamajā dienā viņa atkāpsies no partijas vadītājas amata un līdz ar viņu pamazām aizies visa līdzšinējā partijas vadība.

Kā šīs politiskās ābeces patiesības darbojas mūsu politiskajā vidē? Vienotība nāca politikā ar stāstu par godīgu politiku. Ievērojiet, ne NA, ne ZZS, ne Saskaņa ar šādu stāstu nav centusies iekarot savu vēlētāju sirdis, tāpēc atrunas, ka citi nav labāki, nestrādā. Ar «godīguma» stāstu partija uzvarēja 2010. gada Saeimas vēlēšanās un de facto arī 2011. gada ārkārtas vēlēšanās. Taču mūsu sociālpolitiskajā realitātē, esot pie varas, ir ārkārtīgi grūti noturēt šo «godīguma» karogu neaptraipītu. Parādījās arvien vairāk nesmukumu, kurus šodien simbolizē tādi personāži kā Zaķis un Kampars. Nesaku, ka viņi ir tie ļaunākie. Viņi simbolizē. Viņi ir stāsta «varoņi».

Netīrumi netika nomazgāti un puvušās vietas nesaudzīgi izgrieztas. 2014. gada vēlēšanās uz Ukrainas un ģeopolitiskā saspīlējuma fona Vienotībai vēl izdevās noturēties virs ūdens. Taču vēlētāji deva nepārprotamu signālu - partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa tika izbalsota savā vēlēšanu apgabalā. Šajā situācijā, pēc visām politikas mācību grāmatām, jebkuram Vienotības politiķim, kuram ir kādas tālejošākas intereses, no toksiskās Āboltiņas būtu jāturas pa gabalu. Āboltiņa izmisumā vēl centās saukt palīgā tikai iedomās esošo «Venka armiju» (kā 1945. gada aprīlī Hitlers), mēģinot kļūt par premjeri Straujumas vietā, bet visas cerības sabruka, kad Valsts prezidents par premjeru izvirzīja Māri Kučinski.

Tas nozīmē, ka tiem, kas nepietiekami distancējušies no Āboltiņas, 2018. gada Saeimas vēlēšanās nav ne mazāko izredžu. Kurš par viņiem balsos? Kādu stāstu viņi var piedāvāt? Kādas jaunas idejas? Ja Ķirsis neuzvar un nekļūst par Vienotības «merkeli», tad cerības pārvarēt 5% barjeru nav nekādas. Tāpēc Viņķelei & Co ir pilnīga taisnība - pēc iespējās ātrāk jāmeklē glābšanas laiviņa un prom no grimstošā kuģa.Komentāri [32]

 
Inta
Nu nespiid Kjirsim - lai jau laikus samierinaas at to...
:)))
25.aprīlis 2017, 21:40 Atbildēt
ruksis
Viņķele, ar savu maza bērna mutīti, man krīt uz nerviem.
25.aprīlis 2017, 12:39 Atbildēt
Jāzeps
KĀPĒC -LV- VISS JŪK UN BRŪK ?==atbilde ir Garīgajā dimensijā.

VIŅŠ TIEM IECĒLA Dāvidu par ķēniņu; -un tautai Viņš liecinādams sacīja: Es esmu atradis Dāvidu,Isaja dēlu,vīru pēc Sava prāta,kurš izpildīs visus MANUS nodomus.(Ap. darbi 13-22).
(Dievs skanējot Dāvida sirdi, redzēja,ka Dāvids mīlestībā uz Dievu,mīlēs,rūpēsies par savu tautu,turēs Dieva svētuma un taisnīguma principus,=nekā Obama ar Švarcnēgeru iegāja vēsturē, =skolās aizliedzot Bībeli,,legalizējot visu iespējamo koprofiliju un netilkību, geju laulības,visu nesškīstību nostiprinot Konstitūcijā,=noliekot ASV- lielvalsti zem iznīkšanas lāsta,bet sēv nogarantējot vietu ellē. Dievs gatavojot Dāvidu Kēniņa postenim,-nevērtēja bicepsus,vai Dāvids prot gērbties,vai roku žesti ir pareizi,cik augstskolu diplomus ir nopircis un t.t.?,==Dievs testējot Dāvida sirdi vērtēja,= ,vai skolās bērniem būs obligāta Bībeles mācība,vai būs taisnīga tiesa, pacelta rūpnīca, darbavietas,regulāra pensiju indeksācia, pieejama medicīniskā aprūpe.==J. STRĪĶES UZVĀRDS+AMATS, ==ir kā suņu baram pamests kauls,tas norāda uz Strīķes pozitīvo, Dieva taisnīguma principu turēšanas potenciālu,ko sātans grib steidzīgi nomelnot un aprakt. ,(pēc aicinājuma esmu Evangēlija izplatītājs,bet Sv.Gars paskubināja šos faktus nopublicēt,=sāksies Strīķes un Bordāna partijas totuāla nomelnošana,tas norāda ka patiesībā no viņiem ļoti baidās.=Progresīvi dom.tautas daļa kopā ar Dievu Strīķes k=dzi redz LV-prezidenta amatā)==Jums jātur drošs prāts, mafijai neizdosies nobremzēt partijas augšupeju,atraisīt virzību, ieņemt visas vadošās pozīcijas,-to man atklāja Sv.Gars. Dievs meklē cilvēku ar redzējumu,kurš atrodoties vadītāja amatā,nāciju virzītu uz Dieva taisnīguma,principu turēšanas sliedēm. Juta ar savu intelektu drīz pacelsies vajadzīgos augstumos, atradīs slāni, kur pati atmosfēras plūsma stundām vizinās kā ērgli bez sparnu pielietojuma,lai no augšas visu labi redzētu, arī kā vistas rakņājās pa savu mēslu čupu.(uzrakstītais ir saskaņā ar Sv. Garu) Unikāls,šokējošs,dokumentāls trilleris,(reklāmu nedaudz jānogaida)=filmix.me/play/26929
25.aprīlis 2017, 9:53 Atbildēt
Skatīt visus 32 komentārus >

Viedokļi Vairāk >

Kaut kas traks!